KIIRE: Lumeskulptuurid

Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves kuulutas välja Eesti Vabariigi 90. aastapäevale pühendatud lumelinna ehitamise konkursi „Väike lumevabariik“ ning ootab teie kooli vähemalt 16-aastaseid noori õpilasi sellest osa võtma.

Ootame võistlema igast koolis ühte kuueliikmelist võistkonda, keda saadab kooli huvijuht või vastutav täiskasvanu.

Täpsemalt konkursist

Lumelinna ehitamise võistlus on osa Eesti Vabariigi 90. aastapäeva tähistamise üritustest ning konkursi teemaks on „Vabariigi juubeliaasta meie kodukandis“.

Presidendi kantselei ootab 25. jaanuariks 2008 (lükkasime edasi senist tähtaega 16. jaanuar)koolide võistkondadelt lumeskulptuuri kavandeid (kahes vaates, A4 formaadis): elektroonilisel kujul e-posti aadressile lumevabariik@vpk.ee või paberil postiaadressile Vabariigi Presidendi Kantselei, A. Weizenbergi 39, 15050 Tallinn. Kavandile tuleks juurde lisada võistkonnaliikmete nimed ning kontaktandmed.

Kavandeid hindab žürii ning 6. veebruaril kuulutab presidendi kantselei välja need 20 võistkonda, kes saavad 23. ja 24. veebruaril oma võistlustöö Tallinnas Kadrioru pargis lumest valmis meisterdada. Parimate võistlustööde autoreid premeeritakse auhindadega.

Reeglitest

Iga kooli võib esindada üks kuueliikmeline võistkond. Skulptuuri kavandamisel tuleks silmas pidada, et see oleks vaadeldav igast küljest, interaktiivne ning ohutu. Korraldajad on igale võistkonnale lume ette valmistatud kuubikuna mõõtmetega 2,5m x 2,5m x 2,5m. Sulailma korral tellitakse kunstlumi. Iga võistkonna jaoks on kohapeal olemas veeämber, redel, kaks labidat, lisaks võib kaasa võtta oma tööriistu. Materjalidest on siiski lubatud kasutada vaid vett ja lund.

Finaali pääsenud 20 võistkonnale tagatakse kohapeal toitlustus ning soojendusega telk, kuhu saab ka kaasavõetud vahetusriideid ja muid asju paigutada. Võimalike majutusküsimuste kokkuleppimiseks võtame võistkondadega eelnevalt ühendust.

Lisainfo

Konkursi „Väike lumevabariik“ täpsed reeglid ja muu lisainfo on väljas veebilehel www.president.ee/lumevabariik, mida täiendatakse ka jooksvalt. Kui Teil peaks tekkima küsimusi, ootame neid e-posti aadressil lumevabariik@vpk.ee.

Jääme ootama Teilt tagasisidet.

Lugupidamisega,
Kristel Peterson
Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakonna juhataja

23. jaanuar 2008 admin

14 kommentaari postitusele “KIIRE: Lumeskulptuurid”

1. 23. jaan. 2008, 04:33 # Anni

Ma ei tea kuidas teistega on aga mina küll tahaks mingi kavandi sinna saata, nii et kes vähegi huvitatud on, kui isegi mitte kavandamisest, aga ehitamisest, siis palun andke KOHE teada, sest tähtaeg on me peaks homseks võistkonna kokku saama.
    (MSN: annilember@hotmail.com, 59052144)

P.S ehitamine on alles veebruaris.

2. 23. jaan. 2008, 05:38 # Erko

Aga kui lund ei ole? 🙁

3. 23. jaan. 2008, 05:43 # Anni

siis on kunstlumi;) vähemalt nii on seal kirjas…:P

4. 23. jaan. 2008, 05:46 # Erko

Oh mind küll, järgmine kord peaksin tähelepanelikumalt lugema. 🙁

P.S. Ma vormindasin Su teksti veidi paremini ära. 🙂

5. 23. jaan. 2008, 08:03 # Malle

Kes saaks kavandi tegemisega kiiresti hakkama? Arvan,et ehitajaid leiab küll.

6. 23. jaan. 2008, 09:43 # hanna

Mount Rushmore Estonian edition? Eesti presidentidega… Neid on kah täpselt 4 olnud. Raske teostada, aga teist ideed praegu pole

7. 23. jaan. 2008, 10:18 # Rita

Meile saadeti kooli ka selle kohta kiri ja siis anti mingi pikendus ka, ma päris täpselt ei tea, aga Piretiga võib rääkida. Ta midagi mainis kunagi selle kohta…

8. 24. jaan. 2008, 03:52 # Mart

ma põhimõtteliselt võin ehitamisega tegeleda

klassijuhataja tahtis kommentaare 🙂

9. 24. jaan. 2008, 06:45 # Andre

Sorri, aga pidin ära mainima, et Annemary ei saa kahjuks osaleda, sest peab vähemalt 16 olema :/

10. 30. jaan. 2008, 09:10 # Harri

pwnt!!!

11. 1. veebr. 2008, 08:40 # Anni

ME SAIME EHITAMA! Vot selline kiri saadeti meile.

Tere!

Teie kooli õpilaste lumeskulptuurikavand lumelinna ehitamise konkursile ”Väike lumevabariik” on pääsenud edasi finaali. Lähiajal võtab skulptor Kirke Kangro teie võistkonnaga ühendust, et täpsustada kavandi teostamise üksikasju.

Heade soovidega

Pille Osula
    avalike suhete osakonna referent
    Vabariigi Presidendi Kantselei

12. 1. veebr. 2008, 09:49 # Malle

Ülitore!

13. 18. veebr. 2008, 07:53 # Anni

Aga kahjuks lükatakse ehitamine edasi või jäetakse üldse ära, väga halbade lumeolude tõttu. 🙁
    Võibolla korraldatakse võistlus hoopis muus vormis, mida iganes selle all ka ei mõeldud.

14. 20. veebr. 2008, 08:10 # Ardo

Woooo! MUDASKULPTUURIDE EHITAMINE!