Need oleme meie, lend 141b :)

ANETTE,KRISTJAN, JAKOB, AXEL, KAUR, EMMA VANESSA, KELVIN, KRETTEL, KERT KASPAR, LIISI, BERTA, EVA LAURA, LUISA MIA, NORA, OLIVER, HARALD, LISA, PEETER, RALF OLIVER, KASPAR, RAHEL, MIRTEL-MADLEN, MARIE, HOLGER, OTTO, VILLU, GRETE-LIIS, HENDRIK, SANDRA, OSKAR, GREGOR, NATLI.

Lisas: õp. Kaie 26.09.2014 06:38

Elistvere loomapark ja Oskar Lutsu majamuuseum

9. juunil käisime klassiga Elistvere loomapargis ja Oskar Lutsu majamuuseumis. Kõigepealt käisime Elistvere loomapargis, kus räägiti meile paljudest loomadest ja ka sellest, kust need loomad pärinevad ja miksa nad on Elistvere loomapargis. Mulle endale meeldis isiklikult kõige rohkem Ilves.

Pärast Elistvere loomapargis käimist sõitsime bussiga edasi Oskar Lutsu majamuuseumisse, kus räägiti meile filmi Kevade telgitagustest ja ka raamatu tegelaste päris isiksustest. Seal oli ka Kevadest tuntud koolimaja, kus me kirjuatsime iseendale tunnistust. Pärast tuuri tehti meile ka väike viktoriin, mille võitis Hendrik. Ma jäin päevaga väga rahule.

Jutu Kirjutas: Jakob

Lisas: jakob 31.08.2021 12:35

Õppekäik Silma õpikotta

Meie käisime 2. juunil koos oma paralleelklassi 7.c-ga Silma õpikojas linde ja loodust vaatamas. Silma õpikojas räägiti meile, kuidas linde ära tunda ja kuidas lihtsamini liike määrata. Pärast väikest loengut ja ülessandeid läksime õue linde vaatlema ja ka Silma õpikoja ilusat loodust nautima. Saime käia ka vaatetornis. Mulle endale isiklikult meeldis Silma õpikoda, kuna seal oli teistsugune loodus, mida iga päev ei näe Tallinna lähistel.

Jutu kirjutas: Jakob

 

Lisas: jakob 31.08.2021 12:05

Etendus “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”

15.oktoobril külastasime klassiga Noorsooteatrit, kus vaatasime etendust “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”. Too algas alles kell seitse õhtul ning kestis lausa 3 tundi. Pärast poolteist tundi tuli vaheaeg, kus igaüks sai kas keha kinnitada või lihtsalt puhata. Muide, mõned meist olid veel eriti ettevaatlikud, kandes enda tervise huvides ka maski. Kiitus.

Lühidalt ka etendusest endast. Lugu rääkis ühest erilise haigusega 15- aastasest poisist, kelle nimi oli Christopher ja kes elas koos vaid isaga, sest ema oli tal juba kaks aastat surnud (vähemalt nii arvas tema). Ühel õhtul tapetakse tema naabermaja aias naabrinaise koer – Wellington. Selle käigus satub poiss politsei kätte ning kui õppetund saadud otsustab Christopher koera mõrva uurima hakata. Edasi leidis ta paljugi huvitavat oma naabrite kohta ning ka oma ema kohta. Pärast pikka uurimist tunnistas ta isa üles, te tappis Wellingtoni, mispärast Teda näeb Christopher pärast pikka reisi Londonisse. Neil on vaja kätte võtta oma pereelu, et paremini tulevikuga hakkama saada. Loo lõpus lepivad isa ja ema ära ning Christopheri pere elab jälle ühiselt koos.

Jutu kirjutas Oskar

Lisas: jakob 26.10.2020 21:29

seitsmendate klasside tutvumisõhtu

 Kolmapäeval 30.9.20 oli meil seitsmenda c klassi vastuvõtmine, kus me saime tuttavaks seitsmenda c ja ka a klassiga, kui sa veel mõnda a klassi õpilast ei tundnud. Alguses meil jagati kõik kolm klassi kolmeks ja oma grupis pidime veel kõik moodustama kolmesed grupid, mis sisaldasid kõigist kolmest klassist ühte õpilast. Kui see oli tehtud hakati tegema teatevõistluseid.  Peale teatevõistlusi jagati meid kümneks ja mindi sööma. Kui söök oli söödud ja jook joodud koguneti oma grupi juurde. Iga grupp pidi veeretama täringut ning, kas jooksma ja leidma vastuse või kui olid piisavalt tark võisid kohe selle ära vastata.Kelle tiim jõudis esimesena 29. küsimuseni ja selle ära vastas, see tiim võitis. Üliüldiselt oli päris sportlikud ja toredad kaks tundi.

