Athiveeritud - päev 29.09.2010

29. September – Tallinna Reaalkooli 129. sĂĽnnipäev

Taas on käes septembri lõpp ja kool saab aasta vanemaks.

See aasta oli eelmistest kooli sünnipäevadest erinev. Meie klassile käis rääkimas Tallinna Reaalkooli vilistlane Rein Mutt. Ta on praegu 80-aastane, tuli meie kooli 45. aastal ja ta lennu numbriks on 63. Tal on olnud mitmeid ameteid, alustades suusahüppaja kohtunikuna, lõpedades lauljana kooris. Hetkel on Rein Mutt pensionil ja talle väga meeldib kasvatada oma Viimsi kasvuhoones kurke, mida ta saab tohututes kogustes.

Pärast vestlust vilistlasega saime me kooli staadionile minna, et esialgu vaid keelt limpsata koogi kõrval. Enne direktori kõne sai lennu- ja vanade klassikaaslastega juttu vesta. Vist oma elus esimest korda kuulsin ma Reaalkooli hĂĽmni direktori kõne ajal. Jagati ka kätte stipendiumid neile, kes on saanud häid tulemusi ĂĽlemaailmsetel olĂĽmpiaadidel ja muudel võistlustel. Peale bum-tšiga-bum’i saime Getteri ja Anna tehtud kĂĽpsisekoogid lahti lõigata ja lasta hea maitsta.

Nii möödus kooli 129. sünnipäev.

29.09.2010