Kooliaasta lõpp

Tähistasime kooliaasta lõppu aulas toimunud aktusega. 7. klass on läbi saanud ning kindlasti õppisid kõik midagi huvitavat ja uut, mida endaga siit kaasa võtta. Oli väga tore aasta ning loodame, et 8. klass tuleb veel toredam. Head suve kõigile!

Lisas: 144b 12.06.2024 13:08

Kokkutulek Jaani juures

Nädalavahetusel toimus traditsiooniline õppeaasta lõpetamine Jaani juures. Sai head ja paremat süüa-juua ning teistega koos aega veeta ja aasta üle muljetada.

Lisas: 144b 09.06.2024 17:28

Klassireis Võrtsjärve äärde

Õppeaasta lõpetuseks käisime kahepäevasel reisil Võrtsjärve ääres. Reedel sõitsime bussiga kõigepealt järve äärde, kus me saime sõita kalepurjekaga ning kuulata natuke kalede ajaloost. Sõime lõunat ning suundusime edasi Mustjärvele, kus toimus matk ümber järve. Pärast seda sõitsime enda majutuskohta Vehendi motelli. Sõime õhtusööki ning käisime Võrtsjärves ujumas. Samuti käisime saunas ning kastsime end kümblustünnis.

Laupäeval suundusime peale hommikusööki Võrtsjärve järvemuuseumi, kus nägime akvaariumites järveelustikku ning saime rohkem huvitavaid teadmiseid Võrtsjärve ajaloo kohta. Pärast seda sõitsime Olustverre, kus sõime lõunat ning käisime klaasi- ja keraamikakojas. Klaasikojas oli võimalik puhuda endale klaasist ese ja keraamikakojas tehti tasse. Sellega lõppeski meie klassireis ning me suundusime koju tagasi. See oli väga tore ja huvitav lõpetus meie aastale.

Lisas: 144b 08.06.2024 17:08

Õppepäev Harku metsas

Sel nädalal toimus igaaastane 7. klasside Harku metsa õppepäev, kus me näitasime aasta jooksul kogutud teadmisi loodusõpetuses, geograafias ja bioloogias. Me saime gruppidena lahendada erinevaid huvitavaid ülesandeid. Me mõõtsime oma sammupaari pikkust, mõõtsime puu pikkust, määrasime oja voolukiirust ja vedelike pH taset. Samuti koostasime plaani, määrasime asimuuti, määrasime vees elavaid selgrootuid ja vaatlesime loodust. Teekonna vältel tundsime ära linde ja taimi, korjasime kivimeid ning lindistasime linnulaulu. Saime jalutada metsas ning õppida värskes õhus.

Lisas: 144b 06.06.2024 16:51

Ööbimine koolis

Reede õhtul vastu laupäeva korraldasime koolis ööbimise. TĂĽdrukud magasid klassis 401 ja poisid 403. Kui me olime ennast kenasti sisse seadnud, korraldasid Rosanna ja Ell meile kuldvillakut, kus oli kĂĽsimusi nii meie klassi kui ka Eesti telesaadete ja muusika kohta. Samuti jagasime hääletuse teel valitud auhindu klassi kõige silmapaistvamatele. Näiteks said diplomiga tunnustatud parim duo, Kuri teadlane, kõige targemad, kõige ilusamad naeratused, kõige loomingulisem jne.  Vahepeal sõid kõik omale muretsetud meelepärast õhtusööki. Veel mängisime me kooli peal peitust. Ăślejäänud öö oli võimalik kõigil teha mida ise soovisid – magama minna, filmi vaadata, midagi sõpradega mängida või lihtsalt jutustada. Kohale oli toodud ka popkorni masin ja koridoris oli võimalik mängida pinksi.

Lisas: 144b 25.05.2024 22:09

Olümpiaadid ja ainevõistlused sel õppeaastal

Ka sel õppeaastal oleme, osalenud edukalt olümpiaadidel ja ainevõistlustel. Siin on meie parimad tulemused piirkonna- ja lõppvoorudes:

Ajalugu: Piirkonnavooru 5. koht-Anna

Matemaatika: Piirkonnavooru 9.-11. koht-Tim, piirkonnavooru 15.-16. koht- Mikk

Geograafia: Piirkonnavooru 7. koht ja lõppvooru 9. tulemus- Oke

Emakeele olĂĽmpiaad: Piirkonnavooru 3. koht- Ell, 6. koht- Maxi

Loodusteaduste olümpiaad: Piirkonnavooru 48. koht, lõppvooru 49. koht, kokkuvõttes 47. koht, 7. klasside 9. koht- Albert

Ă•pioskuste olĂĽmpiaad: Piirkonnavooru 4. koht- Markus, Siim, Albert, Tim, Ell

Ajalooviktoriin Mammut: II järgu diplom- Ell

Nuputa matemaatikavõistlus: meeskondlik esikoht 7. klasside arvestuses- Tim

Ja sellega ongi kokku võetud selle aastane olümpiaadiralli. Peagi toimub ka matemaatikaolümpiaadi lõppvoor, kus hoiab meie klassi lippu kõrgel Tim.

Lisas: 144b 19.05.2024 22:18

REKi gaala

17.05 toimus REK-i gaala. Meie klassist osalesid Anna, Ell ja Maxi. Anti välja erinevaid auhindu ja lõpuks tantsisid kõik meie oma kooli DJ Puerto Rico muusika järgi.

Lisas: 144b 17.05.2024 18:04

Minispordinädal

13.05-15.05 toimus Reaalis mini spordinädal, kus oli 3 erinevat võistlust: plangu hoidmine, rippumine ja limbo. Meie klassist osalesid plangu hoidmisel Gea ja Oliver T, rippumisel Astrid ja Tõnu ning limbos Maria ja Madis.

Lisas: 144b 15.05.2024 18:03

Euroopa parlamendi valimiste debatt

Meie klassist käisid Anna ja Maxi kuulamas Euroopa parlamendi valimiste debatti, rääkisid Jüri Ratas (Isamaa), Hanah Lahe (Reformierakond), Natalie Mets (Sotsiaaldemokraadid), Martin Helme (EKRE), Ilmar Raag (Parempoolsed), Erki Savisaar (Keskerakond) ja Liisa Pakosta (Eesti 200). Kandidaadid arutlesid paljudel erinevatel teemadel, noorte valimisõigustest Euroopa Liidu tuleviku ja kliimaprobleemideni.

Lisas: 144b 14.05.2024 14:24

Ă•E konverents

Anna ja Maxi käisid 10. mail õpilasesinduste konverentsil Kaja kultuurikeskuses. REK-ist olid kohal Emma Priisaar, Kaspar Pajo ja Sandra Jõepere. Toimusid TED formaadis esitlused, erinevad töötoad ja arutelud. Maxi ja Anna osalesid vaimse tervise ja konfliktide lahendamise töötubades.

Lisas: 144b 10.05.2024 18:01