Märgiaktus 4. novembril

Reedel, 4. novembril toimusid Reaalkooli traditsioonide kohaselt abituuriumi märgiaktus ja -pidu, kus lõpuklass saab rinda uhked märgid. Esimene säilinud lõpumärk pärineb aastast 1918, kuid väidetavalt ulatub märkide ajalugu 1916. aastasse. Sel päeval toimusid koolis lühendatud tunnid ning pärast seitsmendat tundi toimus aulas aktus. Aktusel anti igale õpilasele märk ja kõnesid pidasid direktor, abituuriumi klassijuhataja ja REKi president. Seejärel anti märgid õpetajatele ja saime minna koju peoks valmistuma. Pidu algas kell 18 ning seal enamasti tantsiti või jutustati niisama. Piret Otsa õpetas ka seltskonnatantse ning vahepeal mängis live bänd. Kell 21 lauldi nooremad gümnaasiumiõpilased majast välja ning abituuriumi pidu jätkus. Oli vägagi meeeolukas ja tore õhtu!

Postituse tegi Ingrid