Taimenuusutajad

See aasta õpime geograafias loodusvööndeid, seega otsustas õpetaja Karu viia meid ühele temaatilisele ekskursioonile botaanikaaeda. Nimelt just loodusvööndite näitusele.

13. oktoobril passisime mõnes esimeses tunnis ära ning seejärel suundusime Piritale. Kohale jõudes jagati meid kahte tuppa ära ning pandi töölehti täitma nagu tavalises geograafiatunniski. Põnevam osa saabus aga, kui saime lõpuks minna loodusvööndite majja. Seal oli iga loodusvöötme jaoks eraldi ruum, kus oli tehislikult loodud ka vastav kliima. Tundrate ja jää- ning külmakõrbete ruumi õnneks ei olnud või vähemalt meid sinna küll ei viidud. Arvestades tänavuseid reisimispiiranguid, saime üle mõne aja vaheldust Eesti 5-kraadisest ilmast. Eriti mõnus oli soe ja niiske vihmametsavöönd, kus minu ning teiste loodusfoobide õnneks  madusid ega ämblikke ikka polnud.

Giid tutvustas meile usinalt taimi, kuid meil läksid liiginimed ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Tegelikult oli ikka päris palju huvitavaid ja kummalisi liike, kuid mis sa teed, kui mälu pole?  Päeva lõpetas veel üks tööleht, kuid see oli juba põnevam: pidime majast piltide järgi taimed üles leidma. Kui see tehtud, kontrollisime lehed ära ning sõitsime linna tagasi.

Ă•ppeklassis

Nõmpa

Kõrbehoone

Lisas: nutikas140b 23.10.2020 23:10

Kooli sünnipäev

29. septembril on Tallinna Reaalkooli sünnipäev. Sel aastal oli see päev meie jaoks üldjoontes sama, kuid väiksed ja erakordsed detailid muutsid selle eriliseks. Nimelt alustas enamus meist oma hommikut kell 6.30 Prangli saarelt, kus nautisime maitsvat hommikusööki ning seejärel sõitsime kastiautodega sadamasse. Laeval peamiselt mängiti kaarte, telefonimänge, tehti tasa öösel puudu jäänud unetunnid või jutustati niisama. Pärast laevasõitu olid vanemad meile sadamasse vastu tulnud ja sealt kiirustati kõik koos tagasi kooli, et selga panna pidulikud riided ning minna matemaatikatundi. Jõudsime õnneks päris suure ajavaruga kohale ning tahtjad jõudsid isegi oma särgikraed sirgendaja või käsitööklassi triikrauaga sirgeks teha. Koolis toimus kaks ainetundi ja peale seda traditsiooniline tund vilistlasega. Meil käis tunnis 116. lennu vilistlane Lars Laanep, kes rääkis oma kooliajast ja praegusest tööst ning andis ka nippe, kuidas luua endale häkkimiskindlad paroolid. Samuti tuli juttu erinevatest šifritest ja salakoodide muukimisest. Oli väga huvitav ja lõbus tund. Aitäh! Pärast seda läksime kooli staadionile kringlit sööma ja kuulasime direktori kõnet. Auhinnati ka olümpiaadidel häid kohti saavutanud õpilasi. Meie klassist said raamatu kolm last. Meie kurvastuseks ei jäetud ära aktusejärgseid tunde, vaid pidime sinna kohale minema. Õnneks möödusid need ruttu ja koolipäev oligi läbi. Veelkord, palju õnne, Reaalkool!

