Tegevusi vahetunnis

Mõnikord on vahetunnis päris igav. Jagame meie tegevusi vahetundides:

1. Lugemine. Kohustusliku kirjanduse lugemine.

2. Joonistamine. Rahustab meeli ning rõõmustab kunstiõpetajat.

3. Kudumine. Hea võimalus lõpetada ära oma kindad.

4. Võimlemine. Annab hea lükke tulevale(või juba kestvale) koolipäevale.

5. PĂĽramiidi ehitamine enne kehalist. Tore viis aja kulutamiseks.

6. Oma võõrkeele oskuste demonstreerimine. Mis kirjas, see ka peas.

võimlemine Henri juhatuselpüramiid

Tekst – Krõõt

Pildid – Grete ja Georg Kalme

Lisas: lend140a 13.10.2019 17:17

Reaalkooli sünnipäev

Esmaspäeval, 30. septembril tähistasime Reaalkooli 138. sĂĽnnipäeva. Meid kĂĽlastas vilistlane Catlyn Kirna, kes rääkis meile huvitavaid ja veidi teistmoodi lugusid internetiohutusest – sellest, mis vigu inimesed internetis teevad, mida silmas pidada ja kuidas sinu tegevustest kogutud andmeid reklaamide jaoks kasutatakse. Pärast aktust sõime paljude rõõmuks kringli asemel pitsat.

Tekst – Liis
Pilt – õp Ege Viil

Lisas: lend140a 30.09.2019 17:30

Rabamatk Lahemaal

Meie klass käis kolmapäeval, 25. septembril, Lahemaa rahvuspargis rabamatkal. Ilm oli kahjuks vihmane, kuid kõik olid ilmale sobilikult riides ja paljud sumasid kummikutega rabas laudtee kõrval. Giid rääkis palju ja me saime eelmisel aastal õpitut üle korrata ning kuulamise ajal pohli süüa. Veel saime me vaatlustorni ja suure Majakivi otsa ronida. Matk oli kokku ligikaudu 8 kilomeetrit ja kui me söögipausi tegime, olid kõik rõõmsad, et nad süüa (ja puhata) said. Kokkuvõtteks oli kõigil väga tore ja kõik olid rõõmsad, et nad said natuke jalgu liigutada.

Tekst – Raul

Pildid – Georg Kalme ja Krõõt

Lisas: georg 25.09.2019 20:31

Maailmakoristuspäev

20. septembril käisime Maailmakoristuspäeva raames b- ja c-klassiga Kalarannas prügi koristamas. Kogusime kokku päris suure hunniku prügi ning rand sai puhtamaks. Ilmaga meil väga ei vedanud, sest peaaegu terve aeg sadas korralikku vihma ja õhk oli ka üpris külm. Vahepeal tuli isegi veidi rahet. Meil sai mitu prügikotti täis, leidsime ka kontoritooli, mitmeid jalanõusid ning kilekotte.

Tekst – Hendrik

Pildid – Krõõt ja Georg Kalme

Lisas: georg 20.09.2019 16:00

Spordipäev

13. septembril oli meil järjekordne spordipäev! Spordipäeva aladeks olid 60m, 400m, 10x60m pendelteatejooks ja jalgpall.

Pendelteatejooksus oli väga kõva konkurents ning kahjuks jäime 7.b klassi järel teiseks. Saadi ka palju auhinnalisi kohti: tüdrukutest 60m jooksus sai 1. koha Emma ja 3. Liis. Poistest sai 60m jooksus 1. koha Tristan, 2. koha Jakob ja 3. Herman. 400m jooksus sai 1. koha Emma. Poistest sai 1. koha Tristan ja 3. Jakob.

Spordipäev möödus rõõmsalt ja võidurohkelt ning kõik jäid väga rahule.

Tekst – Trevor

Pildid – Krõõt, Melissa, Tristan ja Liis

Lisas: georg 13.09.2019 12:00

Tutvumisõhtu

Seoses sellega, et meie kõrvale on asunud õppima c-klass, korraldati tervele lennule tutvumisõhtu (pärastlõuna). Tutvumispärastlõuna toimus 12. septembril peale koolitunde Pärnu maantee maja saalis.

Kõigil oli ülesandeks tuua midagi söödavat – küpsiseid, puu- ja juurvilju, juua jne. Jälgisime, mida kõige rohkem lauale toodi – küpsiseid!

Et me paremini üksteisega tuttavaks saaksime, korraldati meile tutvumisring, kus kõik pidid oma nime ja ühe märksõna enda kohta ütlema. Mäng kukkus välja väga naljakalt, sest vahel pidi oma nime uuesti ütlema või ütles keegi midagi väga naljakat.

Pärast tutvumisringi oli söögipaus ja siis algas juba suurem mäng pihta. Meid jagati gruppidesse ja anti üks suur A2 paber. Paberile kirjutasime grupiliikmete nimed ja iga ühele 1 neile meeldiva asja. Mõni grupp pani ka ühise asja kirja. Siis tuli jälle söögipaus. Pärast söögipausi tutvustasime oma plakatit kõigi ees.

Tutvumispärastlõuna lõpetasime 2 ühise Just Dance´i tantsuga. Oli väga tore tutvuda uute lennukaaslastega ja saime ka uusi ja huvitavaid teadmisi vanade lennukaaslaste kohta!

PS! 3. pilt on meelega udune! Meie klassil on eelmisest aastast ka Instagrammis konto, kuhu postitame rohkem pilte õppekäikude ja muude tegevuste kohta väljaspool koolimaja – @viilutajad !

