Mõttespordi olümpiaad

Mõttespordi olümpiaadil toimuvad turniirid neljal alal: Vene kabe, Male, Gomoku ja Sudokude lahendamine. Õppeaasta jooksul toimub 4 etappi ning arvestus toimub kolmes erinevas vanusegrupis: algkool, põhikool ning keskkool. Meie koolist osales 25 erinevat õpilast (15 kabes, 13 males, 15 gomokus, 25 sudokus). Mina võtsin osa ainult sudokude lahendamisest. Põhikooli arvestuses saavutasin 7. koha, kuna osalesin vaid kolmel etapil. Olümpiaad toimub vint.ee lehel, kus saab ka niisama harjutada ja turniiridest osa võtta. Äsja lisati sealsete mängude nimekirja ka Duubelda!  (populaarne mäng 2048).

Laura

Lisas: admin 27.04.2014 18:15

Keemiaolümpiaadi lõppvoor

28.–29. märtsil toimus Tartus selle aasta keemiaolümpiaadi lõppvoor. Reaali üheksandikest said sinna edasi vaid Samela ja mina ning nii me kahekesi sõitsimegi reede varahommikul Tartu poole, et oma teadmised keemias proovile panna. Olümpiaad toimus TÜ Chemicumis, mis on Tartu Ülikooli maailmatasemel keemiahoone. Teooriavoor kestis viis tundi ning selle ajaga tuli lahendada kuus ülesannet. Pärast pingelist mõtlemist, lahendamist, kirjutamist, arvutamist, (ja kuidas kellegi puhul) šokolaadisöömist ning enesekirumist sai Chemicumi kohvikus lõunasööki ja pärast seda jaotati olümpiaadiseltskond nelja rühma, et läbida mõned mängud, et õpilased tutvuksid omavahel. Ööbimine oli korraldatud hotell Tartus, mis oli meie hinnangul ülikena ja luksuslik. Õhtul kell 21 tulid esialgsed tulemused. Kümme teooriavooru parimat said edasi järgmisel päeval toimuvasse eksperimentaalvooru. Meie Samelaga nende hulka kahjuks ei kuulunud, kuid selle võrra oligi laupäev palju rahulikum. (Järgmise päeva hommikul sõitsime Chemicumi apelleerima, kuid kumbki meist punkte juurde ei saanud.) Eksperimentaalvooru asemel korraldati meile väike ekskursioon robootika laborisse. Pärast olümpiaadi lõpetamist algaski kojusõit tagasi Tallinna poole. Olümpiaadi tulemusi (ja ka ülesandeid ning lahendusi) saate vaadata: http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/keemiaolumpiaad Edukat osalemist järgmiseks aastaks! 🙂

Hanna-Ingrid

Lisas: admin 31.03.2014 19:35

Kooristuudio Prahas

22. – 27. jaanuaril käisime mina ja Hanna-Ingrid kooristuudioga Prahas konkursil. Bussisõit sinna ja tagasi kestis kokku 4 päeva, mille me olime sunnitud veetma enamjaolt magades ja muidu igavledes. Konkursil läks meil päris hästi, saime III koha ja hõbediplomi. Konkursi kõrvalt vabaks jäänud ajal jõudsime me veel käia Praha linna peal suurimaid vaatamisväärsusi imetlemas ning Vltava jõel praamiga sõitmas.

Alexandra

Lisas: admin 05.03.2014 19:21

Koolidevaheline ujumisvõistlus

11. veebruaril toimusid Kalev Spas Tallinna koolidevahelised teatevõistlused ujumises, kus Reaalkooli esindasid meie klassist Angelina ja Igor. Tüdrukud tõid koolile kulla ja poisid hõbeda.

Angelina

Lisas: admin 16.02.2014 15:50

BioloogiaolĂĽmpiaad

1. veebruaril toimus Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor. Meie klassist osalesime mina ja Hanna-Ingrid ning jäime jagama 11.-12.kohta.

Samela

Lisas: admin 16.02.2014 15:41

Oandu looduskeskus

27. jaanuar ei olnud meie klassi jaoks tavaline koolipingis veedetud päev.  Päev möödus RMK Oandu looduskeskuses. Keskus on ehitatud 1860. aastatal rajatud metskonnakeskusesse. Õppereisi eesmärk oli tutvustada pärandkultuuri ja vanu metsatöid. Nii metsaretkel kui ka majades viibides saime näha igal sammul eelmiste põlvkondade elu ja töö jälgi. Reis oli väga tore ja vaheldusrikas. Väga meeldiv oli viibida värkes õhus kogu klassiga, mida paraku ei juhtu tihti. Kahjuks ei olnud ilmataat meie sõber: õues oli väga külm ja mõni õpilane pidi järgnevad päevad veetma kodus iseennast ravides. Siiski usun, et igaüks noppis õppereisilt mõne kasuliku teadmise ka tulevaseks eluks.  See jäi kahjuks meie selle aasta viimaseks geograafiaga seotud õppereisiks.