Postituse kirjutasid: Saskia ja Ingrid

Pildid: Saskia, Ingrid ja klassijuhataja Kristi

Lisas: nutikas140b 09.10.2020 22:43

Ekskursioon Pranglile

28.09 oli 8.b koolimajast väljas õppekäigul. Nagu meil juba traditsiooniks on kujunenud, siis ka seekord külastasime saart, täpsemalt Pranglit. Lahkusime maismaalt, Leppneeme sadamast, praamiga kell 8.30. Sõit kestis tund aega, mille jooksul jõudsime teha paar kaardimängu ja mängisime nutiseadmetes Among us-i. Kel igav hakkas, võis minna laeva katusele tuulist ilma nautima.
Saarele kohale jõudes, ootasid meid kastiautod, mis olid valmis pandud meie sõidutamiseks mööda saart. Esimeseks sihtpunktiks oli Prangli põhikool, kus õpib kokku 6 õpilast. Kool on väike, kuid see-eest on seal uhiuus korvpalliväljak. Saime teada, et kuulus peastarvutamise võistlus pranglimine, millest ka meie klass on usinasti osa võtnud, oli just sellest koolist alguse saanud. Pärast kooli külastamist näidati meile Prangli loodust. Palju tähelepanu pälvis Eesti ainukene tasuta gaasilõke. Tegemist oli toruga, kust pidevalt lekib maagaasi.
Viimase asjana käisime veel Prangli kirikus.
Pärast pikka päeva saime oma majutuspaigas, süüa lõunat ja omavahel mõnusalt aega veeta. Soovijad külastasid veel kohalikku muusemit, mõned meist õppisid keemia kontrolltööks või jalutasid saare peal ringi ning tegid tutvust kohalikega. Populaarseks osutus võrkpalli mängimine, kus tuli välja, et meie seas on nii mõned heal tasemel professionaalid. Mängida said kõik!
Õhtusöögiks tehti võõrustajate poolt suitsutatud kala, mis maitses suurepäraselt. Ka need, kes muidu kala ei armasta, tunnistasid, et sellest kalast nad ei suutnud ära öelda. Pärast sööki läksime sauna ja nautisime viimaseid vabu hetki enne järgmist koolipäeva.
Hommikul lahkusime varakult sadamasse pärast maitsvate pannkookide söömist ja jõudsime kohale kooli sünnipäeva tähistamiseks.

Tekst: Margaret

Pildid: Ingrid

Lisas: nutikas140b 04.10.2020 22:36

Raamatukogutund ja tuletõrjeõppus

Kätte jõudis 16. september ja oligi juba tuletõrjeõppuse aeg! Samal päeval käisime ka raamatukogus, kus tutvusime uute raamatutega ja ka mõne autoriga.Täpsemalt oli tunni teemaks noortekirjandus. Saime ka palju uusi raamatusoovitusi. Õppus toimus tavaliselt, kuid oli kasulik meelde tuletada mõned ohutuseeskirjad. Peale õppust läksime kohe raamatukokku ja pärast raamatukogutundi jätkus tavaline koolipäev.

Jutu kirjutas Reiko.

Pildid tegi Ingrid.

Lisas: nutikas140b 20.09.2020 15:41

Keemiakatsed

Kaheksandas klassis on üheks uueks aineks keemia, olime küll algklassides keemiakatseid teinud, kuid sellest on möödas juba hea mitu aastat. Sel nädalal saime rakendada õpitud teadmisi ka praktikas ning teha huvitava katsete tunni. Õppisime ka keemiliste ja füüsikaliste reaktsioonide tunnused ja kirjutasime üles, mis tunnused millise katse puhul esile tulid. Tund oli väga äge ja tore vaheldus kirjalikust tööst.

Postituse tegid Annabel ja Ingrid

Lisas: nutikas140b 18.09.2020 19:15

Ajaloo õuetund

Esmaspäevasel ajalootunnil käisime me Tondi  lähedal Jeruusalemma mäel, kus oli mälestusrist Liivi sõjas langenud kaupmehele Blacius Hochgrevele. Ta oli ka Mustpeade gildi liige. Olime seal küll varem käinud, kuid seekord rääkis õpetaja sellest detailsemalt, kuna olime seda just ajaloos õppinud. Õues oli ilus päikesepaisteline ilm ja me läksime sinna trammiga.
Õpetaja rääkis meile selle koha ajaloost ja Liivi sõjast. Tegu on Tallinna vanima säilinud mälestusmärgiga. Risti juures oli ka infotahvel, kust sai lugeda selle ajaloo kohta täpsemalt.

Postituse kirjutas Remo.

Lisas: nutikas140b 15.09.2020 15:29

Spordipäev

2. septembril toimus Tallinna Reaalkooli spordipäaev Kalevi Keskstaadionil. Kaheksandate klasside päeva ala oli poiste jalgpall, kus meie klass sai teise koha. Tüdrukutel oli jalgpalli asemel korvpalli täpsusvise, kus viie minuti jooksul tuli kogu klassi peale võimalikult palju sisse visata. Seejärel oli kavas pendelteatejooks, mille meie klass võitis ning kohe peale seda oli 60 meetri jooks. Viimaseks alaks sai valida 400/800 meetri jooksu aja peale või 2000 meetri jooksu ilma ajavõtuta. Spordipäev oli väga huvitav ja lõbus ning tore oli üheskoos sportlikult aega veeta.