Tekst – Krõõt ja Konrad

Pildid – Georg Kalme

Lisas: lend140a 12.09.2019 20:49

Ăślistuslaul tunniplaanile

Ühel kaunil reedel, 6. septembril, palus meie eesti keele õpetaja Kristi Koit kirjutada sellel nädalal toimunud tundidele (selle nädala tunniplaanile) ülistuslaulu. Võtsime 2-6-liikmelistesse gruppidesse ja alustasime ajurünnakuga.

32 inimesest moodustus 7 gruppi ja esitamisele tulid 3 räppi, 3 luuletust ja 1 laul. Kõigil olid väga erinevad ning humoorikad ülistuslaulud. Mõni ettekanne oli kohe nii naljakas, et esitajad ei saanud isegi naeru pidama ja läksid rütmist välja. Aga sellest polnud midagi, publikul oli ikkagi tore kuulata.

Oleme teile väga tänulikud teile, K. Koit, et annate meile selliseid huvitavaid grupitöid!

Tekst – Krõõt ja Gerda

Pildid – Georg Kalme

Lisas: lend140a 11.09.2019 12:00

Esimene koolinädal

Käes on uus kooliaasta ja oleme nĂĽĂĽd 7.a! Lisaks meile ja b-klassile on Reaalkooli õppima asunud c-klass. Mõned uued õppeained on ka juurde tulnud  – bioloogia, geograafia ja c-võõrkeel. Lähiajal on tulemas palju huvitavaid sĂĽndmusi, mida me heameelega ajaveebis kajastame. Siin on meie esimese koolinädala kokkuvõte…                                                   

 Esmaspäeval, 2. septembril, oli aktuse päev. Aktus algas kell 10. Direktor pidas oma kõne – rääkis armsast koolimajast, tutvustas uusi õpetajaid ja pani meile südamele, et me ikka koolimütsi kannaksime ning hästi käituksime. Peale aktust toimus klassijuhataja tund. Klassijuhataja tunnis rääkis õpetaja, mis meid tuleval õppeaastal ees ootab. Tunni lõppedes kinkisime õpetajale lilli ja nii lõppeski meie esimene päev.

 Teisipäeval algasid tunnid. Tutvusime uute õpetajate ja õppeainetega. Kolmapäev ja neljapäev möödusid õppides ning varakult ärkamisega harjudes.

 Reede oli veidike huvitavam päev kui ülejäänud. Kehalises mängisime üle väga pika aja (vähemalt 1 aasta) jalgpalli koos terve klassiga. Suurt tüli ei tekkinud ja mäng lõppes seisuga 3:0. Kunstitunnis alustasime “tindipleki” tööga – paned paberile ühte kohta paar tilka tinti ja hakkad kõrrest sisse puhudes seda laiali ajama. Hiljem joonistad tindiplekile juurde ning tekib tindikoletis või mingi muu kujutatud olend või asi.

 Esimene nädal ei läinudki nii raskelt, kui arvasime. Oleme tulevaks kooliaastaks valmis!

Tekst – Krõõt

Lisas: lend140a 08.09.2019 16:11

Kunstinäituse külastus

Pärast rasket ja väsitavat tasemetööd käisime klassiga koos Kunstihoones. Sellel hetkel oli peanäinusena avatud Kevadnäitu:s 2019. Me saime uudistada palju huvitavaid maale ning pilte. Samuti oli meil kaasas tore giid, kes aitas maale paremini tundma õppida ning viis läbi ka mõne vahva mängu. Kokkuvõtteks võib öelda, et kõik olid rahul ja rõõmsad ning kindlasti plaanime mõni teine kordki Kunstihoonet külastada.

-Mia Mai

Lisas: georg 24.05.2019 12:00

Nirk sööb mäkra

Juba maikuu lõpp ja osa tasemetöid on tehtud, mõned veel alles ees. Sooviksime teile jagada oma tavalist koolipäeva, kuid mõni tund vajaks siinkohal märkimist ehk 23. Mai.

Eesti keele tasemetöö on juba tehtud, loodusõpetuse tasemetöö on homme ja matemaatika esmaspäeval.

Eesti keel. Kuna tasemetöö on tehtud, siis otsustas meie armas õpetaja K. Koit, et me teeme ainult kirjandust. Eilses tunnis saime ühe teksti pealkirjaga “Lugu väikesest valgest draakonist”. Pidime seda aja peale lugema, see tähendab, et õpetaja andis meile teksti, pani aja tööle, me hakkasime lugema ja kui me lõpetasime, siis pidime oma lugemiskiiruse aega vaatama.

Aga täna moodustasime 3-5-liikmelised grupid. Pidime 3 moodi lugu tõlgendama: oleme ühe ametkonna esindajad, ühe rahvusgrupi esindajad ja ühe uue poliitilise grupi esindajad. Selles tunnis jõudsime ühe ametkonna esindajad läbi teha. Kõik esitused olid väga naljakad ja huvitavad.

Loodusõpetus. Esmaspäevases tunnis olime paarilisega valmistanud plakati I kaitsekategooria all olevatest loomadest. Õpetaja oli meid ise paari pannud ja 4 looma või selgroogset andnud. Nalja sai ja jagaksime paari huvitavat lauset:

Õpilane: ”Allikad ei eksi kunagi!”

Ă•pilane: “…nirk sööb mäkra…” (tegemist oli eksitusega)

Esmaspäeval selgitame välja, kellel oli kõige plakatim plakat.

 

-Krõõt

Lisas: henri 23.05.2019 19:02