Reaalikate lugemiskett Estonia puiesteel

“TĂ€nast UNESCO rahvusvahelist kirjaoskuse pĂ€eva tĂ€histasime Tallinna Keskraamatukogu peamaja ees ĂŒhislugemisega. Moodustasime koos 170 reaalikaga lugemisketi mööda Estonia puiesteed ning vĂ”tsime aega lugemiseks. KĂ”igil oli omale meelepĂ€rane raamat kaasa vĂ”etud.💙 Oma lugemisharjumustest ja tööst rÀÀkisid ajakirjanik Heleri All ja kirjanik Mari Teede.”

Lisas: jaanika 08.09.2023 13:07

4.b suvepÀev

4.b vĂ”ttis nĂ€dalavahetusel suvevaheajast viimast! Seltsiks emad-isad, Ă”ed-vennad, Ă”petaja ja vĂ€iksemad sabaliputavad lemmikud. NĂŒĂŒd oleme me kĂ”ik kooliks valmis! 😎

Lisas: jaanika 06.09.2023 11:02

Raamatukogu kĂŒlastus ja klassihommik

13. juunil kĂ€isime klassiga Tallinna Keskraamatukogus raamatuid uurimas. Valisime grupi peale ĂŒhe raamatu, tutvusime selle sisuga ja ĂŒritasime mĂ”elda, kuidas raamat vĂ”iks lĂ”ppeda. Raamatukogust suundusime tagasi klassi, et pidada maha meie selle Ă”ppeaasta esimene klassihommik. Saime koos lĂ”busasti aega veeta nii klassis kui ka raamatukogus ning varsti saame nimekirja suvelugemise raamatutest.

Lisas: jaanika 13.06.2023 13:27

Orienteerumine vanalinnas

12. juunil kĂ€isime vanalinnas orienteerumas. Meile jagati kaardid ja töölehed ning seiklus vĂ”iski alata! Saime teada nĂ€iteks seda, millal avati Raeapteek, millal trĂŒkiti esimene eestikeelne raamat ja millal elas tuntud Eesti kirjanik Jaan Kross. Meile kĂ”igile meeldis vanalinnas orienteeruda!

Lisas: jaanika 12.06.2023 14:19

Simman

6. juunil toimus simman. Lastevanematele oli korraldatud viktoriin meie klassi ja kooli kohta. Üheskoos vaatasime nĂ€idendeid, tantsuvideot ja hakkasime rosinateadlasteks. SeejĂ€rel liikusime staadionile tantsima. Muusikat mĂ€ngis pillimees akordioniga. Tantsudeks olid kaerajaan, oige ja vasemba, kikkapuu, kiigadi-kaagadi ja kĂ€garatants. Simmani lĂ”pus tantsisid ka meie vanemad.

Lisas: jaanika 09.06.2023 15:13

VÀljasÔit ValgehobusemÀele

5. juunil kĂ€isime klassiga ValgehobusemĂ€el. KĂ”igepealt vĂ”tsime ette 5 km matka. See oli ĂŒpriski vĂ€sitav. Õnneks tuli pĂ€rast seda kosutav söögi- ja joogipaus ning pĂ€ev jĂ€tkus tuubitamise ja vibulaskmisega. Hiljem saime enda oskused proovile panna discgolfi mĂ€ngimises. Oli mĂ”nusalt sportlik pĂ€ev ValgehobusemĂ€el!

Lisas: jaanika 08.06.2023 18:20

Telia torn ja Euroopa Elamuskeskus

2. juunil kĂŒlastasime klassiga Telia peakontorit ja Euroopa Elamuskeskust. Telia tornis oli vĂ€ga lahe! See erines tavalisest kontoritöö keskkonnast vĂ€ga palju. Seal oli palju kaasaegseid lahendusi ning muidugi oli vaade vapustav! Saime uusi teadmisi telefonide ja arvutite arengust lĂ€bi ajaloo.

Euroopa Elamuskeskuses vaatasime 360° kinos filmi Euroopa Liidu kujunemisest. SeejÀrel saime proovile panna oma teadmised Euroopa Liidust ja erinevatest Euroopa riikidest.

MĂ”lemad kĂŒlastused olid vĂ€ga Ă€gedad!

Lisas: jaanika 08.06.2023 18:09

NĂ”mme Loodusmaja kĂŒlastus

1. juunil kĂŒlastasime klassiga NĂ”mme Loodusmaja. Loodusmaja aias olid armsad kĂŒĂŒlikud ja uudishimulikud kanad. Korjasime vĂ”ilillelehti ja meil lubati kĂŒĂŒlikute puuri neid söötma minna. Loodusmaja ruumides uurisime loomade topised, nahku, sarvi ja kolpasid. Sulelistest saime jĂ€lgida kaelus-turteltuvisid ja lembelindu. Lisaks sulelistele olid ruumides ka nĂ€iteks teod, maod, aksolott, habeagaam, merisead ja kilpkonn. Neile kĂ”igile saime ka pai teha, neid kĂ€es vĂ”i kaela ĂŒmber hoida. Meile kĂ”igile meeldis NĂ”mme loodusmajas vĂ€ga!

Lisas: jaanika 08.06.2023 17:20

Uuskasutuskeskuse kĂŒlastus

17. mail kĂŒlastasime klassiga Liivalaia tĂ€nava Uuskasutuskeskust. Kodust vĂ”is kaasa tuua asju, mida enam ei kasutata vĂ”i ei vajata. Uuskasutuskeskuses rÀÀgiti meile, mis annetatud asjadest edasi saab ning miks on oluline taaskasutada ja esemeid uuele ringile saata. PĂ€rast uudistasime kaupluses ringi ja paljud leidsid endale midagi kaasa ostmiseks. Me jĂ€ime kĂŒlastusega vĂ€ga rahule!

Lisas: jaanika 22.05.2023 15:09

Kirjandusviktoriin

15. mail korraldas Tallinna Keskraamatukogu meile kirjandusviktoriini. NÀiteks tuli kokku viia autorid raamatutega, tunda kirjanikke fotodelt ja nuputada raamatute pealkirju. Aju puhkamiseks proovisime pliiatsit nina peale tasakaalu hoidma saada. Viktoriin oli lÔbus ja kÔik said oma teadmisi proovile panna.

Lisas: jaanika 22.05.2023 14:29