Väga sportlik istumine

GĂĽmnasistid sprintimas

Postituse ja pildid tegid Ingrid ja Saskia

Lisas: nutikas140b 11.09.2020 19:57

8. klass, siit me tuleme!

Peale pikka suve jõudis taaskord kätte september ning koos sellega ka aeg kooli minna. Alustame sel aastal juba kaheksandat klassi ning uuteks õppeaineteks on keemia ja füüsika. 1. septembril toimus kooli staadionil aktus ja peale seda klassijuhatajatund, kus meile räägiti veidi muutunud õppimiskorraldusest. Positiivseks võib pidada seda, et meil hakkab esimesel veerandil kool kell 8.10 ehk varahommikused ärkamised lükkuvad veidikene hilisemaks, aga peale tunde koolis niisama aega veeta enam ei tohi. Peale kolme suvekuud oli kõigil väga hea meel armast koolimaja ja klassikaaslasi uuesti näha. Loodame, et tuleb tore kooliaasta ja saame ikka koolis kohal ka käia.

Postituse tegid Ingrid

Lisas: nutikas140b 03.09.2020 22:10

Aasta lõpp + piknik

Ă•ppetöö lõppedes pidasime kooli staadionil piknikku. Pikka juttu ei oskagi kirjutada, ilm oli ilus, varblased nunnud jne. Veidi pilte…

Varblaste toitmine

Pildiltpõgeneja

Järgmisel nädalal toimusid veel veebipõhine aktus ning klassijuhatajatund. Kiituskirjaga lõpetasid 7. klassi Eliise ja Kadri-Liis.

Adiós amigos, septembris võib-olla näeme!

Ajaveebi tiim

Lisas: nutikas140b 10.06.2020 23:02

Intervjuu õpetajatega

Kas distantsõppel olemine on õpetajate jaoks raskem või lihtsam kui füüsiliselt kohal käimine? Ajaveebi tiim pani kokku viis põnevat küsimust ning siin on õpetajate vastused.

Milliseid uusi andeid või tegevusi olete avastanud karantiini ajal?

Egle Pihlap (käsitöö) :Karantiini ajal avastasin enda jaoks discgolfi. Ma olen sellega varem kokku puutunud, küll aga mitte nii tihedalt, kui nüüd karantiini ajal. Naudin seda tegevust väga. See ei nõua erilisi oskusi, ei murra konti ja annab võimaluse värskes õhus viibida.

Riin Saar (matemaatika): Otseselt uusi andeid pole avastanud, aga ĂĽhe uue kogemuse sain juurde kĂĽll – kuidas ehitada karukarjust 🙂

Reet Varik (eesti keel): Olen avastanud, et suudan 5 korda kiiremini närvi minna kui tavaliselt, sest jube keeruline on keskenduda, kui töötegemise ajal nõuavad tähelepanu ka üks 5-aastane ja üks 7-aastane. Aga peale selle olen tutvunud ka mõne uue e-keskkonnaga ja neis julgemalt toimetanud.

Kristi Vahenurm (klassijuhataja ja inglise keel): Olen endale selgeks teinud Moodle’i hingeelu. Rajasin ka elu esimese permakultuuri peenra, kuhu kavatsen istutada suvikõrvitsad. Pean end eksperdiks pärmitaigna alal.

Mis on distantsõppe juures positiivset?

Egle Pihlap:Olen saanud õpilastele anda hoopis teistsuguseid ülesandeid kui tavaõppe ajal. See on olnud rikastav kogemus ja ka endal on olnud võimalus midagi uut õppida ja uute tehnikatega tutvuda. Väga lihtsate vahenditega saab kodus kenasti hakkama ja tagasiside on olnud õpilaste poolt toredalt positiivne. Vaieldamatult on õpilaste lemmikud olnud kokandusega seotud ülesanded.

Riin Saar: Distantsõppe juures meeldib mulle nt terve nädala plaan ühe päevaga üle vaadata ja ka e-kooli ära kanda ning siis see annab nädala sees veidike hingamisruumi. Kogu olukorra suhtes on positiivne aga see, et saan veidike hiljem tõusta, kui muidu tööl käies. Minu jaoks on umbes 1,5 tundi ajavõitu.

Reet Varik: Üks parimaid asju on kindlasti see, et ei pea vara üles tõusma.

Kristi Vahenurm: Distantsõpe on võimaldanud kooli- ja tagasimineku pealt kõvasti aega kokku hoida. Ta on õpetanud tööaja mõttes paindlikkust ning on teinud inimesed julgemaks tehnoloogia kasutuse koha pealt. Rõõmu teeb, et mitmed tehnoloogiafirmad on kättesaadavaks teinud vahendeid, mille eest varem küsiti liiga palju raha. Kindlasti on ta sundinud inimesi rohkem tähelepanu pöörama kodule ja perele.

Mis on distantsõppe juures negatiivset?

Egle Pihlap:Olen harjunud palju liikuma ja ka koolis on see väga suur osa minu tööst – ĂĽsna sage on see, et jooksen tunnis ĂĽhe õpilase juurest teise ja aitan hädaolukordades. Kodus aga olen aheldatud arvuti kĂĽlge. Minu jaoks on olnud väga harjumatu päevast päeva ainult arvuti taga istuda. Esimestel nädalatel oli see kohe eriti raske. Mulle meeldib õpilaste vahetu tagasiside ning võimalus kohe kĂĽsida-kohe vastata, kogu see sotsiaalne pool on jäänud distantsõppel kahjuks tagaplaanile.

Riin Saar:Õppe seisukohast on negatiivne see, et õpitu tagasisidestamine õpilastele võtab kordades rohkem aega. Kogu olukorra suhtes on negatiivne on aga see, et see on jube pikaks veninud. Ramm hakkab raugema.

Reet Varik:Tahaks õpilastega vahetult suhelda siiski, nii on parem asju seletada ja tagasisidet saada. Pidev ekraani vahtimine nüristab ära ja silmadele mõjub erakordselt halvasti. Enesedistsipliin võiks ka oluliselt parem olla.

Kristi Vahenurm: Õpetajatöö koha pealt on tööpäevad lõppkokkuvõttes kohati liiga pikaks veninud, aga ka see on õppimise koht – tuleb oma töö ümber korraldada nii, et kõik ellu jääksid. Kindlasti tunnevad paljud puudust õpilaste, kolleegide ja klassikaaslastega päriselus kokkusaamisest. Mina ka.

Kuidas olete karantiini ajal oma vaba aega sisustanud?

Egle Pihlap:Karantiini ajal olen vaadanud erinevaid dokumentaale, tegelenud käsitööga. Kuna mulle meeldib kokata, siis olen katsetanud erinevaid retsepte. Olen korduvalt käinud discgolfi mängimas, õues jalutamas, rattaga sõitmas, ka kodu on korras 🙂

Riin Saar: Kas meil on vaba aega? Esimestel nädalatel oli seda jube vähe, aga nüüd juba veidike rohkem. Olen seda proovinud panustanud kodustele toimetustele, nt. puude tegemine.

Reet Varik: Minul polnud väga muret, et äkki hakkab igav vms, minu vaba aja (ja paraku ka tööaja) sisustasid mu enda kallid lapsed kõikvõimalike ja ka võimatute tegevustega. Aga kui lapsed osavalt tahvliajaga ära ostsin, sain ka raamatut lugeda, see osa mulle täitsa meeldis.

Kristi Vahenurm: Kindlasti olen saanud rohkem tegeleda ratsutamisega. Mul on olnud ka rohkem aega jälgida muutusi looduses seoses kevade tulekuga.

Millisesse kohta soovite pärast karantiini kõige rohkem minna?

Egle Pihlap:Igatsen oma rahvatantsutrenne, 2+2 nõue nende toimumist takistab, seega ootan väga selle piirangu lõppu. Kui ka kooliaasta läbi saab, siis sõidan mõneks ajaks Lõuna-Eestisse vanemate juurde – sulgen arvuti, lĂĽkkan ka telefoni kõrvale ning puhkan kogu sellest digimaailmast.

Riin Saar:Sellist suurt vajadust kuhugi minna ei olegi. Pigem ootan seda, et saaksin taas vabalt liikuma, ei pea jälgima 2+2 reeglit.

Reet Varik:Juuksurisse. Kuna mu juuksur töötab Saaremaal, pean siiski veel veidi ootama, enne kui sinna satun. Kinno tahaks ka hullult minna. Ja spaasse.

Kristi Vahenurm:Mul ei ole ĂĽhtegi konkreetset kohta. Pigem tekitab ahistustunnet, et kadunud on koroonaeelne vabadusetunne olla võimeline minema ĂĽkskõik kuhu…

Suvalised pildid, mille lisasime, sest 4 pilti postituse kohta on kohustuslik :// …

Intervjueerija: Kaisa

Postituse koostasid: Ingrid ja Saskia

Lisas: nutikas140b 30.05.2020 22:20