Reis Peterburi

Juba eelmise aasta lõpus pakuti meile võimalust majutada mõneks päevaks Venemaalt tulevaid õpilasi. Kahjuks olude sunnil see meil kummalgi võimalik ei olnud. Algselt pidid Venemaale minema vaid need õpilased, kes majutust pakkusid, kuid mõni ei soovinud ning ei saanud. Seetõttu avanes meil selleks võimalus.

Enne minekut pidime tegema videoklipi Eesti traditsioonidest ja kommetest. See ei õnnestunud meil päris nii nagu õpetajad seda ette kujutasid ning pidime natuke ümber tegema. Ise arvasime ka, et see on pigem kehvapoolne video, kuid foorumil tuli välja, et paljudele teistele see meeldis ning võitsime ka paar auhinda.

Venemaale sõitsime kolmapäeval, 11.aprillil ning tagasi tulime pühapäeval 15.aprillil. Reis Peterburi toimus foorumi “Just act! ”/ “Просто действовать!” raames ning kõik ööbisid peredes.

Kohale jõudes võtsid meid vastu kaks õperajat ning paar õpilast foorumit korraldavast koolist. Koos sõitsime kesklinna ning jalutasime linna peal. Käisime Ermitaaži ning vaskratsaniku juures, Verelunastuse kirikus, Iisaku katedraalis, Kaasani katedraalis ja imetlesime Neeva jõge. Hiljem saime kokku oma peredega ning veetsime õhtu nende seltsis. Järgmisel päeval toimus Peterburi N°639 koolis noortefoorum, kus osalesid õpilased paljudest erinevatest riikidest, nt: Itaalia, Horvaatia, Inglismaa, Saksamaa jne. Foorumil näidati kõikide esinduste videoid, tutvuti omavahel ning toimusid töötoad. Reedel oli väljasõit Puškinisse, kus käisime ekskursioonil Katariina palees ning tagasi tulles mindi kõik koos kaubanduskeskusesse Mega. Laupäevane päev möödus igal ühel koos perega. Meie käisime peredega Ermitaažis, lisaks käis Katriine tsirkuses ja Mia Saint Nicholase katedraalis ja tallis. Pühapäeval varahommikul pidimegi juba lahkuma. Jätsime peredega bussijaamas hüvasti ja kutsusime nad endale külla. Peaaegu seitsme tunnine bussisõit möödus linnutiivul ja olimegi tagasi koduses Tallinnas.

Suurimad tänud õpetaja Sinjukinale ning Truuväärtile, et võtsite meid kaasa ning muidugi ka meie toredale grupile. Keelepraktika on alati teretulnud!

 

-Katriine, Mia L.

Lisas: admin 27.05.2018 13:57

Ajarännak 100 aastat tagasi

Kolmapäeval, seitsmendal veebruaril toimus koolis ajarännak tagasi aastasse 1918. Päeva algas sellega, kuidas kõik kogunesid aulasse ja direktor Nikolai Kann pidas meile kõne ning moraalijutluse. Seejärel tuli usuõpetaja, kellega pidasime palvust. Laulsime ka laulu. Kõne pidas ka Georg Lurich. Seejärel suundusime ainetundidesse,  kus õppisime sajandivanustest õpikutest ja lahendasime vanu ülesandeid.

Kõik tunnid olid väga lahedad, eriti jäi meelde füüsika. Vahetundides sai vaadata liikuvaid pilte, võimelda Lurichiga ja tantsida vanu rahvatantse. Söögivahetunnis sai sööklast maitsvat leiba. Pärast tunde liikusime õue, kus Oskar ja Ragnar lugesid klassile ette iseseisvusmanifesti. Seejärel liikusime staadionile, kus kõik õpilased ja õpetajad moodustasid droonipildi jaoks number saja ja sõnad palju õnne. Oli väga tore päev vahelduseks tavalistele koolitundidele.

