Meie klassi päris oma iseseisev blogi

Link meie blogile/ajaveebile on siin: https://veekann134.wordpress.com/

Lisas: rene 13.03.2018 22:54

Vene keele õppefilmid

Kuna meie klassi erinevate kollektiivide kokku pandud venekeelsed õppevideod olid niivõrd rabavad, toome mälestuseks mõned näited siia.

Esimene video
Teine video
Kolmas video

Tarmo

Lisas: victoria 15.06.2017 14:00

Peterburi

Kolmanda juuni, laupäeva varahommikul astus (peaaegu) terve klass Otsa tänaval bussi peale ja võttis suuna Venemaa poole. Tuju oli hoolimata kellaajast juba hea. Enne piirile jõudmist tegime bensiinijaamas väikese peatuse, et kohvi või muud kraami osta. Piiriületus ise läks küllaltki kiiresti ja ilma probleemideta (isegi Uku lasti läbi pärast mõningast viivitust). Venemaa pinnale jõudnud, tegime jälle kiire peatuse ja siis sõitsime juba Peterburi välja. Kõigepealt anti meile muidugi kaubanduskeskuses veidike (tõesti veidike) aega, et keha kinnitada. Siis täie hooga edasi – vaatasime bussi seest ja väljast erinevaid vaatamisväärsusi (sh kullakallist vaskratsanikku ning Церковь на Крови) ja kuulasime oma imelise giidi tarka juttu ning kommentaare. Pikema peatuse tegime Iisaku katedraalis. Esmalt ronisime väga pikalt treppidest üles (mis osutus mõnele lihtsamaks, mõnele raskemaks) ja uurisime katedraali otsast ilusat vaadet linnale. Seejärel uurisime ehitist ka seespoolt, mis oli tõesti ilus ja maalirohke. Pärast pikka ja väsitavat päeva sõitsime lõpuks oma hotelli, Orbitasse, kus jätkusid rõõmud ja seiklused. Hotell ise oli väga vinge ning pood jalutuskäigu ulatuses.

Järgmisel päeval, nautinud rikkalikku hommikusööki ja pea selgemaks saanud, läksime külastama Ermitaaži. Saime igaüks kõrvaklapid ja vastuvõtjad, et paremini kuulda oma inglise keeles rääkivat giidi. Muuseum oli tõepoolest väga suur ning imekaunis. Kahjuks andis reisiväsimus juba tunda, mis tegi pika kõmpimise ja jutuvada kuulamise pisut keerukamaks. Sellegipoolest pidasid kõik vapralt lõpuni (loe: haarates haruldased istumisvõimalused välgukiirusel) ja näitasid Reaalkoolile omast taset tähelepanelikkuse, teadmiste ning küsimustele vastamise poolest. Pärast Ermitaaži tegime Nevski prospekti ligidal lõunapausi, et jõudu koguda. Jõudu oli vaja, et paadisõidul Neeva jõel iga silla juures pead kummardada. Sedasi saime linna ka vee pealt ära nähtud. Sellega polnud päev veel muidugi läbi – liikusime edasi Peeter Pauli kindlusesse. Seal nägime peaaegu liivaskulptuure, mõni sõi jäätist, mõni nautis lihtsalt vaadet. Nii lõppes meie tegus (püha)päev ja naasime oma hotellitubadesse, et veeta viimane öö Venemaal. Levib ka ühine arusaam, et see ei lõppenud tähistamiseta.

Esmaspäeva hommik algas pakkimise ja kiire söömisega, et õigeks ajaks bussile jõuda. Asusime üsna pikale sõidule Peterhofi poole. Seal kõndis igaüks omale meelepärase grupiga ringi, tegi pilti oma lemmikpurskkaevudest ja nautis hiigelsuurt haljasala. Ei jäänud ära ka suveniiride ostmine (hangiti nii näpuvurre kui ka vähem süütuid mänguasju). Lõunat söödi mõnes kohapealses putkas. Pärast Peterhofist lahkumist jäi viimaseks peatuseks Venemaal supermarket Lenta. Osteti komme ja muud vajalikku, mida Eestist ei saa, et bussisõit libedamalt läheks ja eesti tuttavad õnnelikumad oleksid. Siis algas lõplik tagasisõit Tallinna poole, mis vaheldus eelmisest korrast veelgi kiirema piiriületusega (ja ka Uku sai tagasi Eestisse). Reaalkooli ette jõudes näitas kell juba õhtutunde ning lahku mindi väsimuse ning järgneva koolipäeva eelse ootusega (ka lähenev ajaloo arvestus pakkus mõnele ajaviidet).

Kokkuvõttes läks reis väga hästi. Ilm oli ĂĽllatavalt soosiv ning jäime kogu aja jooksul pea täiesti kuivaks. Bussisõidud möödusid põnevalt – mängimise, muusika kuulamise, ajaloo õppimise ning kõige muu huvitavaga. Reisi jooksul said kõik hästi läbi, ĂĽldine vibe oli hea ja järjekordselt bond’iti tugevalt.

