Jutud Suurest Majast ja meie klassist

Siin on mõned lõigud juttudest, mis klassijuhataja palvel Suurde Majja tulemisest ja meie klassist koostati:

Mulle meeldib meie klassi juures see, et klass on muutunud rahulikumaks (v.a mõned poisid, kes ei saa vist veel väga hästi aru, et nad on juba 5. klassis mitte lasteaias).
Annika 5.B
Meie klassis on ka neli uut õpilast, kellega kõik on juba harjunud.
Martin 5.B
Ma olen ka sõpru juurde saanud, sest meil tulid klassi uued ja toredad inimesed nagu näiteks: Eliise ja Helena. Meil tuli ka poisse juurde, kuid nendega ma ei suhtle eriti. Meil on ka uus ja tore klassijuhataja: Kristi. Mulle meeldib meie klass, sest kõik lapsed on sõbralikud ja toredad.
Kaisa 5.B
NĂĽĂĽd 5. klassis tekib tunne, et meie klass hoiab paremini kokku.
Lennart 5.B
Mina tulin Tallinna Reaalkooli see aasta. Minu uued klassikaaslased on väga sõbralikud ja abivalmis ning nendega on tore aega veeta.
Helena 5.B
Koolis on huvitav!
Toomas 5.B
Suures majas on elu palju põnevam ja klasse on palju rohkem kui neid oli väikses majas. Meie klassiga ei hakka mitte kunagi igav, sest koguaeg teeb keegi nalja või on keegi millegagi hakkama saanud.
Krõõt 5.B
Ning ma võin lubada, et meie klass on kõige lärmakam klass.
Eliise 5.B
Mulle meeldivad siin majas olevad klassid. Siin on väga erinevad klassid. Siin on sul peaaegu igas aines erinev õpetaja ja see meeldib mulle. Minu lemmik klass on see klass, kus toolide all on rattad. Üleüldse meeldivad mulle kõik tunnid.
Mia- Viktoria 5.B
Ma arvan, et minu järgmised aastad Reaalkoolis tulevad ägedad.
Karl Elias 5.B
Koostas: Saskia

Lisas: nutikas140b 03.11.2017 15:06

Uisutamas

Talve saabudes käisime kehalises kasvatuses Harju uisuväljal uisutamas.

Oli mõnus ja jäine päev!

Tekst ja pildid: Saskia

Lisas: nutikas140b 11.12.2017 21:24

Soome 100

Pidustused Soome 100 raames

Soome iseseisvus tänasest päevast täpselt 100 aastat tagasi.

Pidustusi peeti ka meie koolis ning ka meie klassis, kes siis meie klassist võttis osa pidustustest, kuid täna olime kõik, ikka mõttega Soome juures.

Faktid Soomest:

Soome rahvaarv 2017. aasta seisuga on 5 556 774

Soome keeles Soome sada on Suomen sata.

Soome president on Sauli Niinistö.

Soomes asub jõuluvana küla, kus legendi järgi töötab ja elab jõuluvana.

Soome pindala on 338 424 km².

Soome vapp

Allikas:https://et.wikipedia.org/wiki/Soome

Soome lipp

Allikas: https://et.wikipedia.org/wiki/Soome
Koostas: Saskia Pilt: Annabel

Lisas: nutikas140b 06.12.2017 21:44

Tallinna koolidevahelised teatevõistlused

Ka meie klassi lapsed osalesid Tallinna koolidevahelistel teatevõistlustel ning said esikoha.

Palju õnne meie tublidele sportlastele!

