Tulekahjud, uputused ja muud koolikatastroofid.

Tuletõrjeõppus

25.septembril toimus Tallinna Reaalkoolis tuletõrjeõppus. 7.b oli sellel ajal loodusõpetuse tund õpetaja M.Reedikuga. Käsitlesime teemat “Teadus ja mitteteadus.” Sellega seoses oli ĂĽlesanne, kus pidi määrama, kas tegemist on mitte teadusliku või teadusliku lausega. Ăśks lause oli järgmine: “Vilistamine siseruumides põhjustab sademeid” õpetaja lisas sinna juurde, et on tuntud ka see, et vilistamine tekitab tulekahjusid. Pärtel hakkas aga selle peale vilistama, proovimaks kas saab teadusliku seletuse. KĂĽmne minuti pärast heliseski tuletõrjealarm ning pidime evakueeruma. Kõik jäid alguses paigale kuni õpetaja palus meil tõusta ja rahulikult väljapääsu poole liikuma hakata. Alguses ĂĽritasime väljuda vasakpoolse kõrvaltrepi kaudu, kuid seal oli juba liiga suur rahvahulk ning kogu 7.b suundus peatrepi kaudu õue. Alarm jäi mitu korda seisma ja siis algas uuesti aga nii tugevalt, et enamus lausa võpatasid. Kui hakkasime peaukse kaudu staadionile minema saime kommentaare selle kohta, et kui on päriselt tuleoht on siis ega me niimoodi ei loivaks seega kiirendasime sammu ja suundusime staadionile. Seal ootas meid õppealajuhataja Tiina Talvi, kes kinnitas et ohtu ei ole ja võime tagasi tundi minna. Kui hakkasime tagasi klassi 204 liikuma viskas õpetaja nalja selle ĂĽle, et ei tasu pärtlil järgmine kord vilistada, maja võib päriselt põlema minna. Ăśldiselt oli meie klass ĂĽhisel arvamusel, et tuletõrjeõppus oli suhteliselt igav, kuid samas naljakas.

Kirjutas Maria

Uputus

Murphy seadused tõestasid end taas. Mingisugusel põhjusel tuli Presidendi Kantselei Reaalkooli üle vaatama (millalgi toimub koolis vist presidendi ja Kanada peaministri kohtumine?) ning veetoru 3. korruse laes läks katki, seega oli 0. kuni 3. korrus täiesti üleuputatud. Muidugi tahtsime lompides Põrsas Peppat mängia, aga ei lubatud : ( Koristajad olid aga väga tublid ja paari tunniga oli kõik taas tavaline, eriti täname koristajat, kes söökla ees kühvli ja harjaga vett koristas (mopp poleks seal aidanud).

Kirjutas Saskia

Lisas: nutikas140b 13.11.2019 20:14

JA Eesti minifirmade koolitus

Kuna oleme juba seitsemendas klassis anti kõigile soovijatele võimalus loovtööga juba alustada. Mõned meie klassi lapsed valisid loovtööks minifirma tegemise ning käisime ka ennast selleteemalisel koolitusel harimas. Meie klassist käisid koolitusel Maria, Kadri-Liis ja Ingrid , kes teevad koos firmat ja Joosep, kes veel otseselt firmat ei tee, aga soovis turunduse kohta midagi uut õppida. Koolitusele registreerumisel sai valida nelja erineva valdkonna vahel, milleks olid: finatskoolitus, tootearendus, turunduskoolitus ja firma juhtimise koolitus. Juhikoolitusel me ei käinud, sest kohad olid täis.

