Molière

27. novembri õhtupoolikul suundus 9.B klass Draamateatrisse, et minna vaatama Moliere tükki “Õpetatud naised”. Etendust mindi vaatama koos meie eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kristi Koiduga. Etendus ise algas kell 7, kohal tuli olla paarkümmend minutit varem. Aset leidis esitamine kõige kõrgemal asuvas väikeses saalis, kuhu etenduse tarvis oli kohale veetud paljudele seljavalu põhjustavad nikerdustega toolid. Etendus ise oli esitatud väga huvitavas vormis ja arvamused tükiga seoeses jagunesid kahte leeri: need, kellele etendus väga meeldis ja need, kes oleks poole etenduse pealt parema meelega ära põgenenud. Ise oli au kuuluda esimesse gruppi, mulle etendus väga meeldis. Etendus oli küllaltki pikk, vändates kokku 2 tundi ja 45 minutit ja selle tõid meieni Lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased. „Õpetatud naised“ kirjutas Molière aastal 1672. Kolm ja pool sajandit hiljem tõdeme, et tema iroonia võltsharituse ehk pealiskaudsuse, muljejätmise, edevuse ja poolikuse suhtes on osadele üllatuseks endiselt päevakohane. Teose lavastajaks oli laialdaselt tuntud Lavakunstikooli juhataja Lembit Peterson. Loodan, et kõik nautisid etendust ja üht kultuursemat õhtupoolikut!

– Aleksandra M.