Rahvatantsijatega ĂĽlevaatusel

14. märtsil oli meil Pelgulinna gümnaasiumis viimane ülevaatus. Nüüd ootame, kas läheme tantsukingi ostma või tantsime sussides edasi 🙂

Lisas: õp Margit 14.03.2023 07:42

Eesti linnad kontuurkaardil

Õppisime Eesti kaarti kasutama ning meie maakonnakeskusi, Nüüd saime iPadidel ülesannet lahendades teada, kas linnade asukohad ka meeles on. Gregoril on need ülihästi meeles, ülejäänud piilusid kaardilt, mis päeviku vahel, et kõik linnad õigesse kohta märgitud saaksid. Aitäh toreda ülesande eest praktikantidele Helenile ja Hannulale!

Lisas: õp Margit 10.03.2023 09:43

R-õpe: Murupeetsude tegemine.

Murupeetsu jaoks on vaja sokki, mulda, muruseemet, saepuru, silmi ja anumat, kus teda hoida ja kasta.

4-liikmelised rühmad jagasid ära ülesanded ja hakatigi Peetsusid valmistama. Mulla ja saepuruga mängimine on üks paras määrimine, aga saime nad valmis. Nüüd on vaja ainult jälgida, kas ja kuidas ning kui kiiresti neil juuksed kasvama hakkavad. Kastmist ei tohi unustada!

Lisas: õp Margit 10.03.2023 09:10

Vanast uus

Õppekäigul Pirita -Kosele õpituppa saime teada, kui palju kahju võib teha prügi looduses. Arutlesime selle üle, mida saab prügiga peale hakata, kui me pakendeid või asju enam ei vaja. Harjutasime ka prügi sorteerimist. Lõpuks tegime ise vanast ajalehepaberist uut, käsitööpaberit.

Lisas: õp Margit 09.03.2023 11:29

Ă•pioskuste I voor

Oma kõige esimesel õpioskuste voorul käisime Keskraamatukogus, see on meie naabermajas. Seal pĂĽĂĽdsime leida vastuseid esitatud kĂĽsimustele, info otsimiseks kasutasime raamatute sisukordi ja tähestikulist registrit – nĂĽĂĽd oli päriselt kasu sellest, kui tähestik hästi peas on. Kas teadsite, et vastust Linnutee kohta ei leiagi linde tutvustavast raamatust?

Lisas: õp Margit 08.03.2023 11:32

R-õpe ja aktus Eesti Vabariik 105

R-õppe tunnis võrdlesime oma kooli ja meie riiki. Kas teadsite, et Tallinna Reaalkool on 36 aastat vanem kui Eesti Vabariik? Ja presidendi asemel on meil direktor? Meil pole vappi, kuid on logo …

Meie esimene suur aktus, kus ka meie esineda saime – rahvatantsijad esitasid meeleoluka tantsu ja kõik elasid kaasa – see oli tore tunne!

Lisas: õp Margit 22.02.2023 09:22

Vastalapäev suusatamisega Kõrvemaal

Kooli juures me ei suusata ning selle pärast sõitsime Kõrvemaale. Kõik olid vaprad ja tublid, eriti vaprad tegid ka 1,5 km pikkuse tiiru.

Peale suusatamist kelgutasime ja tuubitasime.

Ja lõpuks sõime tulist frikadellisuppi, jõime teed ja maiustasime loomulikult vastlakuklitega.

Lisas: õp Margit 21.02.2023 10:50

Reaalvisioon – esimest korda

PEK e põhikooli esinduskoda korraldas maailma esimese Reaalvisiooni – see on nagu Eurovisioon, aga kasutad juba olemasolevaid laule. Võistelda sai kahes võistlusklassis: “Nagu kaks tilka vett” ja “Tantsulõvi”. Esimese puhul tuli videot täpselt jäljendada, teise puhul võis luua oma tantsu või liikumise ja seda esitada.

Meie klassist võistlesid Bianka ja Nora ning Kristelle ja Reele olid ĂĽllatusesinejad. Bianka oma väikese Nõia etteastega saavutas 3. koha kategoorias “Nagu kaks tilka vett”.

Ülejäänud elasid hoogsalt kaasa ning pauside ajal vihtusid hoolega tantsida.

Lisas: õp Margit 16.02.2023 11:20

Stiilinädal

Sõbranädalal on meie koolil kombeks korraldada ka stiilinädal – sel nädalal saame koolis käia erineva stiiliga riietes. Koolivormi ei pea siis kandma!

Arva piltide järgi ära, mis stiilis me pidime koolis käima.

Ja õiged vastused on:

E – neoonvärvid

T – punane

K – eakad inimesed

N – huvid, hobid, ametid või kelleks tahan saada?

Lisas: õp Margit 16.02.2023 11:09

Meie tundides.

MÕK-tunnid on meil tavaliselt koos b-klassiga ja oleme TKP saalis. Seekord moodustasime sõnadest lauseid. Küll see oli keeruline, kuigi teadsime, et lause algab suure tähega, lõpeb lauselõpu märgiga (., !, ?). Siin tuli hea lugemise oskus kasuks.

Ja siin kuulame juttu – õpetaja ĂĽtles, et tunne ennast mugavalt 🙂

Lisas: õp Margit 30.01.2023 10:38