Need oleme meie, lend 141b :)

ANETTE,KRISTJAN, JAKOB, AXEL, KAUR, EMMA VANESSA, KELVIN, KRETTEL, KERT KASPAR, LIISI, BERTA, EVA LAURA, LUISA MIA, NORA, OLIVER, HARALD, LISA, PEETER, RALF OLIVER, KASPAR, RAHEL, MIRTEL-MADLEN, MARIE, HOLGER, OTTO, VILLU, GRETE-LIIS, HENDRIK, SANDRA, OSKAR, GREGOR, NATLI.

Lisas: õp. Kaie 26.09.2014 06:38

Riigikogu kĂĽlastus

22. mail käisime me klassiga Riigikogus. Riigikogus tutvustati meile Riigikogu tööd ja saime ka majas ringi vaadata. Meil õnnestus ka näha mitmeid Riigikogu liikmeid ja ka peaministrit Kaja Kallast.

Lisas: jakob 29.05.2023 17:22

Suusapäev

22. veebruari hommikul alustasime me sõitu Kõrvemaa suunas, et minna suusatama. Toimus ka suusateatevõistlus, kus meie klass saavutas soliidse II koha. Pärast seda saime me ise käia suusaringidel sõitmas ja kõik sõidsid vastavalt oma võimetele. Pärast sportimist saime söögiks sooja suppi ja teed ning asusime kodu poole teele

Lisas: jakob 29.05.2023 16:54

Jõulupidu

20. detsembril toimus meil koolis ülelennuline jõulupidu, kus saime tantsida, ülesandeid lahendada ja ka muidugi süüa, mis tuli meil ise valmistada. Enamus jäi peoga rahule ja oodatakse uusi ülelennulisi üritusi.  Siin all on meie klassi laudade pildid.

Lisas: jakob 29.05.2023 16:30

Kohtumine teleajakirjanikuga

Kolmapäeval 23. novembril käis meil külas ajakirjanik Liisu Lass, kes rääkis meile lähemalt meediast ja oma tööst. Esitlus oli huvitav ning saime rohkem teada, milline näeb välja valeuudiste eristamine päris uudistest ajakirjanduses. Samuti oskame nüüd paremini eristada usaldusväärseid uudiste kanaleid mitte usaldusväärsetest. Saime küsida küsimusi ja usun, et nii mõnelgi meist suurenes huvi meedia ja ajakirjanduse vastu.

Jutu kirjutas Nora

Lisas: jakob 27.11.2022 12:05

Lugemistund 8. septembril

8. septembril tulime me kõik kirjanduse tundi täiesti tavalise olekuga, nagu tuleks meil tavaline kirjanduse tund. Meie kallis õpetaja aga üllatas meid. Nimelt mitte keegi meie klassist ei teadnud, et 8. septembril tähistatakse lugemistundi. See juhtus õnnelikul kombel sattuma meie kirjanduse tunniga samale ajale ning me andsime enda panuse. Me jagasime end gruppidesse ja igas grupis luges üks õpilane ette mingi katkendi enda raamatust, mille me pidime see päaev kooli kaasa võtma.

Lisas: jakob 13.09.2022 21:41

9. klass

Olemegi jõudnud 9. klassi, meie viimane aasta koos ühise klassina. See on natukene kurb ka, aga kõik hea ei saa ka igavesti kesta. Palju edu meile kõigile sellel aastal ja loodame, et kõik saavad sisse kooli, kuhu nad soovivad!

Lisas: jakob 13.09.2022 21:31

Märgipidu

Selle aasta üks kõige oodatavaid sündmusi oli kindlasti märgipidu. Mitmel korral kroonviiruse leviku tõttu edasi lükatud üritus leidis lõpuks aset 11. mail. Meie kõige esimene plaan oli koostada klassi tutvustav dokument, kus oleks aastate kaupa välja toodud tähtsamad sündmused. Sellest ideest kujunes aga välja video. Töö paremaks õnnestumiseks jaotasime end neljastesse rühmadesse ja asusime tööle.

