Paus

No jah, siin blogmises on nĂŒĂŒd pĂ€ris-pĂ€ris suur paus olnud ja pĂ”hjus on ilmselt jĂ€lle viitsimatuses. Uus veerand on alanud ja loodetavasti kĂ”igi jaoks hĂ€sti! PĂ”hjus, miks ma selle postituse tegin on tegelikult vĂ€ga lihtne: kĂ€isime tĂ€na klassiga Ă”ppekĂ€igul Oandus(Lahemaa rahvuspargis) ja tegin seal mĂ”ned fotod & arvasin, et siin on hea vĂ”imalus neid kogu klassiga jagada. Pildid asuvad ise siin. Teised pildid ehk n-ö labasemad pildid on ka lĂ€hiajal tulekul, kellel soovi on. Ei saa kĂŒll pead anda, aga ĂŒritan ikkagi nĂŒĂŒd kuus vĂ€hemalt 1-2 postitust siia teha 😉

Lisas: admin 02.02.2011 21:16

JÔuludisko

Meie klassi video jÔulupeo jaoks. Laulsid Johanna-Britt ja Merili (+Jörgen ja Robert).

Lisas: admin 22.12.2010 00:48

KodanikupÀev, 26. november

26. novembril 1918 andis MaanĂ”ukogu vĂ€lja mÀÀruse Eesti kodakondsuse kohta (MaanĂ”ukogu mÀÀrus Eesti demokratilise vabariigi kodakondsuse kohta). Selle lĂŒhikese dokumendi esimeses paragrahvis on kirjas jĂ€rgmised read: “Eesti demokratilise vabariigi kodaniku Ă”igused on kĂ”igil isikutel, rahvuse ja usu peale vaatamata, kes jĂ€rgmisele kolmele nĂ”udmisele vastavad: 1) kes Eesti demokratilise vabariigi piirides elavad, 2) kuni 1918. a. veebruarikuu 24. pĂ€evani endise Vene riigi alamluses olid ning 3) Eesti demokratilise vabariigi osadest pĂ€rit vĂ”i kohalikkude elanikkude nimekirjas seisid, mis endise Vene riigi asutuste poolt siin maal ehk selle maa jaoks peeti.

KodanikupĂ€ev on pĂŒhendatud Eesti kodanikule, tema Ă”igustele ja kohustustele. EesmĂ€rgiks on teadvustada kodanikustaatust ja ĂŒhtlasi tĂ”sta kodanikuuhkust. See aitab ĂŒhes IseseisvuspĂ€eva ja VĂ”idupĂŒhaga kaasa isamaalisuse ja riikluse hoidmisele Eesti elanikkonna hulgas.

Meie koolis tĂ€histatakse kodanikupĂ€eva traditsioonilise viktoriiniga, kus osalevad 4. kuni 12. klassi Ă”pilased ja ka Ă”petajad. Meie klass saavutas oma grupis teise koha, tagantpoolt. Ootame huviga Eesti iseseisvuspĂ€eva viktoriini ja ĂŒritame seal tublimad olla 🙂

Lisas: admin 27.11.2010 01:35

Matemaatika olĂŒmpiaad

Math (31/365)
Tere ajaveeb! Üritan/ĂŒritame nĂŒĂŒd sinuga korralikult algust teha – blogi hĂ€sti alustamiseks tuleks rÀÀkida tĂ€na ĂŒleriigiliselt toimunud matemaatika olĂŒmpiaadi koolivoorust. Meie klassist osales vist ~25 Ă”pilast 36-st. VĂ”rreldes teiste klassidega Tallinna Reaalkoolis, ei ole see arv vĂ€ga imeline, kuid nĂ€iteks oma sĂ”pradega NĂ”mme pĂ”hikoolist vĂ”rreldes on see arv suur. Nende klassides valiti vĂ€lja ĂŒks osahulk Ă”pilasi, kes said olĂŒmpiaadil osaleda.

