Seiklusrikas päev Ida-Virumaal.

Neljapäeval, 12. oktoobril käis 136. lend Ida-Virumaal. Esimene peatuspaik oli Järve mõisa juures, kus Vabadussõjas toimunud lahingus hukkus Tallinna Reaalkooli õpilane Harald Triegel. Iga klassi esindaja süütas mälestuseks küünla.

Järgmiseks sõitsime Kohtla-Nõmmele Eesti Kaevandusmuuseumisse. Kõigepealt tutvusime põlevkivi puhastamisega ja seejärel suundusime giidiga, kelleks oli kaevanduse endine töötaja, allmaaekskursioonile. Saime palju uusi teadmisi põlevkivi kaevandamisel kasutatavate meetodite ja töövahendite kohta. Pärast saime ronida aherainemäe otsa, kuhu olid kuhjatud põlevkivist välja sorteeritud ebavajalikud kivimid.

Kõige lõpuks käisime ka Saka pangal, kus paljandub Põhja-Eesti klint. Rannal kõndides sai igaüks endale kivimitükke korjata ja võis leida ka fossiile. Seal leidus ka ohtralt Kambriumi ladestusse kuuluvat sinisavi.

Üks film ütleb rohkem kui 1000 sõna ehk kuidas see tegelikult oli

.