Lottemaa leiutamisvõistlus- tähtaeg 15.02.2019

Juba teist aastat viivad Lottemaa ja SEB läbi SUURT LEIUTAMISVÕISTLUST, mille eesmärk on sütitada leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust, sest leiutada on põnev ja LEIUTAMINE TEEB ELU HUVITAVAKS.

Lisas: reet2 07.01.2019 10:45

Jõulud jõudsid…

 

Jõule hakkame ootama kohe, kui jaanipäev lõppenud ja nüüd nad siis jõudsid! Aga enne jõusime veel mitmeid erinevaid tegevusi teha. Tervishoiumuuseumis vaatasime, kuulasime, rääkisime  meelelunditest, täpsemalt silmast. Meisterdasime endile ühe silmamuna.

Veel käisime jõuluvalgust püüdmas Tallinna Linnamuuseumis ja Fotomuuseumis.

Jõulukuu algul kaunistasime oma klassiruumi selleaastaste teemategelastega ehk siis lumememmedega, mille kunstiõpetuses tundides tegime ja kaunistasime kuusepuu. Panime lauad peredena kokku ja riputasime lakke just meisterdatud lumehelbed. Klass sai kohe ilus ja pidulik!

Ja siis ühel päeval hakkas meil koolis ka päkapikke käima:)

Ja siis jõudis kätte jõulupeo päev, 19. detsember. Pidu algas saalis, kuhu tuli ka jõuluvana, kes tõi meie klassile kaks suurt kingikotti!  Pidu jätkus meie klassis, kus kõik poisid said proovida jõuluvana ametit…. Kõik saime lahendad kingid, milleks olid raamatud, ja klassi saime jõulumehelt ilusa eestikeelse ja valgustatud gloobuse. AITĂ„H!!!

 

Jõuluüritused koolis lõppesid piduliku jõululõunaga, kus jagati  kiituskirju sõbralikele klassikaaslastele ning  tänati meie tublisid kokatädisid! Lõunal anti üle ka muud kiitusväärset ja meie klassiruum sai toreda tunnustuse!

AITĂ„H JĂ•ULUVANALE, PĂ„KAPIKKUDELE JA TOREDAID JĂ•ULUPĂśHI KĂ•IGILE!

Lisas: reet2 22.12.2018 17:30

Jõuluanimatsioon

Meid on juba mitmel korral õpetanud noored õpetajad Tallinna Ülikoolist ja enne jõule tegid nad meiega koos valmis ühe jõuluanimatsiooni. Siin on selle tegemisest fotod. Nii see käis!

Animatsioon

Lisas: reet2 05.12.2018 20:49

Jõulukuu. Esimene advent Toomkirikus

Lisas: reet2 02.12.2018 20:35

JĂ•ULUKUU KALENDER

https://lastejaam.err.ee/advent2018/

Kui iga päev üks aken avada, saad kuulata hästi toredaid jutte eesti autoritelt!

Lisas: reet2 01.12.2018 15:39

Kunstitund Sally stuudio õpetajatega

Täna tuletasime kusntõpetuse tundides meelde eelmisel aastal mängitud jõulunäidendi Timbu-Limbust ja lumemöldritest, kui Sally stuudio õpetajad meile seda oma lemmikraamatut ette lugesid ja jutustasid. Meie aga saime samal ajal joonistada ja meisterdada kõrget mäge, uhket lossi ja kummalisi tegelasi. Valmis said igal juhul hästi vahvad tööd, mis nĂĽĂĽd meile klassiseinal loodetavasti lund jahvatama ei hakka…

Lisas: reet2 27.11.2018 16:03

Mardi ja kadripäev

20. novembril pidasime 1. – 3. klasside lastega suure maja aulas mardi- ja kadripäeva, mis on meie rahvakalendri olulised tähtpäevad. Meie esinesime martidena, tegime end võimalikult mardisarnasteks-mustadeks ja koledateks! Meie paralleelklass seevastu riietus valgesse, kanti pitse ja kĂĽbaraid, oldi kadrid. Kuna olime peo korraldajad, tutvustasime oma koolikaaslastele nende päevade traditsioone, nemad meile aga uusi või just vanu rahvalikke mänge. Vahepeal astusid ĂĽles ka ĂĽllatuskĂĽlalised, kes olid rahvamuusikud ja mängisid vanadel pillidel näiteks hiiu kannel, balalaika, põiepill.

Mängisime, tantsisime ja tegime viktoriini, oli hästi vahva!

Lisas: reet2 21.11.2018 16:23

Mardimaskide meisterdamise tund- valmistume peoks!

20. novembril korraldame peo, kus oleme mardid. Selleks valmistusime mardimaske tehes.

Need tulid sellised. Arva ära, kes on kes?

Lisas: reet2 13.11.2018 15:28

Isadepäev

Isadepäevaks hakkasime valmistuma varakult. Selleks valmistasime kunstiõpetuse tunnis isade passid, iga laps oma isa kohta. Passid tuli täita sisuga ja valmistada kaaned, lõpuks kõik veel kiletada ja kokku klammerdada.

Need said sellised:

Kui see valmis, tegime isadega selfisid…. aga mitte telefonidega, vaid paberi ja kriitidega.

Kutsusime isad endaga koos kooli sportima.

See nägi välja nii..

Soovisime sportimise lõppedes isadele jõudu olla ikka head isad edasi!

Lisas: reet2 08.11.2018 15:14

Mida teha vaheajal?

Kaua magada, õues ja toas mängida, sõpradega kokku saada, kinos käia, lugeda, lehti riisuda, vanaema-vanaisa juures käia, kĂĽpsisetorti teha, pranglida, sõbral kĂĽlas käia, meisterdada, muuseumis käia,tuba koristada, raamatukogus käia, igavleda, raamatut kirjutada, sĂĽnnipäeval käia ja veel väga pajut toredat…

Sind aitab ehk ka 

https://lastejaam.err.ee/

vaata järele!

Lisas: reet2 25.10.2018 10:22