Tantsukava

Igal aastal alates viiendast klassist on meil toimunud liikumiskavade esitamine. Kui tuli jutuks, et see aasta toimub tantsukavade esitamine uuesti olime väga elevil, kuid varsti saime teada et peame esitamata oma kava koos terve klassiga mitte poisid ja tüdrukud eraldi. Alguses ei edenenud väga midagi kuid siis otsustasime jagada klass mitmeks grupiks ning siis olid kõik oma osaga rahul, sest nad said teha seda mida nad tahtsid. Kuid mõne aja pärast mõistsime, et ka sellel olid oma negatiivsed pooled nagu näiteks nägi tantsukava ebaühtlane välja sest kõik grupid tegid eri asju. Lõpuks jõudsime järeldusele, et kui kui kõik on oma osad ära teinud teeme midagi kõik koos ka.
Lõpuks tuli kõik väga hästi välja ja me jäime esimeseks ja saime kinkekaardi boulingusse kus käisime 10. juunil.

Mõtteid jagas Marta

Lisas: sten 10.06.2022 23:30

Õppekäik Harku metsas

8. juunil olime Harku metsas õppekäigul.
Seal täitsime palju erinevaid ülesandeid nagu näiteks vee voolukiiruse mõõtmine, taimeliikide määramine või kaardi joonistamine. Vedas, et ilm oli soe, kuid ei vedanud, et sääski oli massiivselt. Kokkuvõttes oli tore ja huvitav päev.

Mõtteid jagas Kaspar

Lisas: sten 09.06.2022 23:19

Õppekäik Rakett 69 õppestuudiosse

Me käisime klassiga 5.05 Rakett 69 teadusstuudios. Meid jaotati viide erinevasse gruppi: must, valge, punane, sinine ja roheline. Seejärel anti kõigile ülesanne ja selle lahendamiseks vajalikud vahendid. Ülesandeid oli kokku 3. Esimeses pidid saama 400ml vett ühte anumasse, kui sulle oli antud ainult 500ml anum ja 300ml anum. Teises pidid papi peale joonestama ja papist välja lõikama kindla kujundi. Viimases ülesandes pidid valmistama täringu, mis alati maandub ühele küljele. Mulle meeldis see üritus väga. Ülesandeid oli tore lahendada ja grupitöö sujus kõigil päris hästi.

Mõtteid jagas Sten Erik

Lisas: sten 07.05.2022 15:50

Viimased valged laigud kaardil

See oli üks põnev muuseumitund. Meile räägiti Arktikast ja Antaktikast, tutvustati polaaralade geograafiat 19. sajandi ja 20. sajandi alguse kuulsate balti-saksa päritolu maadeavastajate retkede kaudu. Me panime kokku kandilise maakera ning otsisime tahvelarvutit kasutades ja muuseumis pilte tehes, millega ise polaarreisile läheksime, leidsime vanaaegseid ja kaasaegseid kaarte. Lõpuks pidime märksõnad ära jagama Antarktika ja Arktika vahel. Kas sina tead, kus elavad pingviinid ja kus jääkarud?

Lisas: seitsmendikud 20.03.2022 16:41

Suusapäev

7. kl käisid Kõrvemaal suusatamas klassidest viimastena – 16. veebruaril. Ilm oli mõnus, rajad pisut jäised, soe supp maitses hästi ning teatevõistlusel saavutasime II koha.

Lisas: seitsmendikud 20.02.2022 16:51

Huskydel kĂĽlas

Üle pika aja saime kõik koos mõnusale minireisile minna! Külastasime Huskyparki. Suhtlesime hobusega, andsime koertele krõbuskeid, sõitsime traktoriga ning tutvusime huskypargi jõulupuu ja näitusega. Oli väga tore päev! Kõige parem oli loomulikult bussisõit 🙂

Lisas: seitsmendikud 17.12.2021 16:20

Jõulud 2022

Seekorda saime jõule pidada jälle kõik koos koolimajas. Jagasime kinke ning mängisime mõnusaid mänge.

Lisas: seitsmendikud 17.12.2021 16:18

Käik meremuuseumisse (Peetri koge)

Teisipäeval (7.12) käisime klassiga Meremuuseumis (Paksus Margareetas).

Külastuskäik algas sellega, et meid juhatati Paksu Margareta katusele ning meile räägiti, kus vanasti oli vee piir.

Seejärel juhatas giid meid õppeklassi kus oli seatud ajatelg. Meile anti ülesandeks moodustada grupid ning meile jagati kätte paberist lipikud kus peal olid erinevad sündmused ja pildid minevikust. Proovisime siis need ajateljele ära paigutada. Saime selle ülesandega päris hästi hakkama.

Siis juhatati meid Peetri Koge juurde ning räägiti lähemalt kuidas see leiti ja kust see oma nime sai. Proovisime ka kõik ette kujutada milline võis koge välja näha kui ta veel terve oli.

Viimaks liikusime me ühte ruumi kus olid kõik Peetri Koge juurest leitud asjad. Saime seal ka näha milline umbes Koge välja nägi ning meile anti ka kaks uut ülesannet. Moodustasime uuesti grupid ning meile jagati Peetri Kogest tükid. Pidime ära arvama mis osa see kogest oli. Seejärel jagati igaühele üks pilt kus peal oli mingi ese. Ülesandeks oli ruumis olevatest asjadest (koge juurest leitud) leida midagi mis läheks nende piltidega kokku. See ülesanne osutus natuke raskemaks, arvestades seda et tänapäevased asjad pole nagu vanasti aga saime sellega hästi hakkama.

Kokkuvõtteks oli muuseumis käik väga huvitav ning ma arvan et me kõik õppisime sealt midagi uut.

Mõtteid jagas Daniela Magero

Lisas: sten 10.12.2021 07:22

Loodusmuuseumis

Novembris käisime Loodusmuuseumis, kus osalesime kahes töötoas. Saime palju teada 2020. a aastaloomast nahkhiirest ning uurisime mikroskoobiga kivimeid.

Lisas: seitsmendikud 30.11.2021 16:14

Palamuse õppekäik

Käisime klassiga 15. oktoobril Palamusel. Väljasõit algas kooli juurest kell 7.45 ja kohale jõudsime kell 10. Palamuse kihelkonnakoolis saime teada, kuidas vanasti koolitunnid välja nägid ja saime kirjutada sulepea ja tindiga. Samuti lahendasime erinevaid tolleaegsete tundide ülesandeid ning kirjutasime endale tunnistused. Pärast koolitundi saime uurida koolimaja. Järgmiseks suundusime Palamuse muuseumisse, kus saime uurida nii “Kevade” raamatuga seotuid asju, kui ka vaadata filmi “Kevade” näitlejate muljetest filmi tegemisel. Peale seda jäi aega niisama läheduses olevate asjade uurimiseks. Päeva lõpuks saime minna Piibe Taresse kanapastat sööma. Päev oli pikk aga huvitav ning sündmusterohke.

Mõtteid jagasid Mark ja Kadri-Ly

Lisas: sten 15.11.2021 22:07