Kino

Kinos käisime me klassiga teisipäeval, 28. oktoobril. Käisime vaatamas filmi “Perekonnata”. Siin on selle filmi tutvustus kino kodulehelt: Noor orb RĂ©mi elab armastava kasuema, madaam Barberini juures. 10-aastaselt poiss röövitakse ja ta satub salapärase rändmuusiku, härra Vitalise hoole alla. Oma igapäevase leiva peab ta akrobaatikanumbrite ja laulmisega välja teenima. Koos ustava koera Capi ja ahvike Joli-Coeuriga rändab poiss läbi Prantsusmaa, et jõuda oma päritolu saladuse jälile.
Et rohkem teada saada mine ja vaata ise filmi ja/või loe raamatut. Meie klassile see film väga meeldis. Film oli tõsine, kurb, samas ka rõõmus.

Lisas: jakoboja 28.10.2019 16:29

Vaheaeg

Vaheaeg algas seekord 21. oktoobril, kuid enne seda oli ka nädalavahetus. Seekord jäi vaheajaks teha koos oma grupiga 10 lehekĂĽljeline entsĂĽklopeedia ise valitud teema kohta. Vaja oli ka läbi lugeda raamat “Väike Nõid”. Paljud käisid vaheajal kinos ja SPA-des. Vaheaeg on tore aeg!

Lisas: jakoboja 28.10.2019 16:22

Harry Potteri pidu

Harry Potteri pidu toimus meil kaks päeva enne vaheaja eelse nädalavahetuse algust ehk neljapäeval 17. oktoobril. Peol moodustasime me laudkonnad ja iga laudkond tegi oma lauale kaunistused. Kõik pidid kandma ka kostüüme (Harry Potteri teemalisi). Kostüüme oli erinevaid näiteks kanti Harry Potteri teemalisi riideid st Sigatüüka majade märkidega pusasid, kuid oli ka päris tegelasi (Hermione, Harry Potter, Doby (majahaldjas)). Toimus hääletus parimate laudkondade valimiseks. Hindasime kostüüme ja lauakaunistusi. Palju õnne võitjatele!

Üks võitnud laud

Teine võitnud laud

Natuke lähemalt teisest võitnud lauast

Natuke lähemalt esimesest võitnud lauast (esiplaanil kuldne kitu)

Pusasid kandnud õpilased. Taga vasakult Martin, Jakob, Oliver ja ees on Kalev

Ă•petaja koos Katarina ja Ricaga

Tegelased filmist. Taga vasakult Hans, Simone, Richard, Serel, Georg, Silva, Anu, Aleksander, Sander  ja ees on Jesper ja Kristofer

Terve klass

Lisas: jakoboja 17.10.2019 19:08

Ă•petaja pidu

Meie klass tähistas õpetajate päeva neljapäeval 3. oktoobril kuna meie õpetajat reedel koolis polnud. Tüdrukud tegid ära oma vahelejäänud kokandus tunni ja poisid ning hiljem ka tüdrukud mängisid lauamänge. Lauamänge oli igasuguseid oli koostöömänge, kuid oli ka võistlus momendiga mänge. Päev oli väga tore.

Meie klassi poiste seas oli populaarseim toit Tuc-Tuc

Lisas: jakoboja 03.10.2019 15:23

Buratino

Kõik Reaalkooli algklassid käisid 2. oktoobril vaatamas teatrietendust Buratino. See on vahva lugu puutükist, kes tahab saada inimeseks. Selle nimel ta pingutab, kuid vahel läheb meelest, mille poole ta püüdleb. See on üks väga kaasahaarav lugu. Soovitan kõigil vaatama minna.

Lisas: jakoboja 02.10.2019 16:58

Reaal 138

See aasta sai Reaalkool 138 aastaseks. Nagu iga aasta toimus ka seekord pidulik aktus. Kuna meie oleme juba 4. klass siis oli meie aktus koos kõigi suurematega (kuni 12. klass). Aktusel jagati ka tänukirju ja auhindu tublidele olüpiaadidel osalejatele.

Lisas: jakoboja 30.09.2019 17:56

Teadlaste öö

Teadlaste öö toimus 27. septembril, reedel. Seal sai näha põnevaid katseid ja käia töötubades. Meie klassi esindasid Rica, Sander, Martin, Peeter ja Erik. Sel aastal keskendus 4. klass leiutistele. Meie klassis tehti näiteks Mündimasin (väike), Robot tolmuimeja ja teisi vahvaid leiutisi.

Eriku isetehtud tolmuimeja

Lisas: jakoboja 27.09.2019 16:43

Keemia

Keemia tund toimus 21. septembril, teisipäeval. Seal me tegime erinevaid katseid, mis aitavad lahendada tavaelu probleeme nt. katlakivi eemaldamine ja muud taolist. Vahepeal läks põlema ka mõni paber ja soki sisse tuli suur hõre ala, aga ikka juhtub.

Värviline keemia

Erinevad happed ja alused

Vahelduseks midagi tulisemat

Lisas: jakoboja 24.09.2019 16:33

SĂĽgislaat

Sügislaat toimus 23. septembril, esmaspäeval. Seal müüsid 3. klassid nagu alati. See aasta oli palju magusaid pirukaid ja soolaselid pirukaid oli vähem. Oli ka suhkruvatti. Mulle isiklikult kõik väga meeldis. Selle aastane sügisalaat oli väga tore!

Lisas: jakoboja 23.09.2019 16:39

Kesklinna Noortekeskus

Kesklinna Noortekeskuses käisisme klassiga 19. september neljapäeval. Seal pidime me tiimidega legodest kokku panema erinevaid etteantud asju. Näiteks ehitasime torne, sügist ja midagi oma tiimile iseloomulikku. Siis pidime me nuputama. Kõige lõpus mängisime kahooti. Jakob võitis. 🙂

Kõrgeima torni tegi tiim “Lilla“