Kooli lõpp ja 6. klass

Palju õnne! Elasime üle pool kooliteest ja II kooliastme! Kõik on nüüdsest edukalt 7.b klassis. Teisipäeval (11. juuni) toimus aktus, kus anti kätte kiituskirjad ja loeti moraali suve jaoks. Kiituskirjade puhul õnnitleme Ingridit ja Kaisat. Ingridit tuleb taas õnnitleda ka eduka osalemise eest ühiskonnaõpetuse ja inimeseõpetuse olümpiaadil. Järgmine aasta algab süvendatud õpe ja kaasneb ka rohkem olümpiaade, nii et kõigil on võimalus. Igatahes ilusat suve seitsmendale b-le ja, olgu B alatiseks barem kui alb A- klass!!! Kohtume teisel septembril aktusel.

 

P.S! Meiega ühineb c-klass, nii et asjad lähevad huvitavaks. Neile on veel tsitaat mõtlemata.

Mõned pildid aktusest ja sellest, mida me II poolaastal tegime:

Kohtumiseni

140b

Lisas: nutikas140b 12.06.2019 11:30

Loodusvõistlus

Aile saatis meie olümpiaadiinimesed Vabaõhumuuseumisse loodusvõistlusele. 140 b-d esindasid Ingrid, Kaisa, Maria, Kadri- Liis ja Karl Hendrik.

Lisas: nutikas140b 10.06.2019 22:00

Klassireis Kihnu

Seekord otsustas klassijuhataja, et me lähme klassireisile Kihnu. 5. juunil pakkisime kotid ja kuuendal kell 5.30 hakkasime bussiga Munalaiule sõitma, kust edasi sõitsime praamiga Kihnu. Praami peal mängiti kaardimänge ja prooviti leida varjus istekohti, sest päikese käes oli tapvalt palav. Sadamasse jõudes ronisime entusiasmiga kastiautosse, siis aga tuli välja, et see polnudki meile tellitud kastiauto. Meid paigutati seejärel kahte teise autosse ümber ja sõit hakkas. Sõitsime mööda teid ja metsi, nägime ära kalurisadama ja lennujaama ja jõudsime välja muuseumisse. Seal räägiti meile kohalikust ajaloost ja kultuurist. Näiteks, mida rohkem on seelikul muste triipe, seda enam on probleeme, muret ja leina.

Järgmine peatus oli Kihnu poes, kust ostsime jäätist ja vett. Kui jäätised ära söödud suundusime randa. Rannas ronisime tuletorni otsa ja edasi oli vaba aeg: käidi ujumas ja istuti kividel ning prooviti kivi alt kinni pĂĽĂĽda “angerjat”. Muideks, angerjas osutus hoopis rästikuks. Keskpäeva paiku suundusime viimaks lähedal asuvasse turismitalusse, kuhu oli meile ööbimiskohad broneeritud. Sõime ära lõunasöögi ja meil oli taas vaba aeg. Paljud läksid ujuma, valikus oli rand ning tiik. Igatahes oli mõlemas hea palavust peletada. Kui inimesed hakkasid vaikselt turismitallu tagasi imbuma, lõbustati meid mängudega nagu näiteks munavise, topsiladumine, organiseerimine jne. Viskasime õhus ringi veepalle. Siiamaani oli veel ĂĽsna palav, nii et vahepeal tehti pause tiiki hĂĽppamiseks. Lisaks tiigis ujumisele harrastasid spaalised ka end mudaga määrimist. Kes teab, äkki see tõesti aitas. Varsti, pärast ujumist ja munaviske finaali oli aeg suitsusaunaks. Pärast mida oli meie ajakavast erinevalt pillilaste esinemine ja tantsuring. Kell oli juba 10-paiku, aga väljas oli nii palav, et osad suundusid veel pärast tantsuringi päikeseloojanguks randa. Teised kĂĽpsetasid vahukomme ja vorstikesi.

2. Päev

Kell 4 hommikul oli äkitselt iga inimene üleval. Toas oli kraade üle 30 ja sääskede ohverdamisest olid seinad saatanlikult verised. Normaalsed inimesed jäid tuppa ja proovisid kuidagi voodis lebada või siis katsetasid rõdul magamist. Igatahes otsustati teiste poolt, et tuleks randa minna. Nii tehtigi ja mindi kell 4 öösel randa (nendel kahel päeval oli unerežiim ikka täiesti kihvas). Rannas oli mõnusalt jahe ja sääsed puudusid, nii et seal sai mõnda aega magada.

Hommikul anti meile kohe rattad kätte ja öeldi, et tehke mis tahate, aga olge kella ĂĽheks tagasi. Selline vabadus oli lausa veidi šokeeriv. Sõideti mööda Kihnut, mindi poodi, tehti ilusates kohtades pilte, käidi igasugustes randades jne. Meile meeldis see väga. 

Hiljem, pärast lõunasööki hüppasime kastiautodesse ja sõitsime sadamasse. Ka enne praamile minekut käisid veel pooled ujumas. Mereveest ja paduvihmast tilkuvatena suundusime siis praamile. Harrastasime seal taaskord kaardimänge ja magasime end välja. Munalaiul läksime kohe bussile ja sõitsime terve klassitäie magavate õpilastega koju tagasi. Meie reis sai niimoodi läbi.

