Emakeelepäev meie koolis

Kolmapäeval oli 14. märts, ülemaailmne emakeelepäev, mida tähistati ka meie koolis.
Hommikul hakkas koolipäev veidi teistmoodi. Kell 8.00 istus direktor fuajees laua taga. Ta pidas mikrofonil lühikese kõne emakeelepäevast ja soovis kõigile head koolipäeva.
Teise tunni ajal toimus aulas emakeelepäeva viktoriin, kus meie klassi esindasid Alexsandra, Liis ja Samela. Saime 2. koha.
Eesti keele tunnis rääkis õpetaja eesti keelest, sellest kui tähtsal kohal on see maailmas kõneldavate keelte hulgas ja veidi ka eesti keele ajaloost. Samuti arutasime seda, mis ohud ohustavad eesti keelt ja kuidas peaks suhtuma teistesse keeltesse.
Tore ja vajalik on osata teisi keeli, kuid tähtis on oma emakeelt meeles pidada ja seda kasutada.

Karmen