Märgipeol me igatahes selle ette kandsime, saades selle valmis alles sama päeva keskpäeval. Kaua oodatud üritus algas Poisi juures, kus meie klassist pidas kõne Jakob. Väga kenasti koostatud kõne! Hiljem läksime aulasse ja seal saime klasside kaupa endale märgid kätte. Nende pidulike üleandmiste ajal olid väikesed muusikalised palad. Originaalselt pidi iga klass valima endale esineja, kes siis märkide kätte saamiste vahel mõne laulu laulaks või mõne loo oma instrumendil esitaks. Meie klass aga pidi aitama ühe paralleelklassi hädast välja. 8.a klassil puudus esineja ning selle tühja koha täitis meie oma Ralf, kes esitas väga lüürilise laulu. Hoolimata mõnedest apsudest esines ta siiski erakordselt hästi. Meie klassi esindaja oli Oskar, kes esines kitarril. Alguses natukesest kinnisest olekust hoolimata sai Oskar oma mänguga väga kenasti hakkama. Neil kahel on mõttes oma selle aasta vead parandada järgmisel peol, kus loodetakse esineda duoga. 8.c klassi esindas tütarlaste laulukoor. Kui märgid käes ja muusika õrnalt kõrvades veel kumisemas, saadi märgid ka lõpuks rinda pista. Kui mulle minu märki rinda pandi, siis lootsin, et ma ometi viimane ei oleks. No õnneks nii ei läinud ja 8.c klassi kahel noormehel oli seda aega märkide rinda panemiseks võtta küll.

Pärast seda suundusime alla sööklasse, kus saime kostitatud soolase kringli, maasikate ja vahukooregatordiga. Hiljem said kõik kokku uuesti aulas, kus sellel korral võttis ohjad enda kätte Piret Otsa. Tema juhendamisel tantsis enamus lennukaaslasi, tehes seda kas ringis, paaris või mõnel muul viisil. Oli lõbus. Ja sellega saigi ĂĽritus läbi. Kindlasti oli väga meeldejääv õhtu ja kui ise saaks midagi paremini teha, siis ĂĽtleks ainult iseendale: “Häälesta pill, enne kui mängima hakkad!”.

Jutu kirjutas Oskar Treffner

Lisas: jakob 13.09.2022 21:29

Suusapäev Kõrvemaal

Suusapäev, mida mina ootasin kõige enam, algas 11. veebruaril. Enamik sõitsid kohale bussiga, kui mina, Jakob ja Otto tulime kohale omamoodi. Me olime Jakobiga eriti vara kohal, et ikka rajatingimustega kohaneda ja muidugi ennast soojaks teha. 

Hilisemad kohalejõudjad sõitsid 5km ringe. Võistlus toimus sellel korral tiimides ning igal klassil oli välja pandud 3 tüdrukut ja 3 poissi. Meie tiimis olid Lisa, Gregor, Natali, Kaur, Nora ja Oskar. Avapauk oli antud ning lumi suuskade all hakkas lendama igasse suunda. 8.c võitis avavahetuse päris pika maaga. Meie lootused polnud aga kadunud, möödudes 8.a klassist. Lisalt väga hea vahetus ja hetkel 2. koht. Gregor tõi meid oma vahetusega veel lähemale. Natali tegi supervahetuse ning tõstis meie tiimi liidriks. Sealt edasi me enam juhtimist käest ei andnud ja Oskar ületas finišijoone, kui oli sõidetud natuke rohkem kui kaheksa minutit, ületades meist vanemate üheksandike aja rohkem kui poole minutiga. Kaitsesime oma tiitlit. Igatahes sai hiljem veel tuubitada, küll seal oli lastel lõbus. Hilised unistajad läksid veel suusatama. Sai suppi süüa ja teed juua. Ja nii lõppeski see elamusterohke päev Kõrvemaal.

Jutu kirjutas Oskar Treffner

Lisas: jakob 13.09.2022 21:28

Reaal 140

Olen kaua oodanud mõnd reaalkooli juubelit. See oli üks vägev pidu. Kõigepealt tuli klassijuhataja tundi rääkima panganduse valdkonnas töötav vilistlane. Teda õpetas samuti Tiia Luuk, meie klassijuhataja. Tema jutu järgi tundus, et meie klassijuhataja pole nende aastatega eriti muutunud. Oli huvitav kuulata.

Saime meeldejäävaid kõnesid staadionil ja ega ilmataat meile päikest ka ei andnud, seega pidime tibutava vihma käes olema. Meie klass valmistas tordi, kuhu oli suurelt peale kaunistatud “140”. Tort maitses ka suurepäraselt. Aitäh Jakobile ja Oskarile tordi valmistamise eest.

Jutu kirjutas Oskar Treffner

Lisas: jakob 13.09.2022 21:26

Tagasivaade aastale

Järgmised postitused tulevad tagasivaatena 8. klassile ja tervele aastale. Parem hilja, kui mitte kunagi ;).

Lisas: jakob 13.09.2022 21:25