Kunstinäitus

Tallinna Reaalkooli suure maja 3.korrusel on praegu ĂĽleval kunstinäitus kus on esindatud ka meie klass, 6.A! Need tööd on valminud kogu 1. poolaasta ja enamus neist on ka väga hästi välja tulnud, oleme head kunstnikud! 😉

-Henri Georg Valentin

Lisas: henri 10.01.2019 19:04

Eia jõulud tondikakul

21.detsembril käisime klassiga kinos vaatamas filmi: “Eia jõulud Tondikakul”

Seekordne filmi elamus oli väga südamlik, jõululik ja peaasi on see, et film on valmistatud eestlaste poolt Eesti sajandaks sünnipäevaks ja oli väga lõbus ning meeldejääv, klassile meeldis film väga!

-Herman Tamm

Lisas: henri 21.12.2018 16:21

Kalevi jalaväepataljoni päev

Täna on Kalevi jalaväepataljoni päev ja seda tähistatakse, sest täpselt 100 aastat tagasi formeeriti Tallinna Reaalkoolis Kalevlaste Maleva, Kalevi jalaväepataljoni eelkäija. Selle puhul käis meil koolis külas Kalevi jalaväepataljon ja nad näitasid kõigile 3.korrusel enda varustust. Neil olid kaasas relvad ja vormiriided, palju tehnikat sai isegi proovida ja ka täpsemalt vaadata. Samuti sai proovida endale kaitsemaalingu tegemist. Õues sai vaadelda pataljoni sõidukeid. Selle päeva puhul avati koolimaja fuajees ka mälestustahvel.

-Grete Saue

Lisas: georg 20.12.2018 20:10

Jõulupidu 18. detsembril

18. detsembril toimus 5-6 klasside jõulupidu. Seal tantsisime, laulsime ja mängisime ringmänge ning käis ka jõuluvana, kellele esitasime oma ettevalmistatud numbreid. Meie klass esitas laulu “Meil metsas sirgus kuuseke” nii vene- kui ka eesti keeles. Pidu oli lõbus ja jõulumeeleolu oli õhus!
-Pille-Riin ja Elisabet

Lisas: henri 18.12.2018 21:10

Etiketikoolitus restoranis Gloria

Meie klass käis 12. detsembril etiketi koolitusel restoranis “Gloria”.  Seda restorani peetakse ĂĽheks Eesti parimaks. Meile pakuti hõrku pärlkana praadi koos kartulipĂĽreega. Lisanditeks olid ahjutomat ja hautatud herned. Magustoiduks saime pealt krõbedat toorjuustukooki maasika toormoosiga. Ă•ppisime erinevaid ja väga huvitavaid lauakombeid ja traditsioone. Meile tehti restoranis ka väike ekskursioon. Kõigil oli tore ja saime palju huvitavat teada, mida me enne ei teadnud. Kogesime ka esmaklassilisi maitseelamusi.

-Jakob ja Tristan

Lisas: georg 12.12.2018 00:00

Kodanikupäeva viktoriin

26. novembril toimus kodanikupäeva viktoriin mille meie klass võitis! Küsimused olid peamiselt Vabadussõjast. Suur tänu meie koosseisule: Katarina, Krõõt, Andre, Rain ja Georg Kärmas!

-Henri Georg Valentin

foto: objektiiv.ee

Lisas: georg 26.11.2018 21:10

Stiilipidu

21. novembril toimus igaastane 4-6. klasside stiilipidu. Eesti juubeliaasta puhul oli seekord stiilipeo teemaks ”Sada Eesti asja”. Kõik riietusid teemakohaselt ning huvitavalt. Stiilipidu oli lõbus ning seal oli palju tegevusi. Me saime vaadata teiste klasside esitlusi ja ka enda klassi esitlust, mängida mänge ning ka tantsida. Täname ka Raini ja Hendrikut meie klassile esitluse tegemise eest!

-Georg Kärmas

Lisas: georg 21.11.2018 18:50

Stiilinädal 12. – 16. november

Novembri 3.nädalal toimus koolis stiilinädal. Vahetunnis jagati maiustusi neile, kes riietusid huvitavalt, see andis indu juurde, et osavõtta. Esmaspäeva teemaks oli „Nagu kaks tilka vett“. Sellel päeval panid lausa 4 inimest meie klassist triibulised pluusid endale selga. Kuid kui aus olla, oleme me terve klassiga tavalisel koolipäeval nagu kaks tilka vett. Teisipäeval pidime riietuma nagu emod ehk tumedad ja masenduses inimesed. Kolmapäeval riietusid kõik ennast keelatud riietesse. Mõni tuli kooli dressides, mõni kottpükstes. See päev oli kõige värvikirevam. Neljapäev oli Eesti 100 päev. Viksid ja viisakad eestlased. Õpetajateks riietusime reedel. Enamus klassis riietus lihtsalt õpetajateks, kindlaid õpetajaid polnud. Oli järjekordne huvitav ning mitmekesine stiilinädal!

-Krõõt Arna

Lisas: georg 16.11.2018 07:21

Klassiõhtu

Reede enne vaheaega pidasime klassiõhtu, mida korraldasid Gerda, Liis ja Krõõt abistas ka Henri. Klassiõhtu teema oli halloween ja kõik riietusid end mõneks tegelaseks või võtsid kaasa mõne halloweeni teemalise eseme. Samuti võtsime me kaasa süüa ja juua. Klassiõhtut alustasime paari ühismänguga. Näiteks igaüks sai klassist kellegi teise nime ja pidi küsimustele vastama nii, nagu vastaks see inimene. Mängisime ka Kahooti. Gerda ja Liis olid varem kõigilt küsinud mõne fakti tema kohta. Näiteks mis talle teha meeldib või mida ta kardab ja nende vastuste kohta oligi Kahoot tehtud. Kahooti ajal käisid Gerda ja Liis aardejahti ette valmistamas, mida me järgmiseks tegema hakkasimegi. Nad olid kooli peale ära peitnud erinevad paberid, kus oli mõistatus, mis viib sind järgmise paberini. See mäng läks veidi sassi, aga väga lõbus oli ikkagi. Lõpuks said kõik auhinna ja saimegi vaheajale minna!

-Grete Saue

Lisas: georg 04.11.2018 20:26

Reaalkooli 137. sünnipäev

Meie tänavune Reaalkooli sünnipäev, mida tähistasime teisel oktoobril, kujunes eriliseks ja meeldejäävaks. Meile tuli külla kooli vilistlane Nele, kes tegeleb ürituste korraldamisega. Ta rääkis väga põnevalt enda tegemistest. Eriti meeldis kõigile, et tal olid õpilaste jaoks ette valmistatud internetis toimuvad mälumängud, millele sai igaüks iseseisvalt vastata. Peale seda tundi oli aeg minna aktusele direktori kõnet kuulama. Sellele järgnes pidulik kringli söömine. Kõigil oli rõõmus ja õnnelik meeleolu. Tundub, et õpilastele meeldis ka asjaolu, et viimased tunnid jäid ära ja sai varem koju minna.

-Kuldar ja Kalev Mattias

Lisas: georg 02.10.2018 17:14