Õpilasvahetuse projekt

Sügisel pakuti kõigile 8. ja 9. klassi õpilastele võimalust osaleda õpilasvahetuse projektis Saksamaal, mille eesmärgiks oli teha koostööd Humboldt- Gymnasium Vatterstetteniga ja tuvastada magneetilisi baktereid veekogude põhjamudas. Konkurents üksikutele kohtadele oli tihe, meie klassist valiti projekti Ako ja Liisi. Alustuseks räägiti kõigile projektis osalejatele uurimistööst, mille jaoks hakkasime koguma infot ehk magneetilistest bakteritest veekogude põhjamudas. Samaaegselt tegelesime ka õpilasvahetusega, kõik said omale sakslasest paarilise, kellega hakkasid usinalt suhtlema. Kui kevad oli kätte jõudmas kogunesime uuesti, et katsetada mikroskoopide kasutamist ja magnetvälja tekitamist, samuti hakkasime organiseerima sakslaste Eestisse tulekut. Nädal sakslastega Eestis oli kõigile uus ja põnev. Nädala jooksul osalesid sakslased meie õppetöös, samuti käisime koos matkadel ja tuuridel, kokkasime ja mis kõige tähtsam, tegelesime oma projektiga. Sakslased said korraliku elamuse Eestist: said näha nii päikest, vihma kui ka lund ehk siis tavalist Eesti kevadist ilma, käia traditsioonilises saunas ja samuti maitsta rahvustoite. Nädala lõppedes läksid sakslased tagasi Saksamaale, väsinult kuid õnnelikult. Paar nädalat hiljem oli meie kord neile Saksamaale külla minna. Kohe esimesel päeval Saksamaal saime kogeda korralikku Saksa hommikusööki, mis oli kõigile väga põnev kogemus. Nädala jooksul osalesime ka meie oma paariliste õppetöös ning vabal ajal käisime muuseumites ning veetsime aega vahetusperedega. Samuti viidi meid projekti läbi viivasse ülikooli, kus meile tutvustati täpsemalt meie projekti ja selle eesmärki, kogutud teadmisi saime kasutada mitmetes projektitundides. Kuid nagu kõik asjad kunagi, möödus meie imetore nädal Saksamaal kiiresti ning peagi oli aeg tagasi Eestisse lennata. Viimasel päeval jätsime kõik oma paarilisega ja perega hüvasti ning alustasime teekonda tagasi koju. Kõigile oli see üks eriliselt tore ja meeldejääv kogemus ning kõik loodavad ja ootavad, et saaksime neile taas külla minna.

Muljeid jagas Liisi