Kihnul käik oli tore, aga järgmine aasta proovime organiseerida reisi väljamaale.

 

Saskia

Lisas: nutikas140b 09.06.2019 17:15

Pika Hermanni tipus

Eesti keele õpetaja mõjul osalesime koolidevahelisel lugemisvõistlusel, millega osalesime loosis. Kuidagi suutsime loosi peaauhinna võita- ekskursioon Pikka Hermannisse. Meil jagus õnne ka ilmaks, mis oli suurepärane, nii et torni tipust oli näha kogu Tallinnat ja ka kaugemale. Lisaks läksid mere poole lendu ka paar paberlennukit.

 

 

Tasuta kommid
Kesklinn ja vanalinn või pigem Kaisa ja Liisa
Fotosessioon
Kopli
Veel pildistamist…

Saskia

Lisas: nutikas140b 30.05.2019 20:38

Niguliste käikudes

Mai lõpupoole läksime pärast hirmuäratava loodusõpetuse tasemetöö tegemist Niguliste kirikusse. Me sellest eriti palju ei oodanud, sest kes siis ikka kirikus poleks käinud. Tuli aga välja, et teemaks olid Nigulistes olevad käigud. Nimelt oli kirik keskajal ka kaitseehitis, mille võlvide kohal olevasse saali said inimesed vaenlaste eest peituda.

Nagu kombeks käib, räägiti meile enne “Surmatantsust”, hauaplaatidest ja hõbedast kujukestest. Kui tavaline osa läbi läksime aga paljulubavatesse käikudesse. Eriti äge oli seista täpselt torni all või võlvide kohal. Meile öeldi, et seal ei tohi hĂĽpata, nii et meie ĂĽlemeelikus veelgi suurenes ja vaikselt prooviti, kas põrand kukub alla või mitte. Muideks, ei kukkunud. Pärast kõige põnevamat osa saigi ekspeditsioon läbi ja meid lasti nädalavahetusele enne suurt ja õudset matemaatika tasemetööd. Vaatame veel kuidas see läheb! Igatahes oli salakäikudes väga uhke tunne ringi liikuda.

Saskia

Lisas: nutikas140b 24.05.2019 22:19

Filmimuuseumi kĂĽlastus

21. mail käisime koolist ära filmimuuseumis. Sõitsime pärast kolmandat tundi buss nr viiega Maarjamäele ja kõndisime üle punase vaiba kuni kohale jõudsime. Meid ei tahetud muidugi sisse lasta, kuid meil oli niigi tore olla, sest muuseumi ees oli meie unistuste mänguväljak. Seal olid kiiged, väike tiik, kindlus, batuut, liumägi, laev, muru ja palju karusselle. Meie lemmik oli n-ö rippkarussell (seal tekkis küll palju vigastusi, kuid eks need pulmadeks terveks saavad). Õnneks kutsuti meid veel enne luumurdude tekkimist muuseumisse sisse.

Seal tutvustati meile ajaloolisi filme ja erinevaid tööülesandeid filmi valmimisel. Samuti arutasime enda lemmikute Eesti filmide üle ja rääkisime neile esitatud kriitikast. Lisaks proovisime kostüüme ja tegime lühifilme, hiljem aga kirjutasime etteantud esemete põhjal stsenaariume. Meile meeldis eriti tuba, kus sai end green screen`i abil videotesse või filmidesse tegutsema panna. Eelviimasena arvasime klippide põhjal tuntud filme ja seejärel läksime taas mänguväljakule lustima ja sooja ilma nautima. Meil oli tore olla ja osad said veel ka vene keelest priiks! 🙂

Saskia, Ingrid ja Annabel

Lisas: nutikas140b 22.05.2019 21:01

Muraste rabas

Käisime 7. mail klassiga Muraste rabas matkal. Matk oli suhteliselt ekstreemne, sest kevad on juba käes ja pinnas oli parajalt märg.

See matk oli huvitav, sest rabas polnud ühtegi laudrada ega jalgteed ning kokkuvõttes liikusimegi ainult mööda soostunud maad. Me pidime jalga panema kummikud, sest siis saime astuda üle väikeste kraavide ja ojade. Need, kellel kummikuid ei olnud lõpetasid niiskete sokkide ja märgade jalanõudega. Järgmine kord oleme targemad. Mõned otsustasid ka älvesse hüpata, et vaadata, kas see kannab, kuid vajusid hoopis põlvini sisse. Matka jooksul saime teada rabade tekkest, ajaloost ja praegusest looduslikust olukorrast. Samuti jõime rabavett ja sõime eelmise aasta jõhvikaid. Kõige huvitavam oli see, et kuigi oli alles varakevad nägid mõlemad grupid huulheina. Lisaks saime äriidee: jaapanlastele pilliroo müümine. Viimasest rääkis meile giid.

