Lõpuks on suvi käes!

Seoses sellega, et meieni on jõudnud soe, mõnus ja koolivaba suvi võtame kokku meie tegevusterohke aasta ja kõige huvipakkuvamad sündmused.

• Klassiekskursioon Naisaarele
  •  Ajarännak 100 aasta tagusesse ellu ning ĂĽlejäänud pidustused seoses Eesti juubeliga
  • Ă•ppekäik metsikusse loodusesse Pärli jõe äärde
  • Huvitavad väljasõidud Energia avastuskeskusesse, loomaaeda ja bowlingusse

Meie klassi 5. kooliaasta on olnud üllatavalt värvikas ning täis uusi avastusi ja kogemusi.

Järgmine aasta uue hooga 6. klassi!

Lisas: nutikas140b 12.06.2018 15:19

Ă•ue!

Iga tallinlane võib tõdeda. et viimasel ajal on ilmad üha soojemaks läinud. Tugev päike sirab uhkelt sinises taevas ning puhub pisike jahutav tuuleiil! Täielik suvi! Seega on toimunud väga paljud tunnid juba õues. Oleme arvutanud välja puulehtede keskmiseid pikkusi, tänaval olevate tänavakivide arvu, õues kudunud, näidendeid esitanud, viktoriine korraldanud jpm.

Tekst: Saskia Pildid: Saskia ja Annabel

Lisas: nutikas140b 31.05.2018 21:17

Loovtunnid

Suve lähenedes ning kooli lõppedes lasti meil kõigil gruppidena ise eesti keele tunde valmistada. Tehti tunde kirjanduse, näidendite, grammatika ja palju muu kohta. Valmisid ühed lahedaimad tunnid üldse!

Tekst: Saskia Pildid: Annabel

Lisas: nutikas140b 31.05.2018 21:01

Loomaaias

Käisime klassiga loomaias, sest koolis oli matemaatika riigieksam. Meile anti loomaaias töölehed kätte ning siis oli meil üks ja pool tundi aega, et neid täita. Vaatlesime nii hülgeid, kalu kui ka veelinde!

Tekst: Annika Pilt: Annika

Lisas: nutikas140b 25.05.2018 16:39

Õppekäik Pärli jõel

Esmaspäeval käisime klassiga õppekäigul Pärli jõe ääres, kus pesitsevad Eesti viimased ebapärlikarbid. Neid me kahjuks ei näinud, kuid nägime palju konnakulleseid ja sipelgaid. Meiega oli kaasas giid, kes rääkis meile erinevatest loomadest ja taimedest, kuid giidi kuulamise asemel oli meil ka “paremat” teha, täpsemini langenud puude otsas ronida ja seejärel elu eest kartes nendelt maa peale jõuda. Kõik lõppes imeilusat oja mööda tagasi bussini jõudmisega.

Tekst: Saskia Pildid: Saskia

Lisas: nutikas140b 15.05.2018 21:45

FLL võistlus Ungaris

Sel maikuul toimus Ungaris robotite võistlus FLL ehk First Lego League (tõlgitult Esimene Lego Liiga), kus käisid meie klassist Uku, Luka ja Pärtel. Muidugi käidi enne võistlust ka veepargis. Luka sõnul läks üritus hästi ja neil oli lõbus. Asjad, mida hinnati, olid robotimäng, projekt ja põhiväärtused. Nende sõnul ei tea nad üleüldist kohta, kuid nad teavad, et said projekti esitluses 2. koha, mis on väga hea, sest tegu oli ülemaailmse võistlusega, kus osales üle 60 riigi!

Võistlus

Tekst: Remo Pilt: https://firstroboticsbc.org/2018/02/08/bc-fll-championship-results/

Lisas: nutikas140b 10.05.2018 19:08

Teatris

Käisime  NUKUs vaatamas “Timm Thalerit”! Muide, kohe kui etendus läbi sai võis rõõmuga koju joosta, sest algas vaheaeg! Head vaheaega!

Tekst: Saskia Pildid: Saskia

Lisas: nutikas140b 20.04.2018 19:45

Kinos

Juhtus nii, et ajaloos Vana- Egiptuse peale kontrolltöö tegemise asemel läksime kõik koos kinos vaatama “Seltsimees last”. Meile film väga meeldis ning seda võib ju ka ajalootunnina võtta, sest film rääkis viiekĂĽmnendate elust. Soovitame!

Tekst: Saskia Pilt: http://www.amrion.ee/index2.php?id=10962

Lisas: nutikas140b 13.04.2018 21:02

Võimlemispidu

Iga aasta on Reaalis korraldatud võimlemispidu. Meie klassi tüdrukud olid reipad ja otsustasid ka ise midagi kokku panna.

Pärast umbes nelja kuud harjutamist, mis oli enamasti kĂĽll hoopis vaidlemine, otsustas võimlemispidu oma tähtaja kalendrisse lajatada. Seega hakkasime lõpuks kiiremini tegutsema ja saimegi pärast kĂĽmneid tĂĽlisid tantsu valmis. Tantsu nimi oli mingil kummalisel kombel “Girl power”. Kõigepealt tantsisime traditsiooniliselt piruette tehes jne, kuid… lõpus hakkasime äkitselt tantsima hoopis “La Macarenat”. Poisid aga kava kokku ei pannud. Peagi toimuski võimlemispidu, kuhu olid oodatud kõik 5. kuni 9. klassid. Iga klass oli ĂĽhe tantsu kokku pannud, kas siis poistega või eraldi. Tantsud olid kõik väga head, nende vahel tantsiti veel ĂĽhistantse. Olemas olid ka kohtunikud, kes pidid nagu ikka tantse hindama. Meie klass sai oma vanusegrupis esimese koha, nii et me saime kommi ja veel bowlingu kinkekaarte!

Otsustasime teha tüdrukutega millalgi bowlingus poistevaba klassiõhtu. Nüüd jääb üle, vaid seda klassiõhtut oodata.

Tekst: Saskia Pildid: Saskia ja lapsevanem

Lisas: nutikas140b 11.04.2018 20:29

Ă•uetund

Loodusõpetuses õpime praegu ilma kohta ning, et teemat lõpule viia pidime läbima ka nii öelda praktika. Teiste sõnadega öeldes- me tegime õuetunni!

Läksime õue ja vaatlesime tänast ilma. Ilm oli ikka tõesti imeline. Taevas oli pilvitu, oli soojem kui tavalisel suvepäeval ning tuul oli vaid vaikne jahutav tuuleiilike. Seega saime nii pilvede, kui ka sademete juurde märkida “pole”.

Andsime lehed ära ning osad meist jäid veel õue imeilusat ilma nautima.

Tekst: Saskia Pildid: Annabel ja Saskia

Lisas: nutikas140b 09.04.2018 16:40