Jutu kirjutas Kristjan

Lisas: jakob 26.10.2020 21:26

Kohtumine Tallinna Reaalkooli endise õpilasega

Meie klassil käis reedel 25. Septembril külas kuulus jalgpallur Henri Anier, kes on õppinud esimesed üheksa aastat Tallinna Reaalkoolis. Ta rääkis meile kooliajast ja oma hilisemast karjäärist Eestis ja välismaal. Ta näitas meile ka Tallinna Saksa Gümnaasiumi poolt tehtud raamatut, kus olid kõik edukad sportlased, kes on õppinud Tallinna Saksa Gümnaasiumis. Ning ta lõi meie klassi parimale väravahile Haraldile paar pealelööki, kuid kahjuks Harald neid ära ei tõrjunud. Täname Henrit külaskäigu eest ja soovime talle edukat karjääri jätku tulevikus.
Loo autorid: Holger Suurorg ja Oliver Parik

Lisas: jakob 01.10.2020 20:08

Õppekäik Lahemaale

Me käisime klassiga Lahemaa rahvuspargis. Me läksime sinna bussiga ja jaotasime ennast kahte gruppi, et seal ringi vaadata. Meie grupp alustas oma reisi Pärljõe äärest, mis on oma nime saanud pärlikarpidest, mis seal elavad. Nende arvukus on siiski langenud, sest jõe äärde on kasvanud lepad, mis piirasid neile saabuvat päikesevalgust. Kui me mööda ettenähtud rada edasi läksime, nägime maalaiku, kus arvatavasti pesitses Mustlaik-apollo, üks haruldasemaid liblika liike maailmas. Kui veel edasi jõudsime, nägime ka sadu aastaid vanu kartuliauke, kus vanasti, kui elektrit ja külmkappe polnud,  hoiti -nagu nimi viitab- kartuleid. Ainus asi mis selles kohas erilist oli, oli see, et neid kartuliauke oli ebatavaliselt palju. Natukese aja pärast jõudsime metsa, kus olid seenelised kui ka seened, üsna paljud meist korjasid natuke, kuid oli ka juba ussitanud seeni.  Siis jõudsime ühe oja juurde millest oli hea üle hüpata. Me läksime mööda oja kallast edasi ja mida kaugemale me läksime, seda suuremaks see muutus. Ühel hetkel muutus see lausa kuristikuks, mille põhjast pidime läbi minema, et üldse teisele poole jõuda. Kui lõpuks ületasime selle “oja” viimast korda ja ka läksime üle Pärlijõe ka, jõudsime püstkotta, kus tegime väikse lõkke ja sõime mis meil kaasas oli.Lõpuks, kui olime igalt tagasi bussi juurde jõudnud, otsustasime teise grupi ootamiseks minna lähedal asuvale raiesmikule, kus mõõtsime puu kändudelt kui vanad puud seal olid olnud ja tegime kokkuvõtte asjadest, mis olime näinud.

Kirjutas: Otto

Pildid tegi Kert

Lisas: jakob 01.10.2020 20:06

Distantsõpe

Viimane päev, kui kogu 6.b klass koolis käis oli 13.märts. Ehk siis 16.märtsist saime õppida juba distantsõppe formaadis. Minu enda arust oli distantsõppes õppida lihtsam kui tavaliselt. Minu arust oli just kõige parem see, et me saime ise valida, millal me mingit õppeainet õpime. Eestis on koroonaga seotud piiranguid vähendatud ja olukord on paranenud. Kahjuks ei saa ikkagi koolis käia. Kommentaaridesse võiksite kirjutada, kas teile meeldis distantsõpe ja kui meeldis siis miks.