Finantskoolitus

Kadri-Liisi muljed finantskoolitusest: Finants- ja raamatupidamiskoolitus toimus SEBs. Esiteks rääkis meile oma tegemistest Edward Rebane, kes on SEB Baltikumi digitaalne müügijuht. Tema põhisõnum oli, et firmat tehes tuleks alati lähtuda kliendist ja kliendi soovidest, mitte iseendast ning tuleb olla ambitsioonikas. Peale seda oli meil väike ekskursioon SEB ruumides ning lõunasöök SEB sööklas. Meil oli ka koolitus raamatupidamisest, kus me tegime läbi ühe õpilasfirma kogu aasta raamatupidamise. Me täitsime pearaamatut, müügiaruannet, kasumiaruannet, tootmisaruannet, palgalehte, aktsiaraamatut, likvideerimisaruannet ja bilanssi. See päev oli väga huvitav ning sain sealt palju uusi teadmisi.

Turunduskoolitus

Joosep koolitusest: 1. Novembril käisin Õpilasfirmade kursusel, mida korraldab Junior Achievement Eesti. Ma olin turunduse töötoas, millega käisime Hiltoni hotellis. Meile tehti ekskursioon ja see järel kuulasime loengut turundusest. Rääkisime peamiselt digiturundusest, aga juttu tuli ka teistest turundusviisidest. Loeng oli väga põnev ja sisukas. Tore oli ka see, et saime ise ülesandeid lahendada ja ome ideedega välja tulla.

Tootearenduse töötuba

Ingrid töötoast: Osalesin tootearenduse töötoas, mis toimus Tallinna Lennujaamas, alguses oli ekskursioon ja pärast koolitus. Meie päev hakkas kogunemisega EBSis, kus meile rääkis oma tegemistest vilistlane Viktooria Tääker, minu arvates oli see ettekanne väga motiveeriv ja andis päevaks energiat. Peale seda tegime kiire lõuna ja suundusime edasi juba lennujaama. Lennujaamas läbisime kõigepealt eraturvakontrolli ja meile räägiti lennujaama ajaloost. Seejärel käisime pagaasisaalis, laadimiskeskuses, VIP alal ja hiljem näidati meile ka tavareisijate terminali. Peale seda algas koolitus, kus me õppisime, kuidas turundusandmete järgi kujundada toode kliendile sobivaks. Esitlesime oma ideid ka teistele osalejatele ning saime kasulikku tagasisidet. Mulle väga meeldis see töötuba ning sain palju uusi teadmisi tootearenduse kohta.

Tekst: Ingrid, Kadri-Liis ja Joosep

Pildid: Ingrid, Joosep ja Maria

Lisas: nutikas140b 06.11.2019 21:28

Etiketikoolitus Glorias

Klassijuhataja initsiatiivil ja toiduga meelitamisega saime kogu klassi (peale Eliase) ennast kirja panema etiketikoolitusele restoranis Gloria, seega 31. oktoobril kulgesime  kõik ilusasti riietatult Vanalinnas asuvasse Gloriasse.

Kohale jõudes oli aru saada: see koht oli väga uhke. Kuldne diivan, laes lühtrid, seintel maalid ning isegi tualetti interjöör oli kaunistustega. Igatahes tundus nagu meid oleks kogemata valesse kohta toodud, see oli kõik nii luksuslik. Viidi meid siis 2. korrusele ja lasti ringi vaadata. Kõik oli nii kirjeldamatult uhke. Nägime jookide menüüd ja detailidesse ei lähe, aga oli küll ikka väga kallis, kuid järelikult kvaliteetne? Istusime laudade taha ning õppisime oma koolitajalt Erika Kolbakovilt, kuidas õigesti kahvlit kasutada, istuda, käituda jne jne. Osad asjad olid küll meile väga kummalised, näiteks enne joomist suu salvrätikuga tupsutamine ning kahvlit n-ö õiget pidi hoidmine. Kui suurem osa õpitud sai, saabus ka toit.  Osad laudkonnad pingutasid, et võimalikult õigesti süüa, teised aga et võimalikult valesti ja reegleid eiravalt süüa. Uudistasime hiljem majas veidi ringi ning tulime tagasi täpselt magustoidu ajaks. Kana oli küll väga hea, aga magustoit parem, eks see oli ju magus 🙂 Kahju öelda, aga nii see lugu lõppeb. Tegime ära klassipildi, pildistasime veel viimast korda uhket interjööri ning lahkusime.

