Gümnaasiumi teatrireis 2024

Käisime kogu gümnaasiumiga 19. veebruaril Viimsi Artiumis teatrireisil. Lavale oli toodud Tallinna Reaalkooli vilistlase Paul-Eerik Rummo kirjutatud näidend “Tuhkatriinumäng”, kusjuures näidendi lavastaja Karl Laumets on samuti meie kooli vilistlane. Etendus jutustab tuntud lastejutu järelmängu, ent väljub lihtsa muinasloo piiridest ja käsitleb juba täiskasvanud publikule suunatud teemasid, näiteks eksistentsiaalseid küsimusi. Publikule pakkusid äratundmisrõõmu paljud kuulsad Eesti näitlejad, sealhulgas Pääru Oja, Ester Kuntu, Elmo Nüganen, Piret Krumm ja Mirtel Pohla. Etendus jäi kindlasti silma oma moodsate lahenduste poolest. Lisaks sellele, et Viimsi Artiumi suur saal on väga modernse väljanägemisega ning istumine on korraldatud niimoodi, et ka 12. reas istuvatele inimestele avaneb lavale suurepärane vaade, kasutati lavastuses ka ohtralt põnevaid heli- ja valgusefekte. Etendus oli ühe vaheajaga, mille jooksul võis soetada endale midagi teatrikohvikust. Küll aga oli üldine arvamus, et hinnad kohvikus jäid tavalise kooliõpilase jaoks pigem kõrgeks. Need, kes aga vaheajal eelistasid mööda koridore jalutada, võisid näha Kersti Kaljulaidi, kes oma kaasaga samuti teatrikülastuse ette oli võtnud. Muljed etenduse kohta olid väga erinevad. Oli neid, kes pidasid teatritükki liiga keeruliseks ja pikaks, ent leidus ka õpilasi, kellele Paul-Eerik Rummo “Tuhkatriinumäng” pakkus suurepärast meelelahutust ja mõtlemisainet. Kindel on aga see, et ükskõikseks ei jätnud see etendus kedagi.

Jutu kirjutas Lisette Tartto