Peale olĂŒmpiaadi oma klassikaaslastelt uurides, olid tulemused ja arvamused vĂ€ga erinevad: osad suutsid lahendada kas kĂ”ik vĂ”i enamus ĂŒlesandeid, kuid mĂ”ned jĂ€id ainult ĂŒhe ĂŒlesande piiridesse ja lahendasid sellegi valesti. Loodame parimaid tulemusi ja palju edasipÀÀsejaid jĂ€rgmisesse vooru – piirkonnavooru!

27. novembril on tulemas fĂŒĂŒsikas lahtine vĂ”istlus. Loodame, et meie klassi esindajad on tublid ja löövad lĂ€bi ning pÀÀsevad edasi. Olen kuulnud, et kĂ€ivad ettevalmistused ja ootused on suured!

JÔuludeni on jÀÀnud ei vÀhem ega rohkem kui kuu aega, pingutage ja olge tublid!

Lisas: admin 24.11.2010 18:20

KuutsemÀe ekskursiooni video ja pildid

KĂ€isime suusapĂ€eva ajal KuutsemĂ€el Ă€ra ja panin video kokku …

Pilte leiab siit!

Lisas: admin 08.03.2010 18:50

Kas Aegviidu vÔi KuutsemÀe ?

Meie klassis on nĂŒĂŒd ringlemas kĂŒsimus, et kes tahab minna 2. mĂ€rtsil e. meie kooli ametlikul suusapĂ€eval Aegviitu murdmaad suusatama ja kes KuutsemĂ€ele mĂ€e peale?

Aegviidu suusapÀev maksab 30.- ja sisaldab suusaradadel sÔittu + vÀike lÔuna ja tee. Sealt tullakse tagasi juba kella poole kolmese rongiga.

KuutsemÀe reisil on erinevad hinnad, olenedes teist endist. Kui teil on olemas enda varustus, oleks hind umbes 500.- (buss, mÀepilet 6 tunniks, söök 100-150kr eest). Kui teil ei ole varustust ja plaanite selle rentida KuutsemÀelt, siis sÔltub hind ajast, kauaks varustust soovid. MÀel oleme kokku 6 tundi ja 1 tund suuski maksab 70.- ja lumelauda samuti 70.-. VÔimalik on ka terveks pÀevaks rentida 300.- eest, mis tuleb odavam kui tahad 6 tundi sÔita. Nii, et arvutage ise + lisage 200kr mÀepileti raha ja 150kr bussiraha + teie taskuraha.

VÔimalus oleks teil varustus rentida ka Tallinnast kohtades nagu Hawaii Express, Exit Sport, Surfhouse jne. Hinnad on ilmselt erikohtades erinevad, aga ei oska ise midagi öelda, pole rentinud.

KuutsemÀe reisi vÀljasÔit on kell 8.00 kooli eest ja tagasi oleme orienteeruvalt 21/22.oo

NB! Moodustan siia listi ja kui on kindlalt teada kuhu soovid minna ja kuhu on vÔimalus minna, lisa oma nimi koos koha nimega(Aegviidu vÔi KuutsemÀe) kommentaaridesse.

KuutsemÀe

• Robert Parelo

Aegviidu

Teie klassivanem, Robert

Lisas: admin 19.02.2010 16:58

SÔbrapÀeva kaart

sÔbrapÀeva kaart

Ines, Jörgen, Erik, Mirjam.

Lisas: admin 08.02.2010 14:51

UisuvÀlja avamine

Caramel, Karl Erik, Kevin, Gretel

Lisas: admin 08.02.2010 14:48

Meie klass

Meid klassis on 36,

see arv on ĂŒlituus.

Meie klass on hull nagu kass,

kes tahab joosta nagu Rass,

kes on ilusam kui Liis Lass.

KĂ€ime kenasti hanerivis,

eesotsas Vainokivi.

Meie klass on kÔigile tugi,

nagu meie Markus Nugis

Meie klassis hÔÔgub hea aura,

sest meie klassis kÀib Laura.

Meie klass on tugev kui hÀrg,

sest meid juhatab Mirja SĂ€rg.

„Meie klass ei iial sure”,

seda ĂŒtles Katriin Kurem.

Markus Miikael, Hendrik, Veronica, Laura

Lisas: admin 08.02.2010 14:40