Tarmo, pildid ka Puusta

Lisas: victoria 05.06.2017 21:31

Arheoloogiamuuseum

21. aprillil kĂĽlastasime ajalootunni raames arheoloogiamuusemi. Ilm soosis jalutuskäiku edasi-tagasi ning hoidis meeleolu ĂĽlevana, mis aitas keskenduda muheda giidi/arheoloogi jutule. Uusi teadmisi said nii mõnedki ja kĂĽlastus kulges meeldivalt – kĂĽsiti rohkelt kĂĽsimusi ja siiralt huvituti tutvustatavatest teemadest.

Tarmo

Lisas: victoria 21.04.2017 21:51

Teatrireis

Meie klassi jaoks esmakordne teatrireis viis gĂĽmnasistid seekord Tartusse. Pärast hoogsat bussisõitu peatusime Eesti Rahva Muuseumi aladel, et võtta osa huvitavast ringkäigust ja suure muuseumiga põgusalt tutvuda. Seejärel suunduti linna peale maiustama või muidu aega veetma ning saadi õhtul jälle kokku Vanemuise teatris, kus etendus Shakespeare näidend “Othello”. Pärast seda liikus igaĂĽks omale määratud bussi ja lootis, et saab koju jõudes magada rohkem kui 6 tundi (seda saavutanutest info aga puudub). Ăśldine hea emotsioon päevast jäi aga kajama pikalt ning pealinnast eemale saamine mõjus värskendavalt.

Tarmo

Lisas: victoria 05.04.2017 21:49

Teaduspäev

4. aprillil, ilusa kevadilmaga teisipäeval käisid Reaalkoolis teaduspäeva puhul mitmed tähtsad ja vähem tähtsad tegelased loengut pidamas. Kõik said uusi teadmisi ja vahel läks isegi nii põnevaks (ühe teatud hüdroloogi jutu puhul), et lisaküsimuste esitamine sai võitu näljasest kõhust. Jutlused olid erinevad ja igaüks sai midagi oma maitsele, millele aitas kaasa ka üks ise valitud loeng.

Tarmo

Lisas: victoria 04.04.2017 20:44

Kuutsemägi

Märtsi alguses sõitsime terve lennuga Kuutsemäele talisporti harrastama. Kes sõitis lumelauda, kes mäesuuska – kõigil oli lõbus. Ilm soosis ĂĽritust ning hoolimata sellest, et kõikjal peale mäe lumi puudus, libises suusk hästi. Ă•htul veedeti koos kvaliteetaega ja seiklusi kogunes juurde nii mõnigi. Magada saadi mitu tundi, et hommikul väga värskelt jälle rõõmsalt mäest alla laskma minna. Koha peal oli söök väga maitsev ja bussiga ära sõita meel nukker.

Tarmo

Lisas: victoria 05.03.2017 21:48

Tartu Observatoorium

18. jaanuaril sõitsime klassiga Tõraverre, et külastada legendaarset Tartu Observatooriumit. Lisaks eksponaatide uudistamisele saime töötada ka grupis, otsida infot ning ise spektromeetri meisterdada. Aga see pole veel kõik! Grupid esitasid oma saadud infot teistelegi, misjärel kontrollisime oma teadmisi väikese Kahootiga. Reisi lõpetas külastus teleskoobi juurde, kus uut infot tuli nii palju, et läksime planeeritud ajast veidi üle. See muidugi kedagi ei häirinud ning kaasaantud flaiereid sai veel bussiski edasi lugeda!

Tarmo

Lisas: victoria 18.01.2017 21:46

Playbox

21.detsembril, peale kossumänge, toimus koolis jõulupidu. Teemaks olid 2000ndad. Iga klass sai ĂĽhe aasta ja pidi selle aasta laulude järgi tantsu tegema. Meie klass sai 2002. aasta. Meie valitud lauludeks olid Asereje “Las Ketchup”, Eminem “Without Me”, Vanessa Carlton “A Thousand Miles” ja Sugababes “Round Round”. Peaaegu kõik meie klassist osalesid ning tegime vägeva show (vt Vicky videost täpsemalt). Publiku lemmik oli 12c. Peale pidu tuli kĂĽlla jõuluvanaks maskeerunud Erik, kes jagas kõigile tublidele õpilastele ĂĽksteise tehtud loosikinke.

Kaarel

Lisas: victoria 21.12.2016 15:46

Akadeemiline raamatukogu

Pildil on väga rõõmus Joosep! Rõõmus seetõttu, et sai näha Akadeemilise Raamatukogu arhiivi. Ă•petaja Mirja Särg juhtis meie klassi sellel rännakul raamatukokku, kuhu vähesed alaealised on end lugejaks suutnud registreerida – meil aga oli see võimalus. Väikene tuur raamatukogu peal andis aimu selle võimsusest, kuid see oli vaid jäämäe tipp – suurem osa kogutud teostest jäid arhiivi Joosepi valvata.

Tarmo

Lisas: victoria 02.11.2016 18:40