Arheoloogiamuuseum

21. aprillil kĂĽlastasime ajalootunni raames arheoloogiamuusemi. Ilm soosis jalutuskäiku edasi-tagasi ning hoidis meeleolu ĂĽlevana, mis aitas keskenduda muheda giidi/arheoloogi jutule. Uusi teadmisi said nii mõnedki ja kĂĽlastus kulges meeldivalt – kĂĽsiti rohkelt kĂĽsimusi ja siiralt huvituti tutvustatavatest teemadest.

Lisas: victoria 21.04.2017 21:51

Teatrireis

Meie klassi jaoks esmakordne teatrireis viis gĂĽmnasistid seekord Tartusse. Pärast hoogsat bussisõitu peatusime Eesti Rahva Muuseumi aladel, et võtta osa huvitavast ringkäigust ja suure muuseumiga põgusalt tutvuda. Seejärel suunduti linna peale maiustama või muidu aega veetma ning saadi õhtul jälle kokku Vanemuise teatris, kus etendus Shakespeare näidend “Othello”. Pärast seda liikus igaĂĽks omale määratud bussi ja lootis, et saab koju jõudes magada rohkem kui 6 tundi (seda saavutanutest info aga puudub). Ăśldine hea emotsioon päevast jäi aga kajama pikalt ning pealinnast eemale saamine mõjus värskendavalt.

Lisas: victoria 05.04.2017 21:49

Teaduspäev

4. aprillil, ilusa kevadilmaga teisipäeval käisid Reaalkoolis teaduspäeva puhul mitmed tähtsad ja vähem tähtsad tegelased loengut pidamas. Kõik said uusi teadmisi ja vahel läks isegi nii põnevaks (ühe teatud hüdroloogi jutu puhul), et lisaküsimuste esitamine sai võitu näljasest kõhust. Jutlused olid erinevad ja igaüks sai midagi oma maitsele, millele aitas kaasa ka üks ise valitud loeng.

Lisas: victoria 04.04.2017 20:44

Kuutsemägi

Märtsi alguses sõitsime terve lennuga Kuutsemäele talisporti harrastama. Kes sõitis lumelauda, kes mäesuuska – kõigil oli lõbus. Ilm soosis ĂĽritust ning hoolimata sellest, et kõikjal peale mäe lumi puudus, libises suusk hästi. Ă•htul veedeti koos kvaliteetaega ja seiklusi kogunes juurde nii mõnigi. Magada saadi mitu tundi, et hommikul väga värskelt jälle rõõmsalt mäest alla laskma minna. Koha peal oli söök väga maitsev ja bussiga ära sõita meel nukker.

Lisas: victoria 05.03.2017 21:48

Tartu Observatoorium

18. jaanuaril sõitsime klassiga Tõraverre, et külastada legendaarset Tartu Observatooriumit. Lisaks eksponaatide uudistamisele saime töötada ka grupis, otsida infot ning ise spektromeetri meisterdada. Aga see pole veel kõik! Grupid esitasid oma saadud infot teistelegi, misjärel kontrollisime oma teadmisi väikese Kahootiga. Reisi lõpetas külastus teleskoobi juurde, kus uut infot tuli nii palju, et läksime planeeritud ajast veidi üle. See muidugi kedagi ei häirinud ning kaasaantud flaiereid sai veel bussiski edasi lugeda!

Lisas: victoria 18.01.2017 21:46

Playbox

21.detsembril, peale kossumänge, toimus koolis jõulupidu. Teemaks olid 2000ndad. Iga klass sai ĂĽhe aasta ja pidi selle aasta laulude järgi tantsu tegema. Meie klass sai 2002. aasta. Meie valitud lauludeks olid Asereje “Las Ketchup”, Eminem “Without Me”, Vanessa Carlton “A Thousand Miles” ja Sugababes “Round Round”. Peaaegu kõik meie klassist osalesid ning tegime vägeva show (vt Vicky videost täpsemalt). Publiku lemmik oli 12c. Peale pidu tuli kĂĽlla jõuluvanaks maskeerunud Erik, kes jagas kõigile tublidele õpilastele ĂĽksteise tehtud loosikinke.

Kaarel

Lisas: victoria 21.12.2016 15:46

Akadeemiline raamatukogu

Pildil on väga rõõmus Joosep! Rõõmus seetõttu, et sai näha Akadeemilise Raamatukogu arhiivi. Ă•petaja Mirja Särg juhtis meie klassi sellel rännakul raamatukokku, kuhu vähesed alaealised on end lugejaks suutnud registreerida – meil aga oli see võimalus. Väikene tuur raamatukogu peal andis aimu selle võimsusest, kuid see oli vaid jäämäe tipp – suurem osa kogutud teostest jäid arhiivi Joosepi valvata.

Lisas: victoria 02.11.2016 18:40

Bowling

Käisime klassiga bowlingus! Kõigil oli lõbus ja visati rohkem strike kui keeglikuulil on auke! See oli üks esimestest kordadest, kus klassikaaslastega bondida ja päris paljud õppisid veel nimesid. See ei takistanud muidugi veeremängu nautimast!

Lisas: victoria 20.10.2016 15:36

Kooli sünnipäev

29. septembril sai Reaalkool 135-aastaseks. Selle puhul kogunesime staadionil, kuulasime direktori kõnet ja jälgisime tema auraha vastuvõtmist ning aplodeerisime tublidele olümpiaadivõitjatele. Hoolimata väikesest viperusest kooli lipuga püsis tuju hea, sest sõime oma kalliste klassikaaslaste valmistatud küpsetisi ja üllatusena ka väikeseid Reaalkooli pildiga šokolaadikesi.

Lisas: victoria 29.09.2016 14:34

Võimlemispidu

26. septembril toimus Vene teatris Tallinna Reaalkooli 135. aastapäevale pĂĽhendatud võimlemispidu “Pum-tšiga-pum”. Meie numbri nimi oli “Poisid vehklemas”. Meie võimlejad olid: Albert, Arthur, Ekke, Hans, Jan, Joosep Näks, Kaarel, Marcus, Oskar, Rasmus, RenĂ© ja Sander. Juhendajaks oli meil õppejõud Viktor Saaron TLĂśst, kes oli meie vastu igati lahke ja tore. Harjutama hakkasime kohe esimese õppenädala algusest. Number tuli väga hästi välja ja nii nagu me tahtsime. Publikule läks meie etteaste väga hästi peale ning meid saadeti välja suure aplausiga.

Sander

Lisas: victoria 26.09.2016 21:33