Lisan ka lingi, kust saab juurde lugeda:
– Mark

Lisas: admin 05.03.2018 13:52

Molière

27. novembri õhtupoolikul suundus 9.B klass Draamateatrisse, et minna vaatama Moliere tükki “Õpetatud naised”. Etendust mindi vaatama koos meie eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kristi Koiduga. Etendus ise algas kell 7, kohal tuli olla paarkümmend minutit varem. Aset leidis esitamine kõige kõrgemal asuvas väikeses saalis, kuhu etenduse tarvis oli kohale veetud paljudele seljavalu põhjustavad nikerdustega toolid. Etendus ise oli esitatud väga huvitavas vormis ja arvamused tükiga seoeses jagunesid kahte leeri: need, kellele etendus väga meeldis ja need, kes oleks poole etenduse pealt parema meelega ära põgenenud. Ise oli au kuuluda esimesse gruppi, mulle etendus väga meeldis. Etendus oli küllaltki pikk, vändates kokku 2 tundi ja 45 minutit ja selle tõid meieni Lavakunstikooli 28. lennu üliõpilased. „Õpetatud naised“ kirjutas Molière aastal 1672. Kolm ja pool sajandit hiljem tõdeme, et tema iroonia võltsharituse ehk pealiskaudsuse, muljejätmise, edevuse ja poolikuse suhtes on osadele üllatuseks endiselt päevakohane. Teose lavastajaks oli laialdaselt tuntud Lavakunstikooli juhataja Lembit Peterson. Loodan, et kõik nautisid etendust ja üht kultuursemat õhtupoolikut!

 

– Aleksandra M.

 

Lisas: admin 05.03.2018 12:38

Konkurss

25. jaanuaril käisid Ragnar, Aleksandra ja Oskar vene laulukonkursil. Seekordne võistlus oli pühendatud Vladimir Võssotski 80. sünniaastapäevale. Esitusele tulid 15 koolist 48 etteastet. Meie olime juba kuu aega varem hakanud õppima laulu ,,Утренняя гимнастика”, seega olime hästi ettevalmistunud. Konkurss algas kell 12 ning meie läksime lavale esimesena. Oskar oli oma imelise klaverimänguga suureks toeks Ragnari ja Aleksandra vahvale laulule. Üldkokkuvõttes poodiumile me ei pürginud, kuid pälvisime Vene Teatrist tulnud žüriiliikme tunnustuse ja väikeseks auhinnaks saime teatripiletid. Jäime kõik ise oma esinemisega rahule ning saime kindlasti uue kogemuse osaliseks.

 

-Ragnar

Lisas: admin 25.01.2018 23:09

Õppekäik Sagadile

Kolmapäeval, 24. jaanuaril käisime klassiga Sagadil õppekäigul. Õppekäigu eesmärk oli õppida paremini tundma eesti loodust ja osaliselt ka ajalugu.
Kõigepealt külastasime metsamuuseumit, kus saime vaadata huvitavaid eksponaate.
Samuti saime seal tunda looduste lõhna ja helisid. Kui me olime seal lõpetanud saime me süüa ning pärast seda liikusime edasi Sagadi mõisa muuseumisse. Seal oli näha, kuidas vanal ajal elati. Seal olid magamistoad, söögitoad ja kabinetid.
 Mõisast liikusime me edasi metsa, et minna matkama. Metsas sai näha imeilusat talvist loodust. Me nägime paljusid rändrahne. Samuti nägime me ilusat rannikuäärset loodust. Kui me tagasi tulema hakkasime oli kuusepuude latvades näha pöialpoisse. Neid oli väga keeruline märgata tänu nende väikesele kasvule, kuid siiski suutsid osad mõnda isendit märgata.
Viimaseks külastasime näitust “Lahemaa loodus ja inimene”, kus me vaatasime filmi Lahemaast. Film rääkis sellest, kuidas Lahemaa tekkinud on ja mis on selle tagajärjed. Näitus ise rääkis põhiliselt lahemaa ajaloost.
Lõppkokkuvõttes oli see väga tore reis ning loodan, et selliseid tuleb veel.
– Joosep

