13.05 käisime klassiga Palamusel kogemas vanaaegset koolitundi. Programmi raames saime täita koolitunnistust ning kirjutada tindi ja sulega. Hea, et tänapäeval seda tegema ei pea: vasakukäeliste töödest oleks vist päris raske aru saada. Peale lõunapausi uurisime muuseumi ning käisime parve vaatamas. Põhjalaskmise jätsime seekord teistele.
Päeva lõpetuseks külastasime Lible kuju ja tegime bussis viktoriini. Võistlus oli tihe, muuhulgas küsiti köstri keeleoskuse ning kooli maksumuse kohta.
Autor: Anna
Lisas: 145c
13.05.2025 15:13
Väljasõidud
03.05-10.05 läks neliteist 7. klasside õpilast Baskimaale koos kolme õpetajaga. Programm oli väga tihe, aga esimesel päeval oli natuke rahulikum. Kõik seadsid ennast uues kodus sisse ja läksid linna peale. Õhtupoolikul kogunesime uuesti kokku ja läksime korvpalli mängu vaatama. Pärast oli plaan minna randa, aga vihm rikkus idee ära. Õnneks oli tagavaraplaan olemas ja sõitsime bussiga õhtust sööma. Esmaspäeval seadsime suuna Prantsusmaale Hendaiasse, kus meile näidati vaatamisväärsusi ja tutvustati linna. Siis suundsime raadiojaama, et teha kohaliku raadio Antxeta intervjuu, kus osalesid Sara ja Ott. Päeva lõpetuseks läksime kõik randa surfama koos instruktoritega, kes meid surfilaua peale aitasid ja häid nippe andsid. Teisipäeval alustasime päeva Baskikeele tunniga ja mõne spordimänguga. Kohe pärast seda läksime Iruni raekotta, kus meiega tuli rääkima linnapea. Raekojaplatsil alustasime orienteerumist ja iga punkti juures oli küsimus ning ülesanne. Kolmapäeval oli esimese asjana tutvustus Baski mütoloogiast ja erinevatest tegeleastest. Pärast seda algas otsemaid teekond mäkke. Üleval oli imekaunis vaade ja nunnud hobused. Kiire piknik sai samuti peetud ning siis hakkasime jälle alla minema, et randa jõuda. Pärastlõuna sai veedetud rannas ja vees ning hiljem võtsime kambaga pitsasid ja läksime päikseloojangut vaatama! Neljapäeval võtsime natuke aja maha. Hommikul tegime projekti väikeste keelte kohta ja uurisime nii eesti kui ka baski keele ajalugu. Siis läksime bussiga Pasaisse Albaola muuseumisse mereretkede kohta. Lõpus läks üpris kiireks ja jooksime bussi peale tagasi koju. Reedel oli kohe hommikul põgenemistuba Baski mütoloogia kohta, kust õnneks kõik välja pääsesid. Jällegi hüppasime rongile tagasi kooli, et korraldada hüvastijätu pidu. Seal toimusid etendused, nii Baski rahvatantsijatega kui ka meie omade pillimängijatega. Laupäeva hommik oli täis kurbi hüvastijätte ja kallistusi. Sai tehtud mitu grupipilti ja viimased selfid, aga ikkagi pidime vastutahtmist bussi minema ja aknast lehvitama. Järgmise korrani!
Teksti autor: Stella Sommer
Lisas: 145c
11.05.2025 12:36
Erasmus+
14.03.25-21.03.25 Olid vahetusõpilastena tulnud 145. lennule külla Baskimaalt 13 külalist. Programm keskendus meedia- ja keeleteemadele, tänu millele saime osaleda erinevates töötubades, näiteks podcasti omas (Spotifys ja YouTubes olemas). Muidugi aga ei olnud töötoad ainukesed tegevused, käisime veel lisaks Vanalinnas, uisutamas, rabas, Keskraamatukogus, Chocolalas ning mujalgi veel. Vaatamata haigustele, mis kahjuks mõndadel tekkis nädalavahetusel, oli kõigil väga tore ja meeldejääv nädal, mis lõppes nutu ja grupipildiga Lennart Mere ees.
Autor: Raul
Lisas: 145c
14.03.2025 17:28
Erasmus+
Reedel, 14. märtsil toimus Eesti raamatu aastale pühendatud mälumäng, kus küsiti huvitavaid ja keerulisi küsimusi meie kirjanduse ajaloo ning ka uues ÕSis leiduvate sõnade kohta. Pidi teadma näiteks sõna kileviiner tähendust ning esimese teadaoleva eesti raamatu kohta. Meie klass sai mälumängus tubli III koha. Auhinnaks said mõlemad meeskonnaliikmed 10-eurose Apollo kinkekaardi, mis kasutamist ootavad.

Autor: Anna
Lisas: 145c
14.03.2025 16:10
Viktoriinid ja ĂĽritused
12. september toimus Pirital 5.-12. klassi spordipäev. See andis kõigile hea võimaluse üksteisega paremini tuttavaks saada ning ka samal ajal sporti teha. Sai ka rahule jääda meie klassi tulemustega, nimelt saavutasime põhikooli pendelteatejooksus 3. koha, ning jalgpallimatšid lõppesid kõik suurte eduseisudega, b-klassi vastu 4:1 ning a-klassi vastu isegi 4:0. Võrkpall oleks saanud paremini minna :).

Jalgpall
Autor: Raul
Lisas: 145c
12.09.2024 17:50
Määratlemata