Athiveeritud - päev 01.03.2010

Oandu

NeljapĂ€eval, 25.veebruaril kĂ€isime klassiga Oandul. LĂ€bisime RMK matkaraja lĂ€bi paksu lume. PĂ”hiliselt rÀÀgite meile metsaelust, sest linnalapsed nagu me oleme, ei tea eriti metsast midagi. MÔÔtsime puu kĂ”rgust ja diameetrit ja tegime metsaraiet (mitte otseselt, vaid teoreetiliselt, sest nagau alati, pidime tĂ€itma töölehte). Kui me lĂ”puks metsast vĂ€lja saime (selleks ajaks olid enamike varbad Ă€ra kĂŒlmunud) lĂ€ksime pisikesse puuonnikesse, mis oli midagi pĂŒstkojalaadset, saime sĂŒĂŒa ja taimeteed juua. KĂ”hud tĂ€is ja hea soe olla, vaatasime majas filmi ja tegime arvutusĂŒlesandeid. LĂ”puks istusime bussi tagasi ja hakkasime linna tagasi suunduma. Ilm oli ilus ja selle tĂ”ttu oli kindlasti tore, sest lumi oli mĂ”nusalt pehme ja seda oli vĂ€ga palju (metsas olles rajalt kĂ”rvale astudes ulatus lumi kohati pĂ”lvini). Kindlasti olid paljud linna tagasi jĂ”udes vĂ€ga Ă”nnelikud, sest mĂ”ned lihtsalt pole metsaeluks loodud ja mĂ”ned suutsid omale jalga panna teksapĂŒksid, mis hiljem olid tĂ€iesti lĂ€bi vettinud.

Sisseastumiskatsed

Veebruarikuus kĂ€is meiega katsetest rÀÀkimas Ene Saar. 10.klassi astumine polegi tegelikult nii raske, pĂ”hiliselt tuleb ainult hinded korras hoida ja katsed hĂ€sti sooritada. TĂ€nasest alates (1.mĂ€rtsist) saab ennast kolme kooli katsetele kirja panna. Need kolm kooli on Tallinna Reaalkool, Gustav Adolfi GĂŒmnaasium ja Tallinna Inglise KolledĆŸ. Registreerimislehele peab ka panema koolide eelistusjĂ€rjekorra. Samuti vĂ”ib kandideerida ka vaid ĂŒhte kooli. Katsed toimuvad 22.mĂ€rtsil ĂŒhes kolmest koolist. Neil Ă”nnelikel, kes on saanud olĂŒmpiaadidel riiklikusse vooru, ei pea arvatavasti katseid tegema. Teised peavad 22.mĂ€rtsil kohale ilmuma ja tegema eesti keeles, matemaatikas, fĂŒĂŒsikas ja inglise keeles kirjalikud katsed. VĂ”imalik, et kontrollitakse ka ĂŒldteadmisi. PĂ€rast katsete sooritamist tehakse aprilli alguses teatavaks, kuidas kellelgi lĂ€ks ja kes saavad vestlusele. Kui vestlusel hĂ€sti lĂ€heb ja tunnistus, kĂ€itumine ja hoolsus on korras, ei tohiks olla probleemi kooli sissesaamisega. Valikaineteks gĂŒmnaasiumis on tehnoloogia, programmeerimine, saksa ja prantsuse keel (neile, kes on keelt varasemalt Ă”ppinud), vene Ă€rikeel ning majandus. Valikainete pĂ”hjal pannakse kokku klassid ja algabki sĂŒgisest gĂŒmnaasium. Edu kĂ”igile katsete sooritamisel ja kooli sissesaamisel! Muidugi ka lĂ”pueksamitega ja lĂ”petamisega. Olge tublid! Nagu meie klassijuhataja ĂŒtleb: “Targad ja andekad”

Sandra Schumann

Meie klassi ĂŒks parimaid Ă”pilasi on Sandra. Ta on vĂ€ga vĂ€ga hea Ă”pilane, kes kĂ€ib enamikel olĂŒmpiaadidel ja saavutab esikohti. Lisaks sellele mĂ€ngib ta ka viiulit. Siin on tema silmapaistvamad saavutused:

7. klass (2007/2008 Ôa)

Schwerin-Tallinn matemaatikaolĂŒmpiaad 1. koht

MatemaatikaolĂŒmpiaadi piirkonnavoorus 1.-2. koht

GeograafiaolĂŒmpiaadi piirkonnavoorus 2. koht

