Bowlingut mängimas

Detsembris esitasime oma liikumiskava ja saime 1. koha, nii et võitsime pääse Kuulsaali bowlingut mängima. Teisipäeval, 14. märtsil läksime pärast 7.tundi koos sinna. Kõik rajad olid meie päralt ja ühel rajal oli keskmiselt 5-6 õpilast.

Esimesel ja teisel rajal läks alguses ilusti, aga pallid kippusid vaikselt kaduma. Mõne aja pärast märkasime, et 5 või rohkem palli olid keeglite taha kogunenud ja keerlesid seal koha peal ringi. Ei läinud kaua, enne kui rada ka kinni läks. Kutsusime töötaja ja 10-15 minuti pärast oli kõik jälle korras. Kahjuks kaotasime väärtuslikku mänguaega, aga saime siiski teha 2 mängu.

Tund aega läks mööda väga kiiresti ja seltskond oli väga mõnus. Meeleolu oli lõbus ja sai toredasti klassikaaslastega aega veeta.

Lisas: piret 14.03.2023 17:04

Suusapäev Kõrvemaal

Kolmapäeval, 15. veebruaril käisime koos 7.a ja 7.c klassidega Kõrvemaal suusatamas. Ilma tõttu saime suusatada ainult 1.5-kilomeetrisel rajal ja pidime selle läbima 4 korda. Pärast suusatamist läksime kelgumäele kelgutama ja tuubitama, jällegi saime kasutada ainult ühte mäge, aga kedagi see ei seganud. Mõned sõitsid eraldi, aga natukese aja pärast otsustasime kõik koos alla sõita, nii et igaüks võttis kellegi kelgust või tuubist kinni ja lasi alla. Esimesed 2 korda läks grupp mäe peal katki, aga 3. korral püsisime koos ja jõusime kõik koos alla.

Suusapäeva lõpetasime sooja frikadellisupi ja vaarika-piparmünditeega, nagu iga aasta, ja siis sõitsime bussiga tagasi kooli juurde.

Väga tore oli klassiga koos aega veeta ja talisporti teha.

Alumise vasakpoolse pildi tegi Anu Silvia.


Lisas: piret 15.02.2023 17:00

Sõbrapäev ja stiilinädal

13. – 17. veebruaril oli stiilinädal. Esmaspäeval oli stiil MEET-i tund, teisipäeval punane, roosa ja sĂĽdamed, kolmapäeval vanainimesed (7ndikud olid Kõrvemaal), neljapäeval hobid ja harrastused ning reedel rannafest ja lilleline. Ă•nneks riietus enamus klassist vastavalt teemadele ja oli huvitav näha, kuidas teised sobiva riietuse kokku panid.

Pildi tegi Mirja Bluum, liitus Marko Reedik.


Lisas: piret 14.02.2023 17:00

Jätkusuutlik toitumine

Esmaspäeval, 23.01. toimus 7. klassidel aulas töötuba, mille teemaks oli toidu efektiivne kasutamine. Õppisime kõik koos kuidas leida erinevaid viise et ära hoida prügi,toidujääkide ja toidu halvaks minemist enda kodus ja töötoa lõpus saime ise proovida erinevaid tervislikke toite.

Lisas: 143b 23.01.2023 17:00

Linnaelumuuseum

Reedel, 13. jaanuaril käisime õpetaja Tiia Luugiga Tallinna Linnaelumuuseumis. Kogunesime vahetunnis fuajeesse ja kõndisime läbi vanalinna. Muuseumis räägiti meile keskaegsest linnast ning Tallinnast lähemalt. Tutvustati tegevusalasid, toitu, ameteid ja palju muud. Lõpus said paar klassikaaslast mõnda riiet selga proovida ja kokkuvõttes oli väga tore.

Viimase pildi tegi Richard.


Lisas: piret 13.01.2023 17:00

Jõulukontsert

Kolmapäeval, 21.detsembril oli 7. ka 8. klasside jõulukontsert ja projektipäev. Kohale läksime 8:30-ks ja suundusime aulasse, kus laulsime koos jõululaule ja kuulasime erinevaid koore.

Siis läksime klassi 413 ja jagasime loosipakke. Seekord tegid tüdrukud tüdrukutele ja poisid poistele ning kõik said oma pakid luuletuse või laulu eest kätte. Saime ka süüa klassikaaslaste poolt tehtud kooki ja õpetaja toodud mandariine ja piparkooke, mis olid kõik väga maitsvad. Kui pakid olid jagatud, võis vaadata kas selles või 412 klassis filmi.
Oli väga mõnus meeleolu ja arvestuste nädala kontrolltööd said ka lõpuks tehtud.

Lisas: 143b 21.12.2022 17:00

7. klasside jõulupidu

Esmaspäeval, 19. detsembril 2022 pidasime koos 7.a ja 7.c klassiga jõulupidu.

Pidu algas kell 18:00 aulas ja esimese asjana laulsime paar jõululaulu. Siis rääkis 7.a esindus paarist teisest jõululaulust lähemalt ja laulsime need ka läbi. Meie klassi esindus tegi jõulude kohta PowerPointi esitluse ja Kahooti, mille võitja sai ka väikese auhinna. 7.c oli valmis pannud mõned mängud, mida kõik koos mängida. Ühes mängus pidi puhuma täis ühe õhupalli ja selle paar minutit hiljem tooli peal katki istuma. Samuti mängisime muusikaliseid toole ja tegime klasside kaupa rongi. Viimasena kogunesime kõik ringi ja igaüks ütles ühe soovi ülejäänud lennule. Sooviti palju unetunde, raha, süüa ja vene keele 10-neid.

Pilt on Reaalkooli Instagrami lehelt.

Lisas: piret 19.12.2022 17:00

Liikumiskavade esitamine

Esmaspäeval, 12.detsembril 2022 kogunesime Kalevi Spordihalli, et lõpuks esitada ära oma liikumiskava, millega olime palju vaeva näinud.

Seekord oli meil kava välja mõtlemiseks aega ainult umbes 1 periood, eelmine aasta tegelesime sellega peaaegu terve talve ja kevade, nii et pinge oli kõrge.

Alguses valisime välja laulu, milleks tuli Pitbulli “Fireball”, ja siis hakkasime usinalt kava mõtlema. Alguses oli raske saada kõiki kaasa mõtlema ja kuulama, nii et lõpuks harjutasid enamused kava ja need, kellel oli mõtteid, tutvustasid neid teistele, kes siis kogu klassile asja selgeks tegid. Kava loomisel oli nii tõuse kui langusi, aga see oli seda väärt, sest saime ootamatult 1. koha ja sellega kaasa pääsu klassiga bowlingut mängima minna.

Väga lõbus oli ka vaadata teiste 7. – 9. klasside esitusi ning samuti õpetaja Erik Mäe pikka soolot. Pärast esitamist kiirustasime ruttu tagasi koolimajja 3. tundi.

Lisas: piret 12.12.2022 17:00

Loodusmuuseum

Neljapäeval, 1. detsembril käisime õpetaja Aile Neimanniga Loodusmuuseumis geoloogiateemalisel näitusel.
Jagasime klassi poolrühmade järgi pooleks, 1. poolrühm läks näitusele ja 2. läks õpiklassi, kus uurisime erinevaid kivimeid, nende liike, kõvadust ja nende reaktsiooni happele. Pärast seda saime kasvatada ise kristalle ja neid mikroskoobi all uurida.
Siis tegime vahetust ja liikusime näitusele, kus anti meile kolmestele gruppidele tööleht mõnede ülesannetega ning pärast seda pidime tegema Maa arengu kohta ajatelje.
Veidi aega jäi üle ja saime niisama näitusel ringi vaadata ning siis liikusime omas tempos tagasi koolimajja. Tee peal nägime ka jõuluturgu ja kuuske.
Huvitav ja põnev oli teha neid katseid, rühmatöö oli vägagi iseseisev, seal oli palju põnevaid vaatamisväärsusi, kokkuvõttes mulle isegi meeldis.
Muljeid jagas Anna Helene ja õpiklassi pildid tegi õpetaja Neimann.

Lisas: piret 01.12.2022 17:00

Jalgpalli MM

22. novembril algasid kauaoodatud jalgpalli maailmamaistrivõistlused. Kuna esimesed mängud olid tundide ajal, polnud neid eriti võimalus vaadata, aga poisid rääkisid siiski ühe õpetaja pehmeks ja saime kõik koos (samal ajal tunnitööd tehes) vaadata Argentiina ja Saudi Araabia vahelist mängu. Õpetaja oli õnneks samuti huvitatud ja väga tore oli.

Lisas: piret 22.11.2022 17:00