Meile väga meeldis see õppekäik, sest see oli piisavalt ekstreemne ning giid oli väga huvitava jutuga. Vahelduseks oli tore, umbsete kooliseinte vahelt ära, vabasse loodusesse minna.

Ingrid

Video , kuida Karl H. älvesse hĂĽppas ja peaaegu oma kummikutest ilma jäi… https://drive.google.com/file/d/1Y5whIiEdRKesiiUL0Yo4NQjCR2yHhRM-/view?usp=sharing

Ingrid, Mia- Viktoria ja Saskia

Lisas: nutikas140b 08.05.2019 16:31

Ajarännak 1869

2. mail reisisime ajas 150 aastat tagasi, aastasse 1869, millal toimus esimene üldlaulupidu. Sellel päeval toimusid meil temaatilised tunnid ja hiljem ka simman ning rongkäik.

Tulime kooli teiseks tunniks ning suundusime aulasse ĂĽhislaulmisele, kus lausime Vene keisririigi selleaegset hĂĽmni – “Jumal keisrit kaitse sa”. Seejärel toimus meie klassil matemaatikatund, kus me lahendasime murdekeeles nuputamisĂĽlesandeid ja kontrollisime neid. Peale seda oli meil klassijuhatajatund, seal tegime viktoriini. Kõige viimasena oli meil liikumise tund, kus tantsisime rahvatantse.

Seejärel suundusime vihmasele staadionile ja tegime grupipildi ning hakkasime liikuma Kalevi halli. Kõndisime sinna rongkäigus ja lehvitasime uhkelt omatehtud Tori lippe (loosi käigus sai meie klass teemaks Tori kihelkonna). Lõpuks jõudsime läbi lompide Kalevi halli, kus algas laulupidu.

Alguses pidasid kõnesid selle aja tuntud isikud ja tegelased, kes olid ka vastavalt kostümeeritud. Siis laulsime mõned laulud ja kuulasime, kuidas poistekoor laulis. Peale seda hakkas simman ja paljud läksid koju. Ülejäänud tantsisid vanu rahvatantse ja nautisid muusikat.

PS! Me jäime ka mõnele pildile ajalehtede koostatud galeriides, vaata, kas tunned meid ära!

Delfi:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-tallinna-koolilapsed-pidasid-sombuses-tallinnas-esimese-uldlaulupeo-rongkaiku?id=86088793

Pealinn:
http://www.pealinn.ee/tallinn/fotod-sajad-kooliopilased-taaselustasid-esimese-uldlaulupeo-n241070

Grupipilt
Peo algust ootamas

Tekst: Ingrid

Pildid: klassijuhataja

Lisas: nutikas140b 04.05.2019 21:55

Känguru võistlus

Känguru hüppas taas Reaali. Enamus meie klassi õpilasi osalesid sellel juba kuuendat korda järjest! Nüüd on saabunud ka tulemused. Sel aastal võime tulemuste üle eriti uhked olla, sest tervelt 6 meie klassi õpilast mahtusid TOP 50 listi. Ülesanded olid seekord suhteliselt keskpärase raskusastmega ning sisse olid pandud ka mõned, millega tuli hiljem ka lapsevanematel oma hallid ajurakud tööle panna, et lahendust välja mõelda. Tore on näha, et koguni 3/4 klassist oli taas nõus osalema, sest kogemustega tulevad ka tulemused. Vale on öelda, et ülesannete lahendamise ajal masendus peale ei tulnud, aga tulemusi nähes läks tuju kohe paremaks!

Siin ka meie klassi esisaja kohad:

4. Lennart

9. Joosep

9. Pärtel

15. Ingrid

21. Sander

47. Saskia

61. Eliise ja Kaisa

Tekst: Ingrid Pilt: TĂś Teaduskool

Lisas: nutikas140b 13.04.2019 22:07

KĂĽlalised Venemaalt

Täpselt samal reedel, peale kliimaketi meeleavaldusaktsiooni jooksime ruttu kooli, et õigeks ajaks kontserdile jõuda. Nimelt oli Reaalkooli kĂĽlla tulnud Jekaterinburgi Riikliku ooperi- ja balletiteatri koor, kes osales Tallinnas laulukonkursil ning otsustasid ka meid oma lauluga rõõmustama tulla. Eeskava oli väga huvitav ja mitmekĂĽlgne, laule kuulates tekkis värviline kujutluspilt silme ette ning leidsidki ennast sealt, kuhu kujutlusvõime vili end kandis. Laule oli erinevaid nii klassikalisi kui ka kaasaegseid kooriteoseid. Meie klassi arvates sarnanesid mõned laulud muusikatunnis kuulatud A. Mellnäsi “Agleptaga”. Lugudele olid tehtud väga muusikalised ning ägedad liikumised, mis olid ka hästi sĂĽnkroonitud. Esitusest oli näha, et on nähtud palju vaeva hea asja eest. Tavaliselt seda ausalt öelda ei saa, aga see oli lausa põnev. Kindlasti saime selle koolitunni väga kultuurselt ja huvitavalt veedetud!

Postkaart venemaalt

Ingrid

Lisas: nutikas140b 13.04.2019 21:48