Suusapäev Nõmmel

12.veebruar toimus suusapäev. Suuspäev toimus Nõmmel. Seal pidime olema kell 8:30. Algul saime niisama võistluseks harjutada ja sooja teha. Pärast seda saime me kehalise õpetajate käest särgi kus oli kirjas meie võistluse number. Seejärel läksime me starti valmis. Esimesena võistlesid poisid, 4 last starttisid korraga. Esimesena jõudis finišisse Sander, kuid minu arust läks kõigil väga hästi. Seejärel startisid tüdrukud. Tüdrukutest jõudis esimesena finišisse Mia. Pärast startisid ka teised klassid. Kui võisteldud siis oli aeg juua kuuma teed, süüa saiakest, ning nautida imeilusat ilma. Kui tee joodud ja natuke jalgu puhtud, siis oli aeg minna vaatama ja kaasa elama klasside vahelisele suusavõistlusele. Meie klassist osales tüdrukutest Mia, Eva, Liisi ja poistest Sander, Robin ja Mattias. Kõik olid väga tublid kahjuks küll esimest kohta me ei saanud, kuid alati pole asi võitmises. Seejärel pidi algeselt toimuma lumemängud,kuid ilmaolustike tõttu jäi see ära. Selle asemel saime hoopis koju minna,kuid ikkagi oli väga tore päev.

 

 

Jutu kirjutanud: Eden

Lisas: johanna 12.02.2019 08:30

Niguliste muuseumis kĂĽlas

Reedel, 7. detsembril käisime klassiga Niguliste kiriku muuseumis salakäike uurimas. Kõigepealt rääkis giid meile Niguliste kiriku arhitektuurist ning ajaloost. Seejärel tutvusime ühe Euroopa kuulsaima kappaltariga, mille on teinud Lübecki meister Hermen Rode. Kui olime altari juures ära käinud, läksime kitsast trepist väikese oreli juurde ja sealt edasi võlvide peale. See oli päris kõrgel, kuhu mõned ei julgenudki minna. Järgmine peatus oli „Surmatants“, mis on ainus säilinud lõuendile maalitud keskaegne surmatantsumaal kogu maailmas. Kahjuks pole siiski kõik sellest 30 m pikkusest teosest säilinud. See, mis on alles ja restaureeritud, asub kuulikindla klaasi taga. Hiljem läksime suure oreli juurde, kust sai näha Niguliste kiriku sisemust kõrgemalt.

Mulle meeldis see ekskursioon väga. Sain palju uut ja huvitavat teada ning läheksin hea meelega veel Niguliste muuseumisse.

 

Autor: Mei Margaret

Lisas: johanna 07.12.2018 19:50

Advendilaat

Esmaspäev, 3.detsember korraldasid 4.-dad klassid advendilaata. Seal müüdi popcorni, muffineid, piparkooke,pirukaid, juua ja palju käsitsi tehtud asju. Mõni 4.klassi laps ei jõudnud oma kaupa ära müüa. Üldiselt oli suur ja tore laat.

Jutu kirjutas: Martin

Plakati jõululaadaks oli teinud: Õpetaja Margit Luts

Lisas: johanna 03.12.2018 10:00

Pollyanna raamat ja teater

Terve meie klass luges läbi raamatu “Pollyana” ning tegime selle raamatu kohta ĂĽlesandeid. Selle teema lõpetuseks käisime terve klassiga teatris “Pollyannat” vaatamas. Mõned lapsed puudusid. Mulle meeldis nii etendus kui ka raamat. Soovitan teistele.

Kes veel ei tea, siis Pollyanna on üheteist aastane tüdruk, kellel pole vanemaid. Ta elab oma tädi juures ning õpetab kõigile ta isa väljamõeldud rõõmumängu.

Jutu kirjutas: Eva-Maria

Lisas: johanna 11.11.2018 12:00

100 x 1000m teatejooks

18. oktoobril 2018 toimus koolidevaheline 100 x 1000 m teatejooks „Eesti Vabariik 100“. Jooks toimus ümber Snelli tiigi, iga võistleja läbis ühe ringi. Jooksu eesmärk oli tähistada sportlikult Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Teatejooksul osales 11 kooli ja Tallinna linna võistkond. Iga kool pidi välja panema 100 võistlejat erinevates kategooriates (1.-3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass, gümnaasium, õpetajad, lapsevanemad ja vilistlased). Võistlus kujunes tasavägiseks kuni viimase ringini, Tallinna Reaalkooli võistkonnal õnnestus tihedas konkurentsis saavutada esikoht. Võistlus oli väga tore ja olen õnnelik, et sain samuti oma panuse anda ja ühe ringi joosta. Kõik sportlikud lapsed ja täiskasvanud olid väga tublid. Loodan, et mõni sarnane võistlus korraldatakse ka tulevikus. Suur tänu võistluse korraldanud Gustav Adolfi Gümnaasiumile!  

