Õppekäik Anija mõisa

KUI KOLMANDAT KORDA END ESTONIA TEATRI JUURDE ÜLES RIVISTASIME, ET TELLITUD BUSSIGA ANIJA MÕISAPARKI SÜGISESE LOODUSEGA TUTVUMA MINNA, VÄLJASÕIT ÕNNESTUSKI. TÕSI, TUND AEGA HILJEM PLANEERITUST JA MATKAKS JÄI AEGA VAEVALT TUNNIKENE.

KĂ„IK ISE OLI TORE, KASVĂ•I BUSSISĂ•IT KOOS KAASLASTEGA. TUTVUSIME ERINEVATE LEHT- JA OKASPUUDEGA, PĂ•Ă•SASTEGA, MESILASTE  MASSAAZIGA, AMEERIKA DZUNGLIGA JA MATKARAJA KAARDIGA. ERITI TORE OLI, ET TEADSIME MEIE KOOLIHOOVI PUUD – JALAKAT. SAIME TEADA, ET TUGEV TAMM ISELOOMUSTAB MEHI NING Ă•RN SĂśDAMEKUJULISTE LEHTEDEGA PĂ„RN NAISI.

LĂ•PUS PIDASIME PIKNIKKU KOOS KOHALIKU PĂ„RNAĂ•IETEEGA.

Lisas: õp Margit 26.09.2022 18:56

VĂ„RVILISED PUUD

LEHTPUUD SAAVAD SÜGISEL VÄRVILISE RÜÜ. SEDA TÄNA JOONISTASIMEGI.

Lisas: õp Margit 22.09.2022 12:23

POLITSEINIK KĂ„IS KĂśLAS

PIIRKONNA POLITSEINIK EGGLET MARTON KĂ„IS MEIL TUNNIS. TA TUTVUSTAS OMA TĂ–Ă–D JA TĂ–Ă–VAHENDEID NING ARUTLES, KUIDAS MEIE PEAKSIME KĂ„ITUMA ĂśKSTEISEGA, VĂ•Ă•RASTEGA JA LIIKLUSES. TA MANITSES MEID ETTEVAATUSELE, TUTVUSTAS LIIKULSMĂ„RKE JA -REEGLEID.

KUI TA KĂśSIS MEIE KLASSI LASTELT, MILLEGA POLITSEINIKUD TEGELEVAD, SAI TA SELLISEID VASTUSEID: PÜÜAB PĂ„TTE, MĂ•Ă•DAB KIIRUST, TEEB TRAHVI, VIIB JOODIKUID KAINESTUSMAJJA, REGULEERIIB LIIKLUST, AITAB INIMESI, ARRETEERIB, UURIB ASJU …. SAIME TEADA, ET LISAKS KĂ•IGELE SELLELE POLITSEINIKUD REAGEERIVAD VĂ„LJAKUTSETELE.

VĂ„GA PĂ•NEVAD TĂ–Ă–VAHENDID ON NEIL VĂ–Ă–L: PĂśSTOL, KĂ„ERAUAD, SALV, TELESKOOPNUI, PIPRAGAAS, RAADIOSAATJA JA VORMIKAAMERA. kA POLITSEITĂ•END PEAB KAASAS OLEMA JA KĂ„ERAUDADE VĂ•TMED.

OLEMAS ON PIIRKONNA-, PATRULL-, LIIKLUSPOLITSEINIKUD JA KRIMINALISTID. iGAL PATRULLPOLITSEINIKUL ON OMA PIIRKOND.

PEAME MEELES –  TEED ĂśLETADES PEATUN, VAATAN JA VEENDUN, ENNE KUI TEE ĂśLETAN.

HOIAN OMA ASJU.

KAITSEN OMA VARA.

OLEN VIISAKAS.

TEAN, KUIDAS HELISTADA HĂ„DAABINUMBRIL 112.

Lisas: õp Margit 22.09.2022 09:27

TĂ„NA SADAS VIHMA …

…JA MEIE TEGIME OMALE VIHMAVARJUD.

Lisas: õp Margit 15.09.2022 11:43

TUTVUSIME MĂ„NGUDEGA KOOLIHOOVIL

TĂ„NA OLI MEIL ERITI TORE MĂ•K-TUND, SEST 5. KLASSI Ă•PILASED TUTVUSTASID MEILE KOOLIHOOVIL OLEVAID MĂ„NGE. NAD ISE JOONISTASID NEED KEVADEL KOOLIHOOVILE, JĂ„RELIKULT TEAVAD NAD KA KĂ•IGE PAREMINI, KUIDAS NEID MĂ„NGIDA. OLI ĂśLITORE TUND!

Lisas: õp Margit 14.09.2022 11:46

AIA VOLTIMINE

KĂ„SITĂ–Ă– ON MĂ•NE LAPSE JAOKS NAGU RAKETITEADUS. LĂ•PUKS ON KĂ•IGIL AIAD VOLDITUD, AEDA PUU JA HOONE LĂ•IGATUD NING KA MĂ•NI TORE ELUSOLEND KLEEBITUD.

Lisas: õp Margit 09.09.2022 11:40

1.A KLASS – SELLISED ME OLEME!

KUNSTITUNNIS JOONISTAS IGAÜKS ENDAST AUTOPORTREE. NÜÜD ON HEA PIILUDA KLASSIKAASLASE NIME PILDILT, KUI SEE KOHE MEELDE EI TULE.1.a klass

Lisas: õp Margit 08.09.2022 11:09

KOOLI TERRITOORIUMIL ORIENTEERUMINE

TĂ„NA TULI ĂśLES LEIDA KOOLI STAADIONILT KAUGUSHĂśPPE LIIVAKAST, KĂ„IS VĂ„IKESE MAJA 2. KORRUSEL, SĂ–Ă–KLA JUURES, LEIDA AULA SEINALT AKADEEMIKUTE PILDID, KĂśLASTADA RAAMATUKOGU …. KĂ•IK SUJUS HĂ„STI, KUID KĂśSIMUSTE KOOSTAJAD EI TULNUD SELLE PEALE, ET GĂśMNASISTID SAMAL VAHETUNNIL ENDA FOTOD AKADEEMIKUTE KĂ•RVALE RIPUTAVAD – ESIMESE KLASSI JUNTSUD LUGESID RAHULIKULT KĂ•IK 80 – 100 PILTI KOKKU – IKKAGI REAALKOOL JU! MIS SELLEST, ET NELJANDAT PĂ„EVA KOOLIS. JA RAAMATUKOGU LAHTIOLEKU AEGU UURITI SELLE SILDI TAGA ISTUVA TEGELASE KĂ„EST 🙂