12. novembri puhul huvitav fakt:

ÜKS meie klassi Karlidest (neid on meil suisa 3) on suutnud oma elu jooksul absoluutselt igale riideesemele ĆĄokolaadi peale ajada. Sokkidest mĂŒtsini vĂ€lja.

Lisas: ainus Ôige jumal 12.11.2017 00:01

Reaalkooli sÔrmused

20ndal ujus kogu 134. lend paadiga Soome, et seal nautida kultuuri ja niisama muhedat olemist. Muidugi toimus möödaminnes ka ĂŒlimalt salajane tseremoonia ning meile pisteti sĂ”rme fantastilised sĂ”rmused. Tehtud sai kohustuslik lennupilt ning “kohustuslikud” sĂ”rmustega squadi pildid 🙂

Mandril tutvustati meile Tuglase seltsi ning siis saadeti laiali omapĂ€i uitama lootuses, et kĂŒlastame kindlasti kĂ”iki vĂ€lja pakutud muuseume.

pildil kujutatud suur hulk reaalkooli Ă”pilasi ĂŒletamas silda

Kui Helsingi sooja ilma ja arvukaid kultuurivÀÀrtusi sai kĂŒllalt uudistatud, tuli ennast ka toita, ning selleks sobisid ideaalselt linna peal leiduvad toitu pakkuvad hooned 🙂

pildil kujutatud Burger Kingi squadi

Emotsioone tuleb kindlasti kĂŒsida meie klassis resideeruvatelt seiklejatelt isiklikult, kuna igaĂŒks kĂ€is oma rada, kuid hea ĂŒlevaate ĂŒhe seltskonna pĂ€evast annab see imetabane pildikaust.

Lisas: ainus Ôige jumal 27.10.2017 20:35

Bioloogika

Ühel ilusal kolmapĂ€evasel pĂ€eval toimus 134B klassi bioloogia tunnis laboratoorne töö. Iga laps sai omale mikroskoobi, töölehe ning sĂ”rmeotsatĂ€ie kĂŒsitava pĂ€ritoluga elusloodust, mida tuli siis mÀÀrama ja kirjeldama hakata.

Selline kĂ€ed-kĂŒlge elamus Ă€ratas ilmselt nii mĂ”neski vĂ€ga sĂ€rtsakaid emotsioone, kuid lĂ”puks sai kĂ”igil (tĂ€iesti iseseisvalt) ĂŒlesanne tĂ€idetud ning saime kollektiivselt palju targemaks, kui olime enne tunni algust 😉

pildil kujutatud valgustust omandavad Ôpilased

Lisas: ainus Ôige jumal 20.10.2017 20:25

Fenomenaalsed, ent Ôpetlikud filmid

FĂŒĂŒsika on meile kĂ”igile kindlasti vĂ€ga sĂŒdamelĂ€hedane Ă”ppeaine, kuna me tulime siiski REAALkooli, REAALaineid Ă”ppima, kuid kes ei ĂŒtleks Ă€ra vĂ”imalusest oma hinnet veidikene parandada?

Ilmselgelt mitte 134B ja nii nĂ€gidki ilmavalgust viis vapustavat filmi fĂŒĂŒsika teemadel.

Entroopia – Tommi, Aurora, Liisa, Robin, Andreas

Õhuniiskus – Helin, Elisabeth, Hanna-Liisa, Sharon

MĂ”tisklused igiliikurist – Mihkel, Iti, Mihkel

SisepĂ”lemismootor ja kĂŒlmkapp – Birgit, Anette, Brita, Luisa, Reeli

Plasma – Kristo, Siim, Karl

Kusjuures viimase filmi tegijatelt on peatselt oodata esimest albumit 😉

Lisas: ainus Ôige jumal 16.10.2017 22:36

7. oktoobri puhul huvitav fakt:

Meie klassi Hanne ei ole kunagi avokaadot söönud

Lisas: ainus Ôige jumal 07.10.2017 00:01

Suvi oh suvi, miks oled nii lĂŒhike

Kolm kuud kohutavat suusailma on lĂ€bi ja nĂŒhime kollektiivselt jĂ€lle koolipinke, kuid mida tegi 134B sellel vaheajal?

