Lõpetame kooliaasta Jaani juures!

Traditsiooniliselt saame viimase koolipäeva õhtupoolikul peredega kokku Jaani juures, kus siis vahvalt vabas vormis suhelda nii meil kui meie isadel-emadel.

Ka sel aastal oli niiiiiiii….

TOREDAT SUVE MEILE KĂ•IGILE!

Lisas: reet2 20.06.2021 20:25

Viimasel koolipäeval..

Ja jõudiski kätte 11. juuni – neljanda klassi lõpp!

Päikeseline, rõõmus… ja natuke kurb. sest ĂĽks etapp kooliteest on läbi saanud.

Nelja esimest kooliaastat jääb meile meenutama ilus klassiraamat, mille emad meile viimases klassijuhataja tunnis üle andsid.

AITĂ„H!

ĂśKS KĂ•IGI, KĂ•IK ĂśHE EEST!

Lisas: reet2 19.06.2021 09:37

Oleme oma teadmiste KUNINGAD!

Igal viimasel koolipäeval oleme pähe saanud kuldse krooni. See tähendab, et oleme oma elu peremehed ja teadmiste kuningad. Kuninga kiitmisega ei olda kitsid ja välja saab öelda kõik kiiduväärse, mida ollakse märganud: kiire arvutaja, andekas joonistaja, hea kaaslane, lõbus, tark, osav…. Kas sel aastal oli see niimoodi, kuid kuninga kohta oli tervelt kolmesalmilise luuletuse teinud tema pinginaaber. Ja nii me andsime oma kiidusõnad kuningale sel korral luulevormis edasi.

Aga siin ongi meie KUNINGAD!

Lisas: reet2 19.06.2021 09:01

144 b läheb suurde majja..

Ühel kenal kevadisel päeval pakkisime end kokku ja läksime suurde majja, sest aeg on niikaugel. Meie uueks klassijuhatajaks saab õpetaja Geili, kes on meile ka  inglise keele õpetaja.

Lisas: reet2 19.06.2021 08:12

Nõmmel seiklemas LASTEKAITSEPÄEVAL

Kui jälle koroonapiirangutest vabaks saime, tahtsime lihtsalt ÕUE JA SEIKLEMA. Saime seda teha just lastekaitsepäeval. Ja kaitstud me olime, nagu näha piltidelt, sest iga seiklusraja läbimine vajab kindlat turvavarustust ja instrueerimist. Jäime terveteks!

Lisas: reet2 18.06.2021 09:18

Kokandus

Tegime kokanduses kooke 🙂 Kõigil olid väga head koogid

Lisas: 144b 29.05.2021 13:18

Tegime ise lauamänge!

Selle aasta lõpus tegime kõik lauamänge! Selles tunnis me mängisime neid ning iga rühm tutvustas oma mängu. Siin on pildid kõikidest lauamänge mängimast.

Lisas: 144b 04.05.2021 16:05

Käisime KUMU veebitunnis “Sammud identiteedimaastikel”

Tuntud kunstnike, nagu Johann Köler, Konrad Mägi ja Eduard Wiiralt, kõrval uuritakse ka vähem tuntud autoreid ning uusi teemasid. Piilutakse kunstihariduse ajalukku ja saadakse ülevaade tarbegraafikast. Teoseid uurides ja kunstnike elulugudega tutvudes saavad mängijad kunstnike eeskujul lennukate mõtete ja eesrindlike sammude abil mängulaual kiiresti edasi liikuda, aga mõnikord tuleb kunstnike eeskujul ka aeg maha võtta ning kord vahele jätta. Mängu juhib muuseumi haridustöötaja, kes avab mänguruutude all olevate teoste tausta, jutustab lugusid ja esitab mängijatele väljakutseid. Kuna mõni kunstiteos on mänguväljal liikuma hakanud, siis proovitakse tunnis ka ise lihtsa liikuva joonistuse loomist.

Meie identiteeti kujutavad väikesed animatsioonid on siin

Lisas: reet2 29.04.2021 10:16

Kuidas abivajajat aidata? KONKURSS!!!

Ühendus Korruptsioonivaba Eesti ja noortesaade Nova kutsuvad kõiki lapsi ja noori mõtisklema, millised probleemid võivad lastel koolis, huviringis või kodus ette tulla ja kuidas oleks kõige lihtsam abivajajat märgata või aidata.

Võistluse vorm on vaba – oodatud on selleteemalised joonistused, kirjatööd, luuletused, laulud või kuidas iganes loominguliselt teemat avada soovid.

11. mai Nova saates selgub võitja, kes saab peaauhinnaks AirPods Pro koos juhtmevaba laadimiskarbiga. Lisaks loosime kõigi osalejate vahel välja 3 lauamängu: “Pictionary Air”, “Kadabra – Jungle speed” ja “Ainult ĂĽks”.

Võistlustöid ootame 7. maini.

Vaata siithttps://lasteekraan.err.ee/1608178231/voistlus-kuidas-abivajajat-aidata

Lisas: reet2 28.04.2021 10:43

Maakunst

Tegime maakunsti! Pidime minema õue ning tegema valmis ühe maakunsti töö, mille me pidime üles pildistama. Siin on meie maakunsti tööd.

Maakunst (inglise keeles land art) on 1960. aastate lõpus tekkinud kunstivorm, milles kunstilise kujundamise materjaliks on maastik.

Maakunst võib seisneda nii vaid väikeste muudatuste tegemises loodusobjektidele ja maastikele kui ka hõlmata suuri maa-alasid ümberkujundavaid projekte. Maakunsti vormideks on näiteks pinnase ümberpaigutamine, kraavide kaevamine ja kivide kuhjamine. Mitmed maakunsti viljelejad on saanud loomingulist inspiratsiooni eelajalooliste tsivilisatsioonide maapinnajoonistustest.

Lisas: 144b 28.03.2021 21:12