Ajarännak aastasse 1869

2.mail toimus ajarännak kus me rändasime tagasi aastasse 1869, kui toimus esimene laulupidu. Hommikul kogunesime me esimese asjana aulasse, kus me laulsime ja osad õpetajad tegid meile etendust. Peale seda toimus meil kolm koolitundi, mis toimusid nagu aastal 1869. Koolis oli võimalik osta vanaaegset ajalehte. Peale neid tunde läksid kõik staadionile kus meid pandi seisma nii, et meist tekiks arv 1869. Pärast seda kui droon oli meist pilti teinud rivistusime me pikaks rongkäiguks. Liiklus oli selleks ajaks peatatud ja terve kool läks pikas rivis vihmasajus Kalevi spordihalli. Seal oli samuti osad õpetajad kehastunud ajaloolisteks tegelasteks, kes pidasid kõne ja laulis ka poistekoor. Üles astus mitu rühma ja lõpus sai lavast tantsupõrand. Esimene laulupidu oli taas peetud!

Georg Markus S.