Spordipäev 2023

Spordipäev toimus sel aastal kooli staadionil. Ilmataat oli lahke ning andis meile ülimõnusa päikeselise päeva.

jooksume võidu, hüppasime, viskasime palli ning muidugi mängisime erinevaid pallimänge.

Meie kõige tublimad sportlased on:

Oli vahva ja sportlik päev!

Lisas: õp. Kaie 14.06.2023 07:16

RĂĽtmipillide kontsert

Aprillikuus tuli meile kontsert koju külla. Jaan ja Ian Mikael Kirss tutvustasid meile erinevaid rütmipille ning erinevaid muusika tegemise võimalusi. Lisaks kuulamisele sai ka ise aktiivselt kaasa lüüa. Jalg tatsus ja suu laulis kaasa, väga äge oli!

https://fb.watch/k0yTUhyYM3/

 

Lisas: õp. Kaie 20.04.2023 05:47

Lõpukella aktus

Kätte jõudis aeg, mil tuli ära saata meie kooli kõige vanemad. Tegime neile kaardid, millele panime head soovid ning saatsime oma suured kooliõed/vennad teele.

Lisaks esinesime ka traditsioonilise luuletusega.

Lisas: õp. Kaie 20.04.2023 05:40

Kohtumine kirjanikuga, Ilmar Tomusk

Märtsikuus osalesime konkursil, mille tarbeks lugesime läbi raamatu “Kullakalllis kass” ning joonistasime raamatu kohta pildi.

Pildid saatsime raamatukokku ja jäime uudiseid ootama. Aprilli alguses selguski, et meie Bruno pilt valiti kõige ägedamaks ja tänu sellele saime kutse kirjanikuga kohtuma.

Ilmar Tomuskile anti raaamatukogus auhind Järje Hoidja 2022. Kas sina tead, mille eest sellise auhinna saab? Sel aastal kaunistas Bruno töö auhinda, mille kirjanik sai. Väga uhke!

Väga tore, et konkursist osa võtsime!

Lisas: õp. Kaie 04.04.2023 07:24

Veeohutus

Ilmad muutuvad järjest ilusamaks ning varsti-varsti on käes aeg, mil saab juba veekogude ääres mõnusasti aega veeta. Selleks, et veekogu ääres ohutu oleks, käisid meil külas Päästeameti esindajad, kes just veeohutusest rääkisidki.

Ohutut veemõnude nautimist!

Lisas: õp. Kaie 04.04.2023 07:20

Tervisekuu

Märts on Reaalkoolis tervisekuu!

Märts oli väga põnev kuu! Meil käis palju külalisi ning tegime mitmeid projekte.

väga põnev oli see, kui kooliõde käis meil tunnis ja rääkis hügieenist ja õpetas esmaabi andmist.
Meil käis külas ka Emili ema, kes rääkis tervislikust toitumisest. Olime kõik väga üllatunud, ka Emili ema meile salasuhkrust rääkis. Kas teie teate, mis on salasuhkur?

Lisaks külalistele jälgisime ka oma toitumist ja proovisime sööklaski kõiki õpitud tarkusi rakendada. Lisaks täitsime ka toitumispäevikut.

 

Lisaks õigele toitumisele proovisime ka tavapärasemast rohkem liikuda. Seintel oli vahva liikumistähestik ning ühel nädalal oli iga päev aktiivseid vahetunde. Iga klass kutsus teised õue mängima ja õpetas teistele midagi uut.
Meie õpetasime ja tuletasime kaaslastele meelde mõned vanad head õuemängud. Õppisime need ise hästi selgeks ja siis õpetasime ka kaaslastele.

Nüüd on igaks vahetunnis mõni hea mõte olemas!

 

Lisas: õp. Kaie 04.04.2023 07:17

Uisutama!

15. märtsi kevadilma saime sel korral uiskudel nautida. Käisime uisutamas Harju mäel. Nii mõnegi jaoks oli see esimene kord uiskudel, kuid õpetaja Eriku kindla käe all liuglesid kõik meie klassi lapsed tunni lõpuks möpöda jääd, nagu oleks seda terve elu teinud.

 

Mitte ühtegi virisemist ega jorisemist, selle asemel hoopis toetamine ja abistamine. Vaprad väiksed realistid!

Enne…

Ja pärast


 

 

Lisas: õp. Kaie 15.03.2023 09:52

Emakeelepäeval tuli teater külla.

Kui osad meist tantsupeole saamisega tegelesid, siis ülejäànutele tuli emskeelepäeva puhul teater külla.

Vaatasime etendust, mis ràäkis erinevatest ametitest ja nende tähtsusest. Nalja sai palju!

 

 

 

Lisas: õp. Kaie 14.03.2023 12:37

Lugemiskonkurss “Loeme ennast raamatusse”

Osaleme klassiga sel aastal lugemiskonkursil “Loeme ennast raamatusse”. Siit saab jälgida seisu, kus maal võistlusega oleme Loeme ennast raamatusse

 

 

Lisas: õp. Kaie 09.03.2023 07:46

Kas sina sorteerid prĂĽgi?

Märtsi alguses käisime Pirita-Kose loodushariduskeskuses, et uurida täpsemalt, kuidas käib prügi sorteerimine. Kuulasime, vaatasime, arutlesime ja katsetasime. Oli hea meel tõdeda, et paljud meie klassi lapsed kodus usinasti prügi sorteerivad.

Päeva lõpetasime meisterdamisega. Üllataval kombel suutsime vanast ajalehst täiesti uue paberi teha. Nüüd jääb see paber meie uusi meisterdusi ootama.

 

Lisas: õp. Kaie 08.03.2023 09:59