Eesti Vabariigi Presidendi kantseleis 18. mai 2009

Õnne kombel avanes meil väga-väga ekslusiivne võimalus minna ekskursioonile Eesti Vabariigi Presidendi kantseleisse.  Minek tekistas eelnevalt juba palju elevust, kohapeal ei pidanud me pettuma.
Nägime oma silmadega kõiki Härra Presidendi tööruume ning saime teada, et majas on palju ajaloolist hõngu – kõik mööbel, lĂĽhtrid, tapeedid, laemaalid jne on säilinud hoone valmimise algusest, 1930-ndatest.  Hoone ja selle ĂĽmbruse kavandas arhitekt Alar Kotli.
Saime giidilt kiita, kui tundsime maalilt ära meie esimese presidendi, Konstantin Pätsi 🙂

imag1276  imag1277    imag1258

Saime veel teada, et Suursaadikute saalis võtab President  riigivapiga lipu ees vastu Eestisse saadetud suursaadikute volikirjad, nägime mõnda ka oma silmaga.

imag1273   imag1274   imag1275

Seisime ka ise lipu all, kus saime teada, et president võtab vastu kõrgeid külalisi. Kui president peaks Eestist eemal olema, mõnel lähetusel, siis lippu üleval ei ole.

imag1268   imag1272

Presidendi töökabinetis oli samuti uhke hoone algusaastatest säilinud mööbel.

imag1278  imag1279

Riiginõukogu saalis on  säilinud tänaseni arhitekt Alar Kotli algupärane kujundus.  2003-ndast aastast katab saali otsaseina uhke vapivaip, mis kujutab Eesti maakondade ( aastast 1939) vappe  ja suurt Eesti Vabariigi vappi.

imag1284   imag1285

Ekskursioonist jäid väga värvikad elamused. Saime giidilt korduvalt kiita, kui tublid külalised ja kuulajad me olime 🙂

imag1254   imag1255

Lisa kommentaar