Kui kĂŒsida meie klassis, mis on huvitavaim asi, mis nad see suvi tegid, siis vastused vĂ”ivad olla jĂ€rgmised:

• Laulsin Saksamaal Paavo JĂ€rvi kĂ€e all  :O
  • KĂ€isin Inglismaal sĂ”brannal kĂŒlas
  • sain pĂ”lva affidelt molli
  • Sain voodist pĂŒsti ĂŒks kord enne kella 12
  • Sain langevarjuga Musta mere kohal 100m kĂ”rgusel lennata, lugesin lĂ€bi raamatu, tegin rohkem asju sĂ”pradega kui eelmine suvi ning kĂ”ige tĂ€htsamalt – arenesin inimesena.
  • KĂ€isin laulupeol
  • KĂ€isin Positivusel

ja nii edasi ja nii edasi 🙂

Kuid mida iganes sa teed, Ă€ra kĂŒsi vaestelt ĂŒheteistkĂŒmnendikelt, kuidas neil uurimistööga lĂ€heb.

Suvi oli produktiivne, aga ainult sellest meeldivamast vaatevinklist

Lisas: ainus Ôige jumal 10.09.2017 20:05

Kanuumatk

10. klassi lĂ”pus kĂ€is meie imeline klass Soomaal kanuumatkal. SĂ”itsime rongiga PĂ€rnu kanti ja sealt edasi kahe bussi ja ĂŒhe kĂ€ruautoga! VĂ€ga vahva oli, mĂ”ni sĂ”udis vĂ”idu, mĂ”ni imetles loodust, ja mĂ”ni tegi kanuus guljaĆĄĆĄi – igale ĂŒhele oma! Õhtupoolikul tutvusime seltskonnamĂ€ngudega, mida ainult mĂ”ni meie seast tundis ning grillisime, tegime lĂ”ket ja nautisime kuuma sauna ja jahedat vett.

MÔtted reisilt: paneme rahad kokku ja hangime 134B klassile hippibussi!

134B klassile hippibuss!!

Lisas: ainus Ôige jumal 30.07.2017 20:25

Koolis ööbimine

KĂ”ik teised 10ndad klassid on seda teinud ja ega meie ka ei saa alla jÀÀda :b nii et ka meie korraldasime selle tralli Ă€ra. KlassiĂ”htu algas PĂ€rnu maantee majas köögis, kus tehti sĂŒĂŒa, kuulati head muusikat ja otsustati lĂ”puks Ă€ra, kuhu minna lĂ”pureisiks 🙂

Kui oli söödud ja koristatud, liikusime edasi Reaalkooli, kus toimus klassiteemaline kahoot, kus nii mĂ”nigi Ă”ppis enda kohta midagi, mida ise poleks kunagi teadnud 😀

Õhtu jĂ€tkus aaretejahiga kogu Reaalkooli peal ning kui see oli jĂ”udnud (mingil mÀÀral) eduka lĂ”puni, pudenes seltskond laiali.

Aulas mÀngiti kaarte, vÔimlas mÀngiti vÔrkpalli ja nii mÔnigi hiilis Ôpetajate tuppa jÀÀtist sööma ja kaladega tutvust tegema.

JĂ€rgmisel hommikul jooksis ĂŒks seltskond usinasti vĂ€itlusesse ja need, kes lahkumisega hilja peale jĂ€id, said aulasse olĂŒmpiaadi jaoks toole paika panna.

Lisas: ainus Ôige jumal 19.04.2017 16:56

Kaitstud: (tÀiendada) Koolis ööbimine

See objekt on parooliga kaitstud. Vaatamiseks sisesta enda parool:

Lisas: hans 08.04.2017 00:01

Suusareis

Lennuga sai kutsemĂ€el kĂ€idud. Oli lauaga sĂ”itjaid, oli suuskadega sĂ”itjaid, oli neid, kes esimest korda mĂ€est alla veeresid …

Kooli suusareiside huvitav fenomen on see, et IGA aasta me kĂ€ime kuskil kĂŒnka otsas ja IGA aasta on hulk inimesi, kes ei ole kunagi mĂ€el kĂ€inud. Lahe on ka see, et arvestatav hulk nendest esmakordsetest sĂ”itjatest saavad selle spetsiifilise talispordi kĂ€ppa 😀

Reis ise oli lahe, sai sĂ”ita, sai sĂŒĂŒa. Ühtu tipphetk oli muidugi saun, mis oli olemas igas majakeses 🙂

Tahaks sĂŒsteemile ette heita, et igasugustele reisidele on minek kahe bussiga ja alati lĂ”igatakse pooleks B klass 🙁

Lisas: ainus Ôige jumal 14.03.2017 13:47