Jõulupidu

21. detsembril toimus kooli aulas 5.- ja 6.-ndate klasside jõulukontsert. Peol laulsid erinevad koorid, loeti luuletusi ja esines ka meie klassi ansambel. 6.-ndate klasside rahvatantsurühm esitas ka paar tantsu. Lisaks kõik õpilased ja õpetajad laulsid üheskoos laulu „Oh kuusepuu“. Sellel aastal tegime klassis omavahel kingitusi loosi teel. Igaüks võttis loosiga klassikaaslase nime, kellele teha kingipakk. See oli põnev, aga samas raske oli hoida nime saladuses. Peol sõime piparkooke ja mandariine. Kõigil oli hea tuju ja pühade valguses oli mõnus meeleolu.

Jutu kirjutas Karolin

Lisas: Oliver 21.12.2021 20:55

Klassiga Silmal

Umbes pool nädalat enne jõuluvaheaega käisime Haapsalu lähedal, Silmal klassiga jõulumatkal. Jäime ka erinevatesse tubadesse ööseks ja plaan oli hommikul tagasi minna. Jõulumatkal läksime vaatetorni juurde ja meile anti laternad, milledest mõned vanaaegsed õlilaternad ja teised modernsemad valgusallikad, mis muutsid isegi värvi. Nägime imeilusat öötaevast, mida saaks väljendada pildi järgi, kui poleks juba nii pime olnud. Peale matka grillisime lõkkel viinereid ja vahukomme ning vaatasime filmi “Eia jõulud Tondikakul”. Lõpuks pärast enda 4 tundi und (mõnel jagus seda ainult 20 minutit nii, et arvan, et olen õnnelik) läksime meid ootava bussi juurde ning hakkasime Tallinna poole minema.

Jutu kirjutas Ako

Lisas: Oliver 18.12.2021 22:06

Reaali jõulukontsert

1. detsembril toimus lastevanematele jõulukontsert. Laulsid kooristuudio, lastekoor, mudilaskoor, poistekoor, sellest aastast töös olev 1. klasside poistekoor, meie klassi ansambel ja solistid. Esineti veel tantsudega 6. klassi rahvatantsu rühma poolt ja mõne pillimänguga.  Kontserdil olid ka ühislaulud, mida lauldi kõigi poolt. Et kõik saaksid kuulata ilusat kontserti tuli ennem teha palju tööd. Ma usun, et kõik jäid kontserdiga rahule ning see tõi mõnusa jõulumeeleolu.

Jutu kirjutas Oliver

Lisas: Oliver 12.12.2021 21:45

Pankur

10.12 käis meil matemaatika tunnis rääkimas pankur Laur. Ta rääkis intressist, millal tõstetakse intressi ja millal langetatakse intressi. Laur rääkis vanaaja makseviisidest, kus hakati hoidma raha, kui see tuli. Ta õpetas meile, kus hoiavad pangad enda raha ja kus nad seda hoiavad. Ta veel rääkis meile, kuidas võib võtta pank pangalt laenu.

Jutu kirjutas Karl

Lisas: Oliver 10.12.2021 22:09

Klassiga uisutamas

Lisas: Oliver 10.12.2021 16:12

Rakett 69 teadusstuudios

Käisime klassiga Rakett 69 stuudios. Meie teema oli elekter ja saime teada kuidas see töötab. Alguses tegime elektriringi, seal pidime ühendama juhtmed erinevat moodi. Pidime saama korraga ühe lambi põlema, siis pidime saama kaks lampi põlema. Teine ülesanne oli teha plastiliinist endale nupp millele vajutada, et tuleks noot. Jagasime noodid grupi vahel ära, meie grupp sai noodiks sünnipäeva laulu. Me pidime seda mängima nii, et meil oli noodikiri olemas ja igaüks ootas oma nooti. Kui noot tuli, siis vajutasime oma plastiliinist tehtud nupule ja kõlas noot. Paljud klassikaaslased ütlesid, et see oli kõige parem ülesanne. Järgmiseks ülesandeks oli roboti ehitamine. Saime asjad kätte ja hakkasime ehitama. Igaühel tuli erinev robot. Mõnel finaalis hakkas robot tööle ja mõnel mitte. Saime elektri osas seal palju targemaks. Klassiga on alati tore käia sellistes kohtades kus saab õppida midagi uut!

Jutu kirjutas Kaur-Mattias

Lisas: Oliver 09.11.2021 16:20

Klassiõhtu

Enne sügisvaheajale minekut tegime klassiga klassiõhtu, sinna küll tulid kohale ainult 13 inimest aga lõbus oli ikka. Mängisime mänge, rääkisime juttu ja liikusime maja peal ringi. Meil olid laudkonnad, ühes olid tüdrukud ja teises poisid. Sõime oma asju. Mängisime kahooti. Eesti peale, halloweeni peale jms. Väga lõbus oli! Meie klass suudab ikka teha klassiõhtud huvitavaks.

Jutu kirjutas Kaur-Mattias

Lisas: Oliver 23.10.2021 16:15

Klassiga kinos

21. oktoobril käisime klassiga kinos Artis ja vaatasime filmi “Martin ja võlumets”. Film rääkis linnapoisist, kes saadeti kaheks nädalaks metsa laagrisse, kus ei olnud mugavusi ega tehnilisi seadmeid. Kui Martin jääb öövalvesse, satub ta appi metsolenditele, keda tahavad hävitada omakasupüüdlikud töölised. Film lõpeb hästi, sest Martin ja ta sõber peatavad töölised ning päästavad metsolendid ning nende kuninganna. Film on väga õpetlik ning toob erinevaid näiteid looduslike elupaikade hävimisest.

Jutu kirjutas Elinora

Lisas: Oliver 21.10.2021 17:34

Viljandis “Piruka magusat põhja” vaatamas vol.2

Lisas: heli 12.10.2021 21:39

Reaalkooli sünnipäev

29. septembril oli Tallinna Reaalkooli 140. sünnipäev. Päeva alguses olid meil tunnid ja alles hiljem läks pidu lahti. Tulime staadionile ja jäime traditsioonilist direktori kõnet ootama. Direktor pidas oma kõne ära ja seejärel jagati auhinnad nii olümpiaadide, spordivõistluste, kui ka orienteerumise eest. Lõpuks laususime Pum tšiga Pum ja lennutasime mütsid õhku. Siis sõime kringlit. Kahjuks pitsat kohale ei tulnud, kuid kringel oli väga maitsev. Lõpuks esinesid meile veel gümnaasiumi õpilased ja siis hakkas seltskond lahku minema.

Lisaks toimus 02. oktoobril Reaalkooli 140 juubeli puhul Noblessneri Valukojas kontsert. Kontserdil tantsiti rahvatantse ja peotantse ning lauldi. Kontserdil osalesid ka Reaalkooli vilistlased ja mõned meie klassi lauljad. Peale kontserti toimus pidu lapsevanematele, õpetajatele ja vilistlastele.

Jutu kirjutasid Ako ja Pärle

Lisas: Oliver 04.10.2021 20:28