Pilt: Annabel    Tekst: Saskia ja Ingrid

Lisas: nutikas140b 01.12.2017 14:44

Pollyanna

Käisime klassiga NUKU teatris vaatamas etendust “Pollyanna.” Etendus rääkis Pollyannast, kelle vanemad olid surnud, ning ta pidi kolima oma tädi juurde. Tema tädi oli kuri ning ei lubanud tal ĂĽldse mängida või midagi lõbusat teha. Vahest aga Pollyanna hiilis õue ning mängis ĂĽhe kohaliku poisiga, Jimmyga. Ăśkskord ta hakkas puu otsa ronima, aga ta kukkus alla ning kaotas liikumisvõime. Aga Pollyanna tädi Polly eksmees oli arst, kes tundis ĂĽhte arsti Euroopas, kes sai Pollyanna jälle kõndima panna. Pollaynna saadetigi siis Euroopasse ning ta hakkas jälle kõndima.

Pilt : Ă•petaja Kristi

Tekst : Remo

Lisas: nutikas140b 16.11.2017 15:24

Kooristuudio Canta Al Mar`il

Kooristuudio sai  Folkroorikavade kategoorias 2. koha, lastekooride kategoorias 1. koha ning Heli Roos sai parima dirigendi preemia!

Meie klassist käivad kooristuudios Kaisa ja Annika.

Intervjuu Annikaga:

Kus te käisite?

Me käisime kooride konkurssil, Calellas, Hispaanias.

Mis kohti te kĂĽlastasite?

Me kĂĽlastasime Barcelonat, Barcelona aquariumit, Sagrada Familiat ja GĂĽelli parki.

Mis on kõige vägevam mälestus?

See, et me saime nii suurel võistlusel ja žürii ees laulda.

Mitu tundi te sinna sõitsite?

Me sõitsime umbes 4 tundi.

Kas sa läheksid tagasi?

Jah, kindlasti.

Related image

Image result for canta al mar

Palju õnne!

Tekst ja sisu: Saskia     Piltide päritolu: Annika ja Canta Al Mar

Lisas: nutikas140b 01.11.2017 13:41

Kooli sünnipäev

Palju õnne sünnipäevaks TRK!

Juba 136 aastat vana!

KĂĽpsisetort

Valmistamine:

1. Vahusta vahukoor ning sega sisse kohupiim

4. Pane kook vähemalt 2 tunniks külmkappi.

5. Kaunista vastavalt soovile.

6. Naudi kooki ja jaga sõpradega!

Lisas: nutikas140b 29.09.2017 16:43

Spordipäev

Spordipäev toimus 15.septembril Kalevi staadionil. Spordipäeva alad olid pallivise, 60m jooks ja 400m jooks. Meie klassi Mia-Viktoria sai palliviskes 3. koha. Seekordne muudatus oli see, et vajasime osalejakaarti, jalgpallis said meie klassi poisid 3.koha. Aitäh spordipäeva korraldajatele!

Tekst ja pildid: Ingrid

Lisas: nutikas140b 15.09.2017 21:47

Uue kooliaasta algus

Taaskord algas uus ja põnev kooliaasta.

Uue kooliaastaga kaasnes Suurde majja ĂĽle minemine ning klassi nimeks sai nĂĽĂĽd juba 5.B.

Meie uueks klassijuhatajaks on inglise keele õpetaja: Kristi Vahenurm.

Edukat uut kooliaastat!

Lisas: nutikas140b 01.09.2017 16:16

Osaleme!

lipp

Kogume Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kaardile meie riigi lipud. Eesti sinimustvalge rahvuslipp on Eesti rahva ja iseseisva riigi sümbol, mis väljendab meie ühtsustunnet. Eesti lipu kasutamise õigus on igaühel.
Tähista Sina ka kaardil koht, kus lehvib meie rahvuslipp, ja kirjuta oma lipulugu.
Vaata kaarti!
Kaarti saavad täiendada kõik Reaalkooli meililistide liikmed. Kaardi täiendamiseks pead sisenema oma meiliaadressi kasutajatunnustega ja avama kaardirakenduse. Täpsemad juhised leiad kooli meiliaadressilt.

allikas: kooli koduleht

Lisas: reet2 22.06.2017 10:34