Need oleme meie, lend 141b :)

ANETTE,KRISTJAN, JAKOB, AXEL, KAUR, EMMA VANESSA, KELVIN, KRETTEL, KERT KASPAR, LIISI, BERTA, EVA LAURA, LUISA MIA, NORA, OLIVER, HARALD, LISA, PEETER, RALF OLIVER, KASPAR, RAHEL, MIRTEL-MADLEN, MARIE, HOLGER, OTTO, VILLU, GRETE-LIIS, HENDRIK, SANDRA, OSKAR, GREGOR, NATLI.

Lisas: õp. Kaie 26.09.2014 06:38

Kohtumine teleajakirjanikuga

Kolmapäeval 23. novembril käis meil külas ajakirjanik Liisu Lass, kes rääkis meile lähemalt meediast ja oma tööst. Esitlus oli huvitav ning saime rohkem teada, milline näeb välja valeuudiste eristamine päris uudistest ajakirjanduses. Samuti oskame nüüd paremini eristada usaldusväärseid uudiste kanaleid mitte usaldusväärsetest. Saime küsida küsimusi ja usun, et nii mõnelgi meist suurenes huvi meedia ja ajakirjanduse vastu.

Jutu kirjutas Nora

Lisas: jakob 27.11.2022 12:05

Lugemistund 8. septembril

8. septembril tulime me kõik kirjanduse tundi täiesti tavalise olekuga, nagu tuleks meil tavaline kirjanduse tund. Meie kallis õpetaja aga üllatas meid. Nimelt mitte keegi meie klassist ei teadnud, et 8. septembril tähistatakse lugemistundi. See juhtus õnnelikul kombel sattuma meie kirjanduse tunniga samale ajale ning me andsime enda panuse. Me jagasime end gruppidesse ja igas grupis luges üks õpilane ette mingi katkendi enda raamatust, mille me pidime see päaev kooli kaasa võtma.

Lisas: jakob 13.09.2022 21:41

9. klass

Olemegi jõudnud 9. klassi, meie viimane aasta koos ühise klassina. See on natukene kurb ka, aga kõik hea ei saa ka igavesti kesta. Palju edu meile kõigile sellel aastal ja loodame, et kõik saavad sisse kooli, kuhu nad soovivad!

Lisas: jakob 13.09.2022 21:31

Märgipidu

Selle aasta üks kõige oodatavaid sündmusi oli kindlasti märgipidu. Mitmel korral kroonviiruse leviku tõttu edasi lükatud üritus leidis lõpuks aset 11. mail. Meie kõige esimene plaan oli koostada klassi tutvustav dokument, kus oleks aastate kaupa välja toodud tähtsamad sündmused. Sellest ideest kujunes aga välja video. Töö paremaks õnnestumiseks jaotasime end neljastesse rühmadesse ja asusime tööle.

Märgipeol me igatahes selle ette kandsime, saades selle valmis alles sama päeva keskpäeval. Kaua oodatud üritus algas Poisi juures, kus meie klassist pidas kõne Jakob. Väga kenasti koostatud kõne! Hiljem läksime aulasse ja seal saime klasside kaupa endale märgid kätte. Nende pidulike üleandmiste ajal olid väikesed muusikalised palad. Originaalselt pidi iga klass valima endale esineja, kes siis märkide kätte saamiste vahel mõne laulu laulaks või mõne loo oma instrumendil esitaks. Meie klass aga pidi aitama ühe paralleelklassi hädast välja. 8.a klassil puudus esineja ning selle tühja koha täitis meie oma Ralf, kes esitas väga lüürilise laulu. Hoolimata mõnedest apsudest esines ta siiski erakordselt hästi. Meie klassi esindaja oli Oskar, kes esines kitarril. Alguses natukesest kinnisest olekust hoolimata sai Oskar oma mänguga väga kenasti hakkama. Neil kahel on mõttes oma selle aasta vead parandada järgmisel peol, kus loodetakse esineda duoga. 8.c klassi esindas tütarlaste laulukoor. Kui märgid käes ja muusika õrnalt kõrvades veel kumisemas, saadi märgid ka lõpuks rinda pista. Kui mulle minu märki rinda pandi, siis lootsin, et ma ometi viimane ei oleks. No õnneks nii ei läinud ja 8.c klassi kahel noormehel oli seda aega märkide rinda panemiseks võtta küll.

Pärast seda suundusime alla sööklasse, kus saime kostitatud soolase kringli, maasikate ja vahukooregatordiga. Hiljem said kõik kokku uuesti aulas, kus sellel korral võttis ohjad enda kätte Piret Otsa. Tema juhendamisel tantsis enamus lennukaaslasi, tehes seda kas ringis, paaris või mõnel muul viisil. Oli lõbus. Ja sellega saigi ĂĽritus läbi. Kindlasti oli väga meeldejääv õhtu ja kui ise saaks midagi paremini teha, siis ĂĽtleks ainult iseendale: “Häälesta pill, enne kui mängima hakkad!”.

