Loomaaeda liigikaaslastega kohtuma

Reedel 26. mail käisime klassiga Tallinna Loomaaias. Ilm oli õnneks ilus ja keegi ei pidanud vihma ega taevast alla sadavate pussnugade pärast muretsema. Olime end juba eelnevalt kahte gruppi jaganud ja loomaaias liikusimegi eelnevalt loodud gruppides. Seekord oli programmi teemaks loomade erinevad elukeskkonnad.

Esmalt tutvusime kitsedega. Saime teada, et kui kits on kuristiku äärel ja selja taga on keegi, kes tahab ta ära süüa, hüppab kits pea ees tundmatusse. Kas kits läheb siis vabasurma? Ei, ei lähe. Tänu oma vägevatele sarvedele saab ta maanduda nende peale ja jääda täiesti terveks, sest sarved võtavad enda peale kogukitse keharaskuse. Järgmiseks suundusime elevantide juurde. Tutvusime nende eluviisiga kuumas savannis. Näiteks kui meie kasutame suvel päikesekreemi, siis elevandid viskavad enda seljale muda ja mustust. See takistab päikest elevantsi selga kõrvetamast. Kui elevandid üle vaadatud, pildid tehtud ja esmamuljed jagatud suundusime paksunahaliste majja. Seal röövisid meie tähelepanu imearmsad surikaadid, kelle kohta saime teada, et nende elukorraldus on jaotatud samamoodi nagu sipelgapesas. Seal on valvurid ja ka lastekasvatajad. Sealt jäi suunduda veel kahte viimasesse punkti. Tee peal nägime ka leoparti, pesukarusid ja muskusveiseid. Esmalt vaatasime pärdikuid ja raisid või nagu giid ütles: suuri ja väikseid pannkooke. Sealt läksime edasi troopikamajja, kus meid tervitasid avatud suuga Vanamees ja śimpansid. Õppisime, miks ei tohi kaevudesse ja basseinidesse, kus loomad elavad münte visata. Lõpetuseks mängisime kõik koos väikese viktoriini ja programm oligi läbi. Soovi korral võisime jääda ja ise edasi vaadata. Paljud meist suundusid edasi uut troopikamaja vaatama.

Kokkuvõttes oli väga tore päev ja me kõik saime palju uusi teadmisi.

Pildid: Ell Juhani