Bioloogia praktikum

Tänases praktikumitunnis lahkasime kanatiiba.

Lisas: 142a 11.04.2023 11:39

Teaduspäev

Selle õppeaasta teaduspäev toimus 4. aprillil. Meie klassile räägiti ajaloost, Antaktikast jm. Aktuse peaesinejaks oli Toomas Hendrik Ilves, kes andis kätte tänukirjad piirkonnavoorudes edukalt esinenud õpilastele. Meie klassist olid aktusele kutsutus Ralf, Kaspar, Sten Erik ja Julius.

Lisas: 142a 06.04.2023 14:57

Tervisekuu uneloeng

Tervisekuu lõpetuseks käisid psühholoogid meile rääkimas unest. Saime teada, kui oluline see on ning millised vaevused võivad tekkida unepuudusest. Oli hariv ja huvitav.

Lisas: 142a 31.03.2023 11:53

Suusapäev

16. veebruaril pidasid Kõrvemaal oma suusapäeva 8. klassid. Lund oli piisavalt, kuid suusarajad olid üsna jäised. Vaatamata sellele õnnestus meie klassil teatesõit võita!

Kõige huvitavam oli aga siiski kelgumägi, kus üritasime välja selgitada, mitu inimest ühele tuubile mahub 🙂

Lisas: 142a 18.02.2023 11:46

Klassiöö

Klassiöö algas õhtuse programmiga, mis sarnanes klassiõhtule, kus me olime terve klassiga koos. Me mängisime palju mänge, rääkisime niisama ja jagasime omavahel ära jõulukingid.

Ühine tegevus lõppes kella 11 paiku õhtul. Siis algas vaba aeg ja mindi väikese maja peale laiali. Paljud hakkasid mängima Just Dance-i, mõned jäid algsesse klassiruumi ja mängisid seal kaarte ning üleüldiselt leidsid kõik endale mingisugust tegevust. Magama ei läinud mitte keegi enne 5 hommikul (peale Tiia).

Olen kõigile väga tänulik, sest keegi ei saanud mingi suure jamaga hakkama ja kõik pidasid reeglitest kinni. Olen väga uhke teie üle. 

Klassiöö oli selle aasta üks lahedamaid sündmusi ja ma usun, et kõigil oli väga tore. Ma juba ootan järgmist korda.

Mõtteid jagas Marta

 

Lisas: sten 29.12.2022 20:29

Tantsukavade esitamine

Tantsukavade esitamine oli kaua oodatud sündmus, kuid see ei läinud päris nii nagu planeeritud.

Meie kava oli vägev, kuid eelneval nädalal ja ka esitamise ajal olid paljud haiged, nii et kava esitas umbes 20 inimest. Sellest hoolimata tundus, et kõigil oli tore. Teiste klasside kavad olid samuti väga lahedad.

Võrreldes eelmise aastaga me kindlasti arenesime. Kahjuks me see aasta me ei võitnud midagi, kuid järgmine aasta on meil ikka uus võimalus saada esikoht.

Mõtteid jagas Marta

Lisas: sten 29.12.2022 20:28

Märgipidu

Neljapäeval, 10. novembril oli meie lennul märgipidu. Olime pidu juba oodanud septembrist. Ärevus oli suur ja oodata oli palju, sest Reaalkooli märki ei saa rinda igaüks. Koolipäev möödus tavaliselt, olid ära kõik tunnid ja midagi erilist ei juhtunud.
Peale tunde oli meil aega kella viieni, et end valmis seada. Kõigile oli selgeks tehtud, et peame olema viisakalt riides (kingad, ülikond, kleit jms), millega tuli meie klass kõigist paralleelidest ilmselt kõige paremini toime.
Enne aktust kogunesime fuajeesse, kus klassivanematele anti küünlad. Peale selle suundusime pudireas Poisi kuju juurde, kus me rivistusse võtsime ja klassivanemad süütasid küünlad. Siis pidas Gustav kõnet, mis oli positiivselt üllatav. Peale seda suundusime tagasi koolimajja, et oma märgid kätte saada. Suundusime aulasse, kus kuulasime ära direktori, C-klassi klassijuhataja ja õppealajuhataja kõne.
Lõpuks oligi jõudnud katte aeg oma märgid rinda saada. Esimesena saime meie oma märgid kätte. Teisena said märgid kätte B-klassi õpilased ning viimasena C-klassi õpilased. Seejärel võtsime Sophie tehtud märgikaardist märgi välja ja panime naabrile rinda. Siis suundusime kõik koos sööklasse. Meile pakuti juusturulle, viineripirukaid ja maitsvat kooki. Peale söömist oli meil ka tore pidu mis koosnes põhiliselt tantsimisest.
Kõik oli väga lahe ja isegi lõbusam kui ootasin. Suur tänu Ottile ta imelise trummipala eest!
Mõtteid jagas Marta.

Lisas: sten 14.11.2022 14:25

Õppekäik Paunkülasse

Me käisime 27.09 õppekäigul “Jääaeg”. Retk algas bussisõiduga PaunkĂĽla matkaraja parklasse, mis kestis ~50min. Bussis oli peale meie ka 8.c klass.

Kohale jõudes tuli mõlema klassi juurde giid, kes andis ülevaate meie õppekäigust. Kokku oli kõndida ~5km, mis kestis natuke üle nelja tunni. Retke ajal rääkisime jääaja jooksul tekkinud pinnavormidest, taimedest, loomadest, jääaja ajajärkudest ja paljust muust. Vahepeal tegime ka söögipausi.

Minu arvates oli kogemus väga tore ning soovitan seda ka teistele.

Mõtteid jagas Sten Erik

Lisas: sten 04.10.2022 08:42

Kanuutamas

Ilm oli hea kanuuga sõitmiseks. Vihma oli vähe, aga tuli natukene vahetevahel, kuid kuna eelmistel
päevadel ei sadanud, oli vett vähe. Suve ajal oli jõgi kõrrelisi täis kasvanud, nii et osades kohtades oli kitsas ja kerge kinni jääda, kuid rohkem oli probleeme kividega madalamates kohtades ja langustes. Õnneks keegi ümber ei läinud, kuid kanuudest pidid mõned vette astuma. Kanuutamine oli rahulik ja peale pikka sõitmist sai juua sooja teed .

mõtteid jagas Ekke

 

 

Lisas: admin 21.09.2022 08:45

Spordipäev 2. septembril

Sellelgi õppeaastal algas kooliaeg ikka spordipäevaga. Taaskord orienteerusime Pirital.

Lisas: 142a 20.09.2022 12:13