Lugemine

OLE TUBLI,  LOE NEED RAAMATUD  ESIMESE ÕPPEAASTA  JOOKSUL KINDLASTI LÄBI:

1. Eno Raud ”Sipsik” (oktoober-november)
  2. Eno Raud ”Peep ja sõnad” (november-detsember)
  3. Indrek Koff „Kooliraamat“  (jaanuar-veebruar)
  4. Astrid Lindgren „Karlsson katuselt“ või „Pipi Pikksukk“(märts-mai)

Seotud kujutis

Lisaks neile neljale raamatule leia lugemist ka teiste raamatute hulgast, näiteks:

Ellen Niit ”Triinu ja Taavi” või ”Pille-Riini lood

Jaanus Vaiksoo ”Jaagupi esimene koolisügis” või  „Neli hommikut ja üks õhtu“

Valter “Pokuraamat”, “Lugu lahkest lohest Justusest ja printsess Miniminnist”, “Kassike ja kakuke

Saar “Lõvi Lõrr ja jänes Jass”

Rannap “Jänesepoeg Juss ja karupoeg Kusti”

Luuletused:

Arderi luuleraamatud “Koer poiss”, “Mine metsa”

Niit “Suur maalritöö”, “Krõlli-raamat”

Muinasjutud:

Muinasjutud sarjast “Saja rahva lood “

Marshak “Kaksteist kuud”

Kunderi muinasjutud “Imelik peegel”, “Ahjualune”, “Suur Peeter ja väike Peeter”

Kitzberg “Piibelehe-neitsi”

Jakob ja Wilhelm Grimmi muinasjutud “Lumeeit”,  “Okasroosike”

Ch. Anderseni muinasjutud “Pöial-Liisi”, “Inetu pardipoeg”

Välisautorid:

Egner “Sööbik ja Pisik”

Uspenski “Onu Teodor, kass ja koer „

Uuemaid raamatusoovitusi vaata ka Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebileheltRaamatukogu soovitab .

Loetud raamatud märgi LUGEMISPÄEVIKUSSE, mida õpetaja Sulle tunnis tutvustab.

Seotud kujutis

Lisas: reet2 18.11.2017 09:12

Mida lugeda: raamatusoovitus

Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehelt, rubriigist Raamatukogu soovitab leiame soovitused igas vanuses lugejale.

Raamatud on jaotatud nelja rühma: lastele vanuses 0–7 aastat, lastele vanuses 8–12 aastat, noortele alates 13. eluaastast ja eesti lastekirjandus vene keeles. Nimestikud hõlmavad algupärase ja tõlkelastekirjanduse paremikku, raamatuid valivad keskuse asjatundjad. Valikut täiendatakse jooksvalt.

Lisas: reet2 18.11.2017 08:14

Isadepäev

Novembrikuu teisel pühapäeval on isadepäev. Kuna tegemist on pühapäevaga, tähistatakse seda kodudes, pereringis.

Kooli isadepäeva aga tähistatakse mõnel tööpäeval, kui isad peale töö lõppu kooli palume, et nendega koos erinevaid tegevusi teha.

Sel aastal toimus kooli isadepäev 14. novembril suures majas. Saime seal erinevaid huvitavaid töötubasid külastada, meisterdada, nuputada, sportida, programmeerida jne.

Emad aga valmistasid meile sel ajal uhke suupistelaua ja arutasid omavahel, mida huvitavat võiksime koos laste ja vanematega edaspidi ette võtta.

Kui kõik kokku saime, tegime end tuttavaks ja kinkisime isadele kuldsed auhinnad, KULDKARUD. Sellega näitasime isadele, et nad on meile väga tähtsad ja kõige paremad isad maailmas!

Aitäh kõigile meie inimestele!

Lisas: reet2 15.11.2017 15:52

Rõpe: keemia!

Keemia aine on tavaliselt 1. klassis käivate  õpilaste jaoks õppeainena puhas unistus.

Kuid mitte meile!

Juba teist korda sel õppeaastal (esimene kord  1. septembril) oli meie klassil võimalus keemia tunnis õppimas käia ja ISE ainete reageerimise katseid läbi viia.

OLI PĂ•NEV!

Lisas: reet2 31.10.2017 15:53

Ettelugemispäev!

20. oktoober on ettelugemispäev.

Meie koolis on traditsiooniks sel päeval teistele oma lemmikraamatuid ette lugeda, nii tegime ka sel korral.

Meie klassi lastest lugesid oma raamatuid ette Tõnu, Freya, Tim Ringo, Marie, Uku. Suur tänu!

Ka muudest klassidest käidi meile raamatuid lugemas. Kirjutasime või joonistasime iga raamatu kohta endale pisikese meelespea, et hiljem oleks võimalik endalgi nende hulgast mõni  huvipakkuv raamat lugemiseks valida.

Lisas: reet2 21.10.2017 09:06

Esimene klassipidu!

Esimese perioodi koolis lõpetasime klassipeoga, kus vaatasime-kuulasime eeskava, mängisime ja tantsisime. Esinejad olid Madis, Oliver S, Maximilian, Regina, Marie, Emma, Maria, Emilia Maria, Rosanna, Tim Ringo.

Kodudest kaasa pandud näksidega täitsime esmalt ühise suure pidulaua, edasi sealt juba kõhud:)

Aitäh headele esinejatele, mängude korraldajatele ja tublidele kodustele abijõududele!

Oli väga vahva!

Lisas: reet2 20.10.2017 11:32

Muutunud ÕpiKäsitluse tunnid.

MÕK tunnid on osa meie iganädalastest tegevustest, kus lisaks uutele teadmistele saame harjutada koostööd erinevate kaaslastega nii enda kui paralleelklassist.

Oleme tutvunud suure majaga, teinud matemaatilist jutukest, lahendanud salakirja ja koostanud lahendusena väikese maja reegleid, koostanud kaaslastele numbripildi nuputamisülesannet.

Iga ülesande tegemisel on oluline erinevate kaaslastega koostöö tegemise oskus. Esimesed tehtud tööd näitavad, et koostööga saadakse hästi hakkama!

Lisas: reet2 01.10.2017 08:32

Reaalkooli 136. sünnipäev!

Pum -tšiga-pum

pum-tšiga -pum!

Pum- tšiga -rega-tšiga

pum-pum-pum!

Refe-ra, refe-ra,

reaal, reaal, reaal,

hurraa!

Lisas: reet2 29.09.2017 14:35

Seenenäitus ja R-õpe: seened

Juba mitmeid aastaid on sügiseti väikeses majas väga hea seenesaak!

Ka sel aastal kasvas üks meie koolimaja ruumidest äkki seeni täis. Seda õnneks siiski mitte meie vana maja, vaid tublide perede abiga.

SUUR, SUUR TĂ„NU!

Seenenäitusel nähtud teadmisi kinnistasime suure maja bioloogiaõpetaja Erkki Otsmanni abil R-õppe tunnis.

OLI VĂ„GA PĂ•NEV!

Lisas: reet2 29.09.2017 10:39

Spordipäev!

Sügisesel spordipäeval tutvustasid meile jalgpalli Eesti Jalgpalli Liidu treenerid.

Kui jalka mängitud, jätkasime teatevõistluste ja sportlike mängudega.

Lisas: reet2 29.09.2017 09:38