Nuputa võistluse Tallinna voor

30. märtsil toimus matemaatika võistlusmängu “Nuputa” Tallinna voor. Meie klassist oli meeskonnas Ell. Lisaks olid meeskonnas ka Oliver I. (6.a), Viktoria (5.b) ja Anita (5.a). Võistlusel saavutati tubli 5-6 koht 30 meeskonna seas. Võistlus andis palju uusi kogemusi ja teadmisi.  Riiklikku vooru kĂĽll kahjuks ei pääsenud, aga tublid olime me ikkagi. Ă•nnitleme ja soovime teravat mõistust järgmisteks võistlusteks, ning rohket nuputamisrõõmu.

Lisas: 144b 30.03.2023 18:35

Käsitöö näitus 4. korrusel

4. korrusel on hetkel 6. klassi tĂĽdrukute “käsitöösaaduste” näitus, kus on ka mitme meie klassi tĂĽdruku “saadused”. Näitusel on triibuloomi, kindaid, topsisoojendajaid ja ka õlakott. Esemed on valminud 4-vardal kudumise ĂĽlesande käigus.

Lisas: 144b 30.03.2023 18:30

Tervisekuu loeng: psĂĽhholoogia

28. märtsil käis meie klassile psüühikast ja psühholoogiast rääkimas Oliver S.-i vanaema Erika Saluveer. Räägiti sellest, kuidas üks halb sõna koolis võib viia lõpuks tõsiste vaimsete haigusteni. Kuuldi kui kaua peab psühholoogiks ja psühhiaatriks õppima ja, mis vahe on psühhiaatril ja psühholoogil. Kas teie tedsite, et ühel inimesel kümnest tekib peale kanepi suitsetamist skisofreenia? Et igal tundel on mitmeid alatundeid? Loeng oli huvitav ja andis palju uusi teadmisi.

Lisas: 144b 30.03.2023 18:25

Kirjavõistlus “Kiri kĂĽĂĽditatule”

25. märtsil mälestasime kõik märtsikĂĽĂĽditamise aastapäeva. Selle raames oli toimunud ka kirjavõistlus “Kiri kĂĽĂĽditatule”. Meie klassist osales võistlusel Ell, kes pälvis eripreemia. Võistlus oli huvitav ja omas tugevat konkurentsi. Väga tubli!

Lisas: 144b 25.03.2023 18:40

Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi parimate vastuvõtt

24. märtsil toimus Stenbocki majas ühiskonnaõpetuse olümpiaadi parimate autasustamine. Meie klassist oli seal kohal ka Ell, kes saavutas ühiskonnaõpetuse olümpiaadil 5. koha. Väga tubli!

Lisas: 144b 25.03.2023 18:36

Jõuluvana Maxi

Hiljuti jõudis meieni uudis, et keegi meie klassist on kahjuks koroonas. Õnneks oli kohe kohal jõuluvana Maxi, kes jagas meile kõigile koroonatestid.

Lisas: 144b 23.03.2023 18:48

Tervisekuu loeng: radioloogia

21. märtsil käis klassijuhataja tunnis meile radioloogiast rääkimas Siimu ema Margit Kaasik. Loengus räägiti, kuidas röntgenkiired alguse said ja milleks neid kasutati, milline on radioloogi tööpäev ja milliseid vahendeid röntgenpiltide tegemiseks kasutatakse. Kas teie teadsite, et algul vaadati röntgenkiirtega hoopis seda, kas saapad sobivad? Loengus näidati esimest röntgenpilti ja räägiti kelle käest see pilt oli tehtud. Esimene pilt tehti Wilhelm Röntgeni naise käest. Röntgenkiired avastati 1892. aastal Wilhelm Röntgeni poolt. 1902. aastal võitis W.Röntgen esimese inimesena Nobeli preemia füüsikas. Preemia sai ta röntgenkiirte avastamise eest. Loeng oli huvitav ja kuulajad said palju uusi teadmisi

Lisas: 144b 22.03.2023 19:38

Klassiõhtu

Pildid: Ell Juhani

Reedel (18.03) toimus meie klassi klassiõhtu. Toimusid erinevad mängud ja etteasted. Seekordne klassiõhtu oli eriline, sest polnud mitte ühtegi Kahoot´i.

Õhtu alustas kõige-kõigemate valimine. Näiteks vastati küsimustele, kes läheks panka röövima ja kes oleks kartul kui me oleks juurikad. Vastused olid üllatavad ja tekitasid arutelusid.

Seejärel nägime Albertit ja Oliver Tähte larpimas 0.5 liitrit piima. See oli huvitav kogemus. Alberti kommentaarid peale joomist: “Oli huvitav ja soovitaksin seda kõigile. Järgmine kord joome juba liitri!”

Sellele järgnes reklaamiõhtu. Meile reklaamiti kammi ja hambapesukomplekti, pusa, lusikat ja tassi. Näiteks saime teada, et su välimuses on alati süüdi juuksed ja tass on pärit Mummukese kohvikust.

Viktoriinil küsiti näiteks, missugune kaasasündinud haigus on vendadel Piusidel. Haigused on esindatud meie klassis.

Õhtu lõppes kaardimängude ja ajalehemänguga. Kaartidega mängiti valemtamist.

Kõigil oli tore õhtu.

Lisas: 144b 19.03.2023 18:11

Kunstitunnis muuseumisse

On üks igav koolipäev. Päike sirab ja paljud püüavad eemale tõrjuda seda väikest päiksekiirt, kes läbi aknaklaasi tundi tungib. Õnneks tuli kogu selle päikselisuse keskel meie kunstiõpetajal mõte minna õue väikesele retkele kunstigaleriisid avastama.

1. peatus: Tallinna Linnagalerii        

Ruumi sisenedes saime näha palju moodsat kunsti.  Galeriis oli Jenny Grönholmi näitus “Tulevikumälestused”. Pildid panid mõtlema ja tekitasid arutelusid mineviku, oleviku ja tulviku kohta.

Hobusepea galerii

Järgmiseks peatusime Hobusepea galeriis ja uurisime “kalleid värvilaike”. Selles galeriis oli maalide rõhk värvidel ja kooslusel. Lisaks sai näha ka “ruumilisemat” kunsti.

Draakoni galerii

Draakoni galeriisse jõudes saime näha pehmest materjalist relvi ja erinevaid maale. Trepist alla suundudes sai näha seintel kümneid ja kümneid maale.

Grande final: PĂĽhavaimu kirik

Lõpetuseks suundusime Pühavaimu kirikusse. Saime imeteda mosaiikaknaid ja keskaegse kiriku sisustust. Paljud meist polnud ammu kirikus käinud, ehk siis see oli mõnus meeldetuletus, milline kirikud seestpoolt välja näevad.

Pildid: Ell Juhani

Lisas: 144b 18.03.2023 18:49

Emakeelepäeva viktoriin

Meie klassist osalesid emakeelepäeva viktoriinil Ell, Siim ja Albert. Viktoriinil läks hästi ja saadi palju uusi teadmisi. Viktoriinil esitati näiteks küsimus: missuguseid tähtpäevi võib veel tähistada 14. märtsil?

 

Lisas: 144b 14.03.2023 18:58