Reaalkooli vilistlane eksib matemaatikaga

Artiklis on üks koht: “Samuti oleks labane minna ja virtuaalsele plangule kritseldada «Pentus pluss Rosimannus võrdub Armastus». Küllap see nõnda ongi ja üksnes rõõmu tuleb siinkohal tunda, ent juriidiliselt korrektne isik vormistab ikkagi lakoonilisemalt «Pentus + Rosimannus = Pentus-Rosimannus». Ja katsugu pahatahtlane siinkohal sidekriipsukest miinusmärgiks pidada, nõnda saaksime küllaltki eriskummalise võrduse, mille õigsuse korral tuleks osalisi lausa ümmargusteks nullideks pidada, mis ju kuidagi tõele ei vastaks!”

Tegelikult saab sellisest võrrandist järeldada, et Rosimannus on 0, Pentus võib aga olla võrdne ükskõik millise reaalarvuga. Kuigi tegemist on absoluutselt tühise veaga, üllatas mind siiski, et Reaalkooli vilistlane eksis matemaatikaga.

Saatis Kaarel, 11.C

Lisa kommentaar

Warning: Undefined variable $user_ID in /data02/virt58214/domeenid/www.real.edu.ee/htdocs/ajaveeb/wp-content/themes/reaalkool/comments.php on line 74