 

Autor: Mei Margaret

Lisas: johanna 18.10.2018 19:41

SĂĽgislaat

17. septembril tegid 3. klassid sügislaada. 3. klassi õpilased pakkusid kõike komme, kooke, juua, seepe, popcorni ja meisterdisi. Kõik ostsid midagi ja ma usun, et kõik toidud olid head ja kõik jäid oma ostuga rahule. Sügislaat algas kell 10.00 ja ma usun, et tesied inimesed isegi nägid , et ainult mitte meie koolist ei tulnud inimesi, vaid inimesi tuli ka kuskilt teistest kohtadest.

 

 

-Jutu kirjutas Johanna

Lisas: johanna 17.09.2018 10:00

Spordipäev

3. septembril mis oleks olnud meie esimene koolipäeav 5. klassis tuli välja, et on spordipäev. Kõikidel meie klassis oli vaja joosta 500m ja 60m aja peale. Enne jooksimst oli soojenduseks tüdrukutel rahvastepall ja poistel jalgpall. 60 m jooksus ja 500m jooksus oli tüdrukutest kõige kiirem Mei Margaret Tatter Ja poistest kõige kiirem Mattias Eisler. Ma usun, et kõik on rahul oma ajaga ja oma tulemustega. Kõik tegid hea töö ja kõik pingutasid jooksimesega. Pildid on tehtud teatejooksust.

-Pildid tegi Johanna

-Jutu kirjutas Johanna

Lisas: johanna 03.09.2018 08:20

1. september

1. septemberil oli meil aktus. Meie uueks klassijuhatajaks sattus õpetaja Kerli Kupits. Kerli kupits on ka meile õnneks andnud enne tundi 4. klassis andis Kerli Kupits meile R- õpet. Meil oli aktus kell 10.00 kooli tulime kella 09.00 sellepärast, et meil oli klassijuhataja tund enne aktust. Kui Reaalkooli direktor rääkis, siis me nägime oma silma nurgast meie vana õpetajat: Õpetaja Margitit. Kui Reaalkooli direktor lõpetas kõne ja kõik hakkasid ära minema pidime me ootama veel natuke aega enne kui kõik eelnevad klassid läksid ära. Peale aktust oli meie koolipäeav läbi. Me alustasime 5. klassi see oli kõikidele uus kogemus. Meie klassi tuli juurde 4 inimeset 1 poiss ja 3 tüdrukut: Mihkel, Sandra, Eva-Maria ja Aleksandra

 

 

Kirjutas: Johanna

Lisas: johanna 01.09.2018 10:00

Kevadball

  1. aprillil oli neljandate klasside ja põhikooli viiendate klasside kevadball.

Kevadball oli teistsugune kui eelmised kuna natuke lõpu poole tuli ka mustkunstnik etendusele. Muidugi oli ka joogipaus klassiga kõigil koos, sest me saime kõrrejooki. Tantsime läbi kõik tantsud nt: Aeglane valss, Rumba, Tango, Viini valss ja me tuletasime meelde vanasti õpitud tantsu Perekonna valss. Kõikidel olid seljas väga ilusad kleidid, mõndadel lühemad ja mõndadel olid pikemad. Poistel olid kõikidel seljas ilusad ülikonnad ja mõned poisid kandsid isegi kikilipsu. Kõik oskasid tantse ja ma usun, et kõikidele meeldis mustkunstnik ja pidu.

Lisas: johanna 18.04.2018 16:45

Stiilinädal

Veebruaris oli Stiilinädal 1.-4. klassidel. Stiilinädal on sõbrapäeva nädalal ja see on selline nädal kus me riietume ennast vastavate teemade järgi. Esmaspäeval oli teemaks kuulsad inimesed, teisipäeval oli teemaks rahvuslikud aksessuaarid, kolmapäeval oli kas punased riided ja südametega riided, neljapäeval oli loomaaed ehk see tähendab looma kostüümid ja reedel olid Eesti sünnipäeava auks sinised, mustad ja valged riided. Kõikidel olid väga ilusad riided, eriti olid kõikidel väga toredad looma kostüümid ja väga ilusad kuulsad inimesed.

Lisas: johanna 12.02.2018 08:00