Liine ja Karl-Eriku arvamus veebiajakirjandusest

Uudistevoogude hinnang 3. detsembril Iga päev tulevad alati uued uudised, kuid enamasti on internetiportaalidel kujunevad välja teatud tüüpi uudised, mida nad edastavad. 3. detsembril on välja tulnud väga erinevaid uudiseid. Kuid sõltuvalt kanalist on need suurema või väiksema uudisväärtusega ning saab eristada ka pseudo- ja kõmuuudiseid. Üldiselt võib rühmitada ajakirjandust kvaliteet- ja tabloidajakirjanduseks. Viimase puhul on suurem osa pseudo- ja kõmu-uudistel. Kvaliteetajakirjanduse portaaliks võib lugeda kanalit err.ee. Tänasteks peamiseks uudisteks on „Aaviksoo: Eesti koolides jäävad talendid vajaliku tähelepanuta“ ja „Eesti õpilaste PISA-testi tulemus paranes, Aasia riigid juhivad“. Lood on pikad ja neid räägivad eksperdid, pilte on vähem ja infot põhjalikult. Teemad on aktuaalsed, kajastavad ühiskondlikke probleeme. Ka Postimehes on täna kirjutatud samadest teemadest: „PISA uuring: Eesti koolilapsed loodusteadustes Euroopa esimesed“, „Aaviksoo: koolide tasemeerinevused on liiga suured“ ja „Valitsuse tagandamine kukkus Ukrainas läbi“. Jällegi on uudised põhjalikud ja puudutavad suuremat rahvahulka. Õhtulehes on aga vähem aktuaalsed uudised, rohkem esineb persoonilugusid, palju on ka pinnapealsust. Õhtulehte nimetatakse ka kollaseks ajakirjanduseks, uudisväärtus on üsna väike. Tänane uudis on nt „Evelin Ilves: mittenakkushaiguste ohjeldamiseks on vaja meie kõigi, ka tootjate, ühist vastutust“. See lugu ei ole eksperdi kirjutatud vaid lihtsalt tähtsa ühiskonnategelase arvamus. Meelelahutusuudiste portaalis elu24 võtab suurema uudispinna täna Paul Walkeri surm. Järelikult ei ole see kuigi kvaliteetne portaal, sest persoonilugude eelistamist on hästi märgata. Kõige kvaliteetsem uudisteportaal on err.ee, samuti võib usaldusväärseks pidada ka Postimeest. Vähem kvaliteetsed ning pigem meelelahutust pakkuvad uudised on Õhtulehes ja portaalis elu24.