Tänud Gloriale meid enne avamiskellaaega sisse laskmast ning meid maitsva toiduga nuumamast!

Teksti koostas Saskia, pildid tegid Remo ja Annabel.

Lisas: nutikas140b 03.11.2019 18:07

Türi Ringhäälingumuuseum

Pärast Palamuse muuseumis käimist läksime uuesti bussi peale ja alustasime sõitu Türile. Seal käisime Eesti Ringhäälingumuuseumis, kus tegime klassiga oma raadiosaate. Meie raadiosaade koosnes erinevatest osadest, näiteks uudistest ja kuuldemängust. Meid pandi tiimidesse ja iga tiim oli vastutav ühe osa eest, näiteks minu tiim tegi uudiseid. Hiljem salvestasime oma raadiosaate. Umbes nädala pärast saadeti õpetajale meie raadiosaade ning ta lasi meil ka seda tunni lõpus kuulata. Kõigile meeldis meie tehtud raadiosaade. Kui saime oma raadiosaate salvestatud, läksime tagasi bussi ja hakkasime tagasi Tallinna poole sõitma.

Raadiosaate salvestamine

Tekstide mõtlemine

Päris uudistelaud

Tänaval intervjueerimine

Teksti kirjutas Karolin, pildid tegi Annabel ja eesti keele õpetaja.

 

Lisas: nutikas140b 28.10.2019 08:44

“Kevade” muuseum Palamusel

Viimasel reedel, enne esimest koolivaheaega sai meie klassil käidud lausa kahes kohas. Esimene neist oli Palamuse. Kohe pärast bussist välja ronimist hakkas pihta kunagises Palamuse kihelkonnakoolis Oskar Lutsu aegne koolitund. Istusime koolipinkidel ja lugesime, laulsime ning kirjutasime. Saime kirjutada ka paljude jaoks esmakordselt tindi ja sulepeaga.

Pärast koolitundi uurisime niisama endises kihelkonnakoolis ja selle ümbruses ringi. Enamikul õpilastel sai käidud ka kohalikus poes ja jõe ääres. Varsti oligi juba aeg bussi peale ronida ja edasi sõita järgmisse kohta.

Teksti kirjutas Eliise, pildid tegi Annabel, Ingrid ja eesti keele õpetaja.

Lisas: nutikas140b 20.10.2019 08:35

Reaal 138

Esmaspäeval, 30septembril oli kogu klass pidulikult riietatud. Oli ju Reaalkooli 138.sunnipaev. Oli ilus päikseline päev, vastav meeleolule. Nagu tavaks, tuli klassijuhataja tunni ajal meile oma kooliajast raakima Tallinna Reaalkooli vilistlane. See kord oli selleks Tanel Joon 118.lennust, kes rääkis meile lisaks ka kliimastreikidest. Pärast klassijuhatajatundi suundusime staadionile, kus toimus igaaastane aktus. Seal pidas direktor kõne ning anti ka auhindu olümpiaadide eest, mis olid suvel toimunud. Lisaks sellele anti ka stipendiume. Pärast seda saime hakata Maria tehtud kooki sööma. Kõigil oli lõbus, räägiti omavahel ja söödi kooki. Sellega oli ametlikult koolipäev läbi, kõik läksid edasi sinna, kuhu neil oli vaja minna.

Teksti koostas Helena.

Klassijuhatajatund vilistlasega

Reaal, reaal, reaal hurrraaaa!!

Pidulaud

Klassipilt

 Pildid tegid Mia- Loviise ja Saskia

Lisas: nutikas140b 29.09.2019 18:14

Juminda õppekäik

    Reedel ilmusime kooli kummikutes, sest hea uudis, me läheme õppekäigule! Täpsemini sõitsime pärast teist tundi Juminda poolsaarele. Meie tuttav giid Rauno oli sõitnud Hispaaniasse, nii et tema asemel oli ta ametivend. Kohe alguses ajas ta meile käitumise kohta kärbseid pähe, et me “ĂĽletaks oma paralleelklasse”. Pärast moraali lugemist hakkasime liikuma.