Lisete

Mets Lõke

Pildid: Melanie

 

 

Lisas: admin 06.02.2014 21:49

Sõudeergomeeter

17. detsembril toimus koolis klassidevaheline sõudeergomeetrivõistlus. Nii põhikooli poisid kui ka tüdrukud pidid sõudma rasked ja vaevalised 500m. Meie klass osales 7.-9. klasside arvestuses ja sai 1. koha, edestades 9.b klassi 3,6 sekundiga. Ka tüdrukute ja poiste eraldiarvestuses olime PARIMAD! Meie klassi tublid sõudjad olid Robert, Markus, Martin, Rao, Iiris, Lisete, Angelina ja Johanna Maria . Kusjuures Johanna oli 7.-9. klasside tüdrukutest parim.

Iiris

IMG_5348 IMG_5347

 

Lisas: admin 27.01.2014 19:12

Võimlemispidu

21. jaanuaril toimus Reaalkooli traditsiooniline võimlemispidu. Nagu kombeks on saanud, siis saime oma tantsu valmis viimasel hetkel.. Käisime veel eraldi nädalavahetusel koolis ja võtsime oma viimased jõunatukesed, et kava kokku panna. Tuli välja, et see oli hea otsus, sest lõpp jäi ikka peale seda kolmetunnist proovi lahtiseks ning see sai paika pandud loetud minutid enne lavaleminekut. Esitus toimus kĂĽll väikeste viperustega, kuid videolt vist isegi pole väga paista, kui tantsu ‘hingeeluga’ lähemalt tuttav pole 🙂 Tänaks kõiki kes osalesid: Maarja, Johanna Maria, Liis, Helen Bret, Iiris, Lisete, Karmen, Angelina, Grete Liina, Samela, Kärt ja Alexsandra. Eriliselt tänaks tantsu autorit Melanie’t, kes on kogu sellele asja jaoks võtnud aega oma unetundide ja muu vaba aja (nii vähe kui tal seda on) arvelt ning kokku klopsinud ning meile, vinguvatele pubekatele, selle suutnud selgeks õpetada. Kõik olete supertublid neiud! Lõpuks õnnestus meil 7-9 klasside arvestuses saavutada 3. koht! Siinkohal ka tantsu link: http://luminous.cloudapp.net/132C_kava_2014.mp4

Mariann

Lisas: admin 27.01.2014 14:31

Jõulupidu

Enne talvevaheajale minemist pidasime me oma klassi ja ülejäänud põhikooliga jõulupidu. Enne pidu oli meie ülesandeks katta ilus jõululaud, millega meie tüdrukud muidugi suurepäraselt hakkama said ning kuigi ilusaima laua auhinda me ei saanud, oli meie laud väga kaunis ja jõulune. 7.-9. klasside ühisosa ajal vaatasime me aulas jõulufilme. Meie klass oli hakkama saanud väga ilusa ja humoorika filmiga, kuid taaskord jäeti meid väga ebaausalt auhindade saamiselt välja. Seda filmi saab vaadata siit: http://tinyurl.com/q8zj88l . Peale filmide vaatamist tulime me kõik klassi ja saime kätte kingitused, mis me üksteisele teinud olime. Kingituste saamiseks suur osa meist laulsid või lugesid luuletusi, aga oli ka kätekõverdusi ja kükkide tegemist. Lõpuks istusime me kõik laua ümber ning veetsime ilusat jõuluõhtut.

Jõuluõhtu

Rasmus

Lisas: admin 15.01.2014 19:24

GeograafiaolĂĽmpiaadi koolivoor

12. novembril algas selle aasta geograafiaolümpiaad ja seda (nagu ikka) koolivooruga. Töö kirjutamist alustasid kõik olümpiaadilised kell 12 ning aega anti kolm tundi. Üheksanda klassi küsimused jaotusid kahte ossa: küsimused Eesti kohta ning küsimused muu maailma kohta. Kui varasematel aastatel ei pidanud oma kodumaast nii palju teadma, siis sel aastal olid pooled küsimused just Eesti kohta. Ikka kõik see, mida me juba olime jõudnud õppida, ning ka mõned loogikaga lahendatavad ülesanded. Kui mina alguses neljale leheküljele peale vaatasin, käis seest väike kõhedus läbi, kuid lõpuks sai ikka igale poole midagi kirja pandud. Üht-teist läks valesti ka, aga alati on parem ikka midagi pakkuda kui lihtsalt tühjaks jätta. Kõik meie klassi olümpiaadilised olid väga tublid! Tulemusi võite näha kooli kodulehe kaudu: http://www.real.edu.ee/index.php/home/2-uudised/1581-geo-kv-2013 Jaksu tulevaks piirkonnavooruks, mis toimub juba 14. detsembril! Pange vaim valmis! 🙂

Hanna-Ingrid

Lisas: admin 10.12.2013 19:25