Pärast Anton Õunapuud sai kooli uueks spordielu juhiks Voldemar Resev-Resel, kes seisis selles ametis kuni iseseisvusaja lõpuni. Tallinna Reaalkool ja Resev-Resel olid paljude uute spordialade sünni juures, nende hulka kuulusid nii võrkpall, korvpall, pesapall kui ka jääpall. Võrkpalli nägi Voldemar Peterburis ja 1919. aastal hakkas ta mängu algtõdesid jagama ka koolis. Resev-Reseli (ja kolme teise mehe) suurimaks saavutuseks võib pidada korvpalli Eestisse toomist. Teadaolevalt toimus esimene korvpallimäng Tallinna Reaalkooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi vahel 7. juunil 1920. aastal. Selle auks toimub iga viie aasta tagant Tallinna Reaalkooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi vahel korvpallimäng, millele eelneb pidulik rongkäik.