Kirjutas: Jakob

Lisas: jakob 08.06.2020 18:05

Muuseumipäeva mõned jutud

Krettel:

Mina kĂĽlastasin Arhitektuurimuuseumi virtuaaltuuri – Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komedant.
August Komendant (1906–1992) oli Eesti-Ameerika ehitusinsener, kes koostöös tuntud arhitektide ja inseneridega kavandas mitu 20. sajandi arhitektuurimeistriteost.
Kui tuua mõned näited August Komendanti karjäärist, siis nendeks võiks olla Kadrioru staadioni tribüün Tallinnas, kus ma pidevalt trenni teen, Habitat ’67 kortermaja Kanadas Montrealis ja Kimbelli kunstimuusem USA-s Texases. Augusti innustas kvaliteetse ja inspireeriva ruumi loomine ning tema looming võiks innustada ka kõiki inimesi, kes tänapäeval elukeskkonda kavandavad ja ehitavad.
Kadriroru staadioni tribüüni arhitektuurivõistluse võitis Elmar Lohk ja kutsus August Komedandi appi seda tegema. Tribüüni katus on 12,8m. See on siiani säilinud. Sõja ajal läks ta Saksamaale, kus ta tegeles sõjakahjustatud hoonete parandamisega. Hiljem läks ta Ameerikasse, kus ta surmani elas. Nendest töödest meeldis mulle kõige rohkem Habitat´67 korterelamu, mis koosnes 360 kuubikust, mis olid nagu 1-5toalised eramud, seal oli palju valgust ja suured terrassid. Natuke meenutas maja, mida meie Eva ja Anettega 1.klassis Taanipäeva raames ehitasime.
Tundus väga põnev, igal juhul tahaks ikka kohapeale minna teisi töid ka vaatama.
Peeter:
Mina külastasin muuseumipäeval virtuaalselt Eesti Loodusmuuseumi Eesti geoloogia näitust. Seal näitusel oli väga palju kive ja mulle meeldis see, et kindlate eksponaatide juures said sa kuulata mingit lugu selle kohta. Mulle jäi aga kõige rohkem meelde raud meteoriidi tükk mis langes 1947. aastal Ida-Venemaale. Mulle väga meeldis see näitus ja ma tahaks ise ka sinna minna.

Lisas: jakob 08.06.2020 18:04

Muuseumipäev karantiinis

5.juunil külastasid 6B klassi õpilased kas tõelisuses või virtuaalselt Tallinna muuseume. Satuti nii ajaloomuuseumi, linnamuuseumi,loodusmuuseumi kui ka arhitektuurimuuseumi ja fotomuuseumi.

Mõned muljed:

Kaspar: Vaatasin linnamuuseumi videot Kaitstud linn. See rääkis Tallinna ajaloost. 

              Mulle meeldis, et seal oli nii fakte kui legende n.lugu Ülemiste vanakesest.

Marie mainis  sama teema puhul  veel huvitavat kirjeldust Lindanise lahingust.

Hendrikule oli põnev teadasaamine Kiek in de Kökist ja Bastioni käikudest.

Sandra ja Kert – Kaspar tegid koos Vana-Toomasega virtuaalse muuseumituuri.

Sandra: Sain teada, et fotomuuseum asub endises Raevanglas. Ja et Kiek in de Köki 

             välisseinas olevad kivikuulid on Liivi sõja aegsed. Kohas kus kuulidest on 

              moodustunud rist, olevat hukkunud tornipealik .

Oliver tegi valiku ajaloomuuseumile ja kuulas virtuaalmuuseumis muuseumiminuteid.

Lisa: Mulle meeldis huvitav fotomuuseumi virtuaalnäitus Ajarännak Tallinna südalinnas. Meeldis see, et sai võrrelda erinevaid ajastuid. Kuidas nägi piirkond välja nõukogude ajal ja missugune on see täna. Lemmikfotoks oli foto majast Pärnu mnt.10. 

Peeter avastas loodusmuuseumi ja Krettel arhitektuurimuuseumi. 

Lisas: jakob 08.06.2020 18:00

Uisutamine

Meie klass, nagu igal aastal, käis ka see aasta talvel vanalinnas uisutamas. Käisime seal päris mitu korda. Ma arvan, et isegi rohkem kui tavaliselt, sest see aasta talvel oli väga vähe lund ja kohustusliku suusatamise asemel pidime hoopis uisutama. Muidugi kukuti ja naerdi palju.

Kijutas: Nora

Lisas: jakob 08.06.2020 11:16