    Kõndisime mõnda aega mööda männikut ja maitsesime marju ja seeni. Peagi olime juba vaatetorni tipus. Seal oli imeilus vaade ühel pool merele, metsale ja rabale. Vaatetorni all sai samal ajal tegeleda korilusega, sest seal oli veel arvestatavas koguses mustikaid. Kohe torni kõrvalt läksime treppimööda rappa. Ka seal tegelesime marjade, täpsemini jõhvikate ja sinikate kogumisega. Kuigi me juba ühte-teist teadsime, õppisime ka raba kohta veidi uut. Mätta tagant avastasime uue liigi ja panime talle nimeks harilik rabapärtel. Järeldasime, et ta toitub seentest ja jõhvikatest. Edasi läksime mingisse teise metsa, kust avastasime rändrahnu ja ronisime selle otsa. Jätkasime oma rännakuga ning tegime vahepeal söögipausi. Lõpuks jõudsime metsast välja ka ja siis juba koju.

Moraali lugemine

Vaatetornis

Korilased

Vaade

100+ aastane mänd

Harilik rabapärtel

Piknik

Rändrahn

Suur rahvasterändamine

Koostas Saskia

Lisas: nutikas140b 29.09.2019 18:09

Raamatuseljalule

Meie ideederikka eesti keele õpetaja tahtel koostasime õhtul (või öösel kell 2) enne kirjanduse tundi väga “sĂĽgavamõttelisi” luuletusi kasutades vaid raamatute pealkirju. P.S. Palun lugeda ainult raamatute pealkirju, ilma autoriteta.

Helena

Ingrid

Martin

Liisa

Lisas: nutikas140b 22.09.2019 22:13

Maailmakoristuspäev

Reedesel päeval pärast tunde tegime klassiga midagi teistsugust, kuid huvitavat. Nimelt käisime maailma päästmas ning jah, sa kuulsid õigesti, me tõesti aitasime muuta maailma paremaks.
Koristasime Linnahalli juures õpetajate ning paraleelklassidega prügi, sest kui aus olla, siis isegi Eesti on üpris reostunud. Samal ajal kui me korjasime rämpsu, hakkas meeletult vihma sadama, aga see meid ei peatanud. Panime sama aktiivselt edasi ning jõudsime 20 minutiga üllatavalt suure hulga prügi kokku saada.
Minu arvates oli selline heategu südantsoojendav ning ma soovitan kõigil vähemalt natukenegi oma mugavustsooninst välja tulla, et muuta oma harjumusi keskkonnasõbralikumaks!

Ăśmberringi on meri

PrĂĽgi

ja veel rohkem prĂĽgi

“Paberist” Mcdonald`si tops, logo alusel 90ndatest

20 minuti saak

HĂ„BI!

Teksti koostas Margaret ja pildid tegi Mia- Viktoria.

Lisas: nutikas140b 21.09.2019 15:49

Spordipäev

Niinimetatud sportliku eluviisi matkimiseks suundusime 13. septembril spordipäevale. Kavas oli teatejooks, 60 ning 400 meetri jooks ja jalgpallimatšid. Teatejooksus olime esimesed ja jalgpallis olid poisid esimesed ja tüdrukud jäid viiki.

Karl Hendrik spordipäevast: “Minu mulje spordipäevast jäi ĂĽsnagi tore, sest tegin isikliku rekordi. Ilm soosis meid ĂĽsna palju, sest kui a-klassi poisid jooksid pikamaajooksu tõusis tuul ja hakkas sadama, aga kui oli meie kord starti minna, siis lakkas tuul ja sadu. Teatejooksus läks meil väga hästi ja kisakoor oli ka võimas. Jalgpallis lagunes kahjuks kisakoor koost, aga ikkagi suutsime saavutada viigi ja esimese koha.”

Strateegia koostamine

Jalgpall

 

Lisas: nutikas140b 14.09.2019 14:07