Jutu kirjutas Oskar Treffner

Lisas: jakob 13.09.2022 21:29

Suusapäev Kõrvemaal

Suusapäev, mida mina ootasin kõige enam, algas 11. veebruaril. Enamik sõitsid kohale bussiga, kui mina, Jakob ja Otto tulime kohale omamoodi. Me olime Jakobiga eriti vara kohal, et ikka rajatingimustega kohaneda ja muidugi ennast soojaks teha. 

Hilisemad kohalejõudjad sõitsid 5km ringe. Võistlus toimus sellel korral tiimides ning igal klassil oli välja pandud 3 tüdrukut ja 3 poissi. Meie tiimis olid Lisa, Gregor, Natali, Kaur, Nora ja Oskar. Avapauk oli antud ning lumi suuskade all hakkas lendama igasse suunda. 8.c võitis avavahetuse päris pika maaga. Meie lootused polnud aga kadunud, möödudes 8.a klassist. Lisalt väga hea vahetus ja hetkel 2. koht. Gregor tõi meid oma vahetusega veel lähemale. Natali tegi supervahetuse ning tõstis meie tiimi liidriks. Sealt edasi me enam juhtimist käest ei andnud ja Oskar ületas finišijoone, kui oli sõidetud natuke rohkem kui kaheksa minutit, ületades meist vanemate üheksandike aja rohkem kui poole minutiga. Kaitsesime oma tiitlit. Igatahes sai hiljem veel tuubitada, küll seal oli lastel lõbus. Hilised unistajad läksid veel suusatama. Sai suppi süüa ja teed juua. Ja nii lõppeski see elamusterohke päev Kõrvemaal.

Jutu kirjutas Oskar Treffner

Lisas: jakob 13.09.2022 21:28

Reaal 140

Olen kaua oodanud mõnd reaalkooli juubelit. See oli üks vägev pidu. Kõigepealt tuli klassijuhataja tundi rääkima panganduse valdkonnas töötav vilistlane. Teda õpetas samuti Tiia Luuk, meie klassijuhataja. Tema jutu järgi tundus, et meie klassijuhataja pole nende aastatega eriti muutunud. Oli huvitav kuulata.

Saime meeldejäävaid kõnesid staadionil ja ega ilmataat meile päikest ka ei andnud, seega pidime tibutava vihma käes olema. Meie klass valmistas tordi, kuhu oli suurelt peale kaunistatud “140”. Tort maitses ka suurepäraselt. Aitäh Jakobile ja Oskarile tordi valmistamise eest.

Jutu kirjutas Oskar Treffner

Lisas: jakob 13.09.2022 21:26

Tagasivaade aastale

Järgmised postitused tulevad tagasivaatena 8. klassile ja tervele aastale. Parem hilja, kui mitte kunagi ;).

Lisas: jakob 13.09.2022 21:25

8. klassi lõpureis

See aasta käisime me klassiga kahepäevasel reisil Hiiumaal. Läksime sinna peale matemaatika eksameid.  Hiiumaal külastasime mitmeid vaatamisväärsusi: Suuremõisas mõisa, Tuletorni elamuskeskust, Sääretipu poolasaart ja Kõpu tuletorni. Ööbisime Randmäe puhketalus, kus saime mängida discgolfi, käia ujumas ja  mängida võrkpalli.  Teisel päeval tutvusime ka Kärdla linnaga. Meiega oli terve reisi kaasas ka tunnustatud giid Helgi Põllo. Järgmistes postitustes räägin meie 8. klassi põhisündmustest.

Lisas: jakob 14.06.2022 13:03

Elistvere loomapark ja Oskar Lutsu majamuuseum

9. juunil käisime klassiga Elistvere loomapargis ja Oskar Lutsu majamuuseumis. Kõigepealt käisime Elistvere loomapargis, kus räägiti meile paljudest loomadest ja ka sellest, kust need loomad pärinevad ja miksa nad on Elistvere loomapargis. Mulle endale meeldis isiklikult kõige rohkem Ilves.

Pärast Elistvere loomapargis käimist sõitsime bussiga edasi Oskar Lutsu majamuuseumisse, kus räägiti meile filmi Kevade telgitagustest ja ka raamatu tegelaste päris isiksustest. Seal oli ka Kevadest tuntud koolimaja, kus me kirjuatsime iseendale tunnistust. Pärast tuuri tehti meile ka väike viktoriin, mille võitis Hendrik. Ma jäin päevaga väga rahule.

Jutu Kirjutas: Jakob

Lisas: jakob 31.08.2021 12:35

Õppekäik Silma õpikotta

Meie käisime 2. juunil koos oma paralleelklassi 7.c-ga Silma õpikojas linde ja loodust vaatamas. Silma õpikojas räägiti meile, kuidas linde ära tunda ja kuidas lihtsamini liike määrata. Pärast väikest loengut ja ülessandeid läksime õue linde vaatlema ja ka Silma õpikoja ilusat loodust nautima. Saime käia ka vaatetornis. Mulle endale isiklikult meeldis Silma õpikoda, kuna seal oli teistsugune loodus, mida iga päev ei näe Tallinna lähistel.

Jutu kirjutas: Jakob

 

Lisas: jakob 31.08.2021 12:05