Lisas: admin 25.01.2018 23:03

Liikluskoolitus

Reedel, 12. jaanuaril 2018 kell 12:55-14:35 toimus koolis Maanteeameti liikluskoolitusalane loeng, mille viis läbi ajakirjanik Märt Treier. Loengut nautis lisaks meile kogu 136. lend. Loengus räägiti lugu kolmest sünnipäevast, mis kõik algasid rõõmsalt nagu iga teinegi pidu, kuid lõppesid siiski väga traagiliselt. Loengu lõpus näidatud film ja Märt Treieri öeldud sõnad jäid meile meelde ja panid vähemalt korraks mõttesse vajuma. Mulle see õpetlik lugu läks vägagi korda ning loodan, et selliseid sügavamõttelisi ja mõtlemapaneva sisuga luguseid kuuleme veel.

 

-Mathias

Lisas: admin 12.01.2018 23:06

Kurgja

5.detsembril sõitsime klassiga Kurgjale. Kohale jõudes õpetati meile, kuidas vanasti leiba tehti. Hiljem saime nautida maitsvat jõulueinet. Peale seda läks pool klassi kive lihvima, ülejäänud said sõita vankris ja näha erinevaid loomi talus. Hiljem toimus vahetus ja peale seda hakkasime tagasi Tallinnasse sõitma. See õppekäik oli väga huvitav ja saime seal palju uut teada.

Rohkem infot leiab sellelt leheküljelt:http://www.kurgja.ee/

– Andreas L.

Lisas: admin 06.01.2018 14:22

Jõuluball

28. Detsembril toimus meie kallis Reaalkoolis oma jõuluball, mille korraldajateks olid gümnaasiumi õppealajuhatajad Martin Saar ja Madis Somelar. Kuna see toimus meie jaoks vaheajal, ei olnud seal meie klassist osalejaid peale ühe, kes käis ja uuris, millega on tegu. Üritus oli tasuline, 15 eurot ning kogu tulu mille teenis üritusega reaalkool läks korraldamisele ning kooli ressurssidesse. Balli korraldus oli ka omamoodi ettevõtmine, meie klassist käis õppealajuhatajaid abistamas ka ainult üks õpilane, Oskar, kes aitas eelneval päeval aulast maha võtta kuuse ning tassida laudu ja toole. Ball ise tundus olevat vahva. Kõik oli uskumatult pidulik ning kasutusel oli klassikaline muster: tuldi paaris, sisenemisel loeti ette nimed, olid algustants ning lõpetustants, pakuti “Rootsi laualt” head paremat, pakuti juua ning loodi idülliline meeleolu. Enamjaolt oli näha seal gümnasiste, aga muidugi olid ka mõned põhikoolist. Arvan, et seda pisiasja, et üheksandikke palju polnud ei saa meile pahaks panna, sest siiski on tulekul katsed ning oma tuleviku eest vigaseks pingutamine.

 

– Oskar F.

Lisas: admin 29.12.2017 22:48

Viimane 2017. a koolipäev

22. detsember oli 2017. aasta viimane koolipäev. Sellel päeval tulid 9. klassid kooli 11.00. Toimus klassijuhataja tund ja hiljem 9. ja 10. klasside aktus, kus esinesid gümnasistid. 5. ja 6. ning 7. ja 8. klasside aktusel esinesid meie klassist lastekooris Kaisa, Katriine, Aleksandra, Eva-Lotta ja Heleen. Kõik olid hea meelega minemas jõuluvaheajale.

 

– Heleen

Lisas: admin 22.12.2017 22:47

Jõulupidu

20. detsembril toimus meil aulas jõulupidu, kõik üheksandad klassid tähistasid jõulude lähenemist. Kõigist kolmest klassist esitas keegi mingi laulu või muusikapala. Laudkondade peale toodi sööki ja jooki, korraldati viktoriin, tantsiti Piret Otsa juhitud ühistantsus ja niisama räägiti juttu.

 

– Andreas V.

Lisas: admin 21.12.2017 23:19