Millega me sel aastal tegelenud oleme?

See aasta on peaaegu juba lõppemas. Oleme hakkama saaud paljude asjadega. Teeme väikese tagasivaate. Muideks, toredat üheksateistkümnendat!

Tekst ja Pildid: Saskia

Lisas: nutikas140b 29.12.2018 18:06

Pool on juba läbi!

Nii see ongi juhtunud! Pool kooliaastat on juba läbi ning just kui eile lõppenud 2017 . aasta on ka juba 2018. aasta otsakorral. Teisipäeval oli jõulupidu ning täna oli vimane koolipäev.

Jõulupidu oli nagu ikka: klasside esinemised, hoogsad tantsud ja laulud, ringmägud, kus sind peaaegu tükkideks kisutakse ja jõuluvana saabumine (tänud Lukale, kes meie klassi monorattal sõites ja žongleerides esindas).

Reedel oli viimane koolipäev. Lõpuks sai end välja magada ja kella kaheteistkümneks kooli tulla. Veidi aega olime klassis: sõime, jõime ja arutasime omavahel koolivaheaja üle ning olles muusikaõpetaja poolt laulumeistriteks ristitud klass, siis ka laulsime veidi.

Suundusime ĂĽle Artise kinno ja vaatasime ära “Eia jõulud Tondikakul”. See film andis oma jõululikkuse- ja lumisusega hea tunde minna edasi jõuluvaheajale. Häid jõule, pikka vaheaega ja ilusat uut aastat!

Tekst ja pildid: Saskia ja K. Vahenurm

Lisas: nutikas140b 21.12.2018 18:56

Veidi reklaami

Kuuendal b-l on nüüd Instagram´is oma naljaleht. Postitame originaalseid meeme elu ja kooli kohta. Nimeks on Laulumeistrid. Loodame, et meeldib

Laulumeistrite tiim

Emotsioonid peale tööde kätte saamist

Lisas: nutikas140b 29.11.2018 19:07

Sada Eesti asja

PEKi korraldusel toimus sel aastal lisaks stiilinädalale ka stiilipäev pealkirjaga “Sada Eesti asja”. Iga klass valmistas ette oma etteaste ning meie esinesime “Contra Gangnam style`iga.

Tekst: Saskia Pildid: Uku, Saskia ja K. Vahenurm

Lisas: nutikas140b 21.11.2018 21:56

Ajalehed

Koostasime ise ajalehti. Siin nad on.

Intrigeerija

Postipoiss

LEHM_KOSMOSES

REAALIMEES

Lisas: nutikas140b 30.10.2018 19:53

Klassiöö

Pärast kahte aastat saime lõpuks jälle korraldada klassiöö, kuid seekord lausa suures majas.

Alustasime pimedal staadionil eri pallimängude mängimisega. Öö lähenedes pugesime aga koolimajja ja laadisime 409. klassi toitu täis. Nüüd algas põnevam osa: terve koolimaja oli meie päralt. Aulas käis disko, 4. korrusel filmide vaatamine ja kaardimängud ning võimlas toimus ka mingisugune siblimine. Koolimaja on pimedas ikka üleni teine!

Taaskord algas hommik ning otsustasime olla tervislikud: läksime varavalges staadionile võimlema. Külm oli. Nii seekordne klassiöö siis lõppes, järgmine samm oli juba kojuminek.

Tekst ja Pildid: Saskia

Lisas: nutikas140b 07.10.2018 13:06

Palju õnne Reaal!

Soovime Reaalile ja kõigile reaalikatele toredat saja kolmekümne seitsmendat aastat!

Lisas: nutikas140b 02.10.2018 11:54

Teadlaste Öö

Täna õhtul oli koolimaja täis äädika ja suitsu haisu. Ei, keemiaklassis ei toimunud plahvatust. Asi on lihtsalt selles, et täna oli Teadlase Öö. Algklassilapsed näitasid oma katseid ja leiutisi ning korraldati nii kosmose, robootika, bioloogia, geograafia kui ka füüsika ja keemia õpitubasid, seega leidis igaüks endale sobiva koha. Maja oli avatud ka inimestele väljastpoolt reaali ehk enamati lapsevanematele, kes oma põngerjatega mööda maja ringi pidid jooksma, et saada Tähejahi auhinda.

Lisas: nutikas140b 29.09.2018 15:33

KĂĽlaline Postimehest

Eesti keele projekti raames külastas meid Postimehe ajakirjanik Anna Põld. Ta rääkis meile ajakirjandusest, Postimehest ja oma töö värvikaest hetkedest. Tänud esinejale!

Tekst ja pilt: Saskia

Lisas: nutikas140b 29.09.2018 14:55

Rattamatk

Veel mõni päev enne kooli algust läksime Valgehobusemäe juurde rattamatkale. Hommikul sõitsime rongiga Aegviitu ja sealt ratastega Valgehobusemäele. Kohapeal käisime tiigis ujumas, sõitsime alla tuubirajast ja mängisime võrkpalli. Pärast lõunasööki hakkasime tagasi sõitma. Tagasiteel käisime uuesti ujumas, seekord Tõrvaaugus ehk Mägede liivakarjääris. Lõpuks Tallinnasse tagasi jõudes tõttasid kõik koju, sest kohe- kohe on algamas uus kooliaasta!

Edu!

Lisas: nutikas140b 29.08.2018 14:01