5.b klassi õppekäik Laste Teabekeskusesse

Meie klass käis 5.aprillil Laste teabekeskuses. Läksime sinna jala läbi vanalinna.

Kui kohale olime jõudnud hakkas meile rääkima üks tädi kes seal töötas mis asi see Laste teabekeskus üldse on ja kus see asus enne seda kui nad sinna kolisid. Nad ostsid selle maja ühe perekonna käest kes seda enam ei kasutanud. Ta näitas meile kus asub raamatukogu. Siis läksime edasi ühte ruumi kus olid vanad raamatud ja aabitsad. Ta küsis meilt nende kohta küsimusi ka. Näiteks et: Mis on vanim raamat mis sinul kodus on ?, Milline oli sinu aabits? jne. seal ruumis oli veel ka vana koolipink kus vanasti õpiti. Edasi läksime veel ühte ruumi kus oli maalid ja joonistused ning seal rääkis ta meile et millistest raamatustest need pildid on võetud ja kes on nende autorid. Kui olime maale vaadanud ja tädi oli meile veel igasugust infot andnud läksime mööda kitsast treppi üles pööningule. Pööning oli lugemiseks ja niisama aja veetmiseks. Meie istusime ka ja tädi hakkas meie käest küsima et mis raamatud meeldivad rohkem tüdrukutele ja millised poistele ning soovitas meile raamatuid mida 5. klassi õpilane peaks lugema. Peale seda läksime alla ning saime igaüks teha omale Laste teabekeskuse lugejakaardi et sealt teinekord raamatuid laenutada. Osad tegid omale kaardi osad mitte. Siis oligi me õppekäik lõppenud ja kõik võisid ära minna. Osad õpetajaga kooli juurde osad ise koju. Üldiselt oli seal tore ja kõigile meeldis ning ma usun et saime seal palju huvitavat teada!

See oli tore päev!

Marian Keller