Toomkirik

Toomkirikus advendihommikul käisid kõik 2.- 4. klassid 12. detsembril. Esineti erinevate pillidega (klaveri, kitarri ja flöödiga) ja lauldi. Laulsid mudilaskoor, Tallinn Kesklinna Põhikooli mudilaskoor ja kooristuudio. Loeti ette jõuluevangeeliumi, laulsime kõik koos paari laulu ja peeti kõne. Meie klassijuhataja ütles, et me käitusime peaaegu ilusti.

Lisas: Jakob 13.12.2019 18:19

Jõululaat

Jõululaat toimus 9. detsembril. Seal müüsid 4. klassid. Meie klass sealhulgas. Kõige paremini läks kaubaks endiselt popcorn ja õnneloos. Müüdi  käepaelu, paberlilli, sidrunikooki, scrunchiesid (Jah, see kirjutatakse niimoodi), võtmehoidjaid, mandleid, pähkleid, helkureid, suhkruvatti, piparkooke jpm. Meie klassil läks jõululaadal hästi.

Lisas: Jakob 09.12.2019 17:52

Raamatukogu ja Atlaste näitus

28. novembril käisime me klassiga Tallinna Keskraamatukogus ja peale seda ka Reaalkooli Atlaste näitusel. Raamatukogus oli kaks töötuba, üks oli raamatute hinndamine ja teine oli ESTER-i aardejaht. Raamatute hindamiseks kasutasime veebilehte www.zeetings.com ja ESTER-i aardejahis kasutasime www.ester.ee. Atlaste näitusel me lihtsalt sirvisime erinevaid atlaseid. Meie klassile see väga meeldis.

Lisas: Jakob 28.11.2019 19:15

Loodusõpetuse projekt

Loodusõpetuse projekti tegime me mitu nädalat. Selle esitlemine toimus aga 21. novembril, mis oli neljapäev. Seal projektis olime kolmestes gruppides mille valisime loosiga. Kaks gruppi oma töid tegemas.

Lisas: Jakob 21.11.2019 17:56

Big Bang

Big Bang Festival kuulub rahvusvahelisse koostöövõrgustikku ning Big Bangi muusikafestivalid toimuvad 13 linnas Euroopas ja Kanadas. Meie käisime kuulamas Brassica lauluvõistlust “Sajaga” ja käisime kuulamas ka improkontserti “Nomad: joonistatud helid”.

Lisas: Jakob 18.11.2019 17:40

Isadepäev

Tallinna Reaalkool tähistas isadepäeva 7. novembril. Isadepäeval oli võimalik läbida mitmeid töötubasid. Töötube oli erinevaid nt Ristsõna töötuba, Helkuri meisterdamine, Värvimäng, kus pidi maja pealt torbikute alt värvilipikuid otsima, Peastarvutamine, Tangram, Sport, kus pidid palli korvi viskama, Ruubiku Kuubikut lahendada proovima ja palju muid asju sai ka teha. Meie klassile see isadepäev väga meeldis.

Lisas: Jakob 08.11.2019 15:43

Kino

Kinos käisime me klassiga teisipäeval, 28. oktoobril. Käisime vaatamas filmi “Perekonnata”. Siin on selle filmi tutvustus kino kodulehelt: Noor orb RĂ©mi elab armastava kasuema, madaam Barberini juures. 10-aastaselt poiss röövitakse ja ta satub salapärase rändmuusiku, härra Vitalise hoole alla. Oma igapäevase leiva peab ta akrobaatikanumbrite ja laulmisega välja teenima. Koos ustava koera Capi ja ahvike Joli-Coeuriga rändab poiss läbi Prantsusmaa, et jõuda oma päritolu saladuse jälile.
Et rohkem teada saada mine ja vaata ise filmi ja/või loe raamatut. Meie klassile see film väga meeldis. Film oli tõsine, kurb, samas ka rõõmus.

Lisas: Jakob 28.10.2019 16:29

Vaheaeg

Vaheaeg algas seekord 21. oktoobril, kuid enne seda oli ka nädalavahetus. Seekord jäi vaheajaks teha koos oma grupiga 10 lehekĂĽljeline entsĂĽklopeedia ise valitud teema kohta. Vaja oli ka läbi lugeda raamat “Väike Nõid”. Paljud käisid vaheajal kinos ja SPA-des. Vaheaeg on tore aeg!

Lisas: Jakob 28.10.2019 16:22

Harry Potteri pidu

Harry Potteri pidu toimus meil kaks päeva enne vaheaja eelse nädalavahetuse algust ehk neljapäeval 17. oktoobril. Peol moodustasime me laudkonnad ja iga laudkond tegi oma lauale kaunistused. Kõik pidid kandma ka kostüüme (Harry Potteri teemalisi). Kostüüme oli erinevaid näiteks kanti Harry Potteri teemalisi riideid st Sigatüüka majade märkidega pusasid, kuid oli ka päris tegelasi (Hermione, Harry Potter, Doby (majahaldjas)). Toimus hääletus parimate laudkondade valimiseks. Hindasime kostüüme ja lauakaunistusi. Palju õnne võitjatele!

Üks võitnud laud

Teine võitnud laud

Natuke lähemalt teisest võitnud lauast

Natuke lähemalt esimesest võitnud lauast (esiplaanil kuldne kitu)

Pusasid kandnud õpilased. Taga vasakult Martin, Jakob, Oliver ja ees on Kalev

Ă•petaja koos Katarina ja Ricaga

Tegelased filmist. Taga vasakult Hans, Simone, Richard, Serel, Georg, Silva, Anu, Aleksander, Sander  ja ees on Jesper ja Kristofer

Terve klass

Lisas: Jakob 17.10.2019 19:08

Ă•petaja pidu

Meie klass tähistas õpetajate päeva neljapäeval 3. oktoobril kuna meie õpetajat reedel koolis polnud. Tüdrukud tegid ära oma vahelejäänud kokandus tunni ja poisid ning hiljem ka tüdrukud mängisid lauamänge. Lauamänge oli igasuguseid oli koostöömänge, kuid oli ka võistlus momendiga mänge. Päev oli väga tore.

Meie klassi poiste seas oli populaarseim toit Tuc-Tuc

Lisas: Jakob 03.10.2019 15:23