14. november – Reaali Poiss 95

13. novembril sai skulptor Ferdi Sannamehe ja arhitekt Anton Soansi Reaali poisi kuju avamisest 95 aastat. Kui 1927. aastal võeti kuju vastu tormi ja lumetuisuga, siis tänavu olid meil plusskraadid ja pilvine ilm.

Alguses kogunesime terve gümnaasiumiga Reaali poisi juurde platsile ja esitati mitmeid kõnesid. Kohal olid ka esindused teistest Tallinna koolidest. Pärast seda suundusime staadionile, kus meile pakuti sõdurisuppi ja saiakesi. Seejärel suundusime Vene teatrisse ajalookonverentsile. Kõnesid pidasid siseminister ning ka Tallinna Reaalkooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Jakob Westholmi Gümnaasiumi jt koolide õpilased oma kooli seosest vabadussõja looga. Lisaks esitasid Reaali poisid koos meie füüsikaõpetaja Toomas Reimanniga vabadussõja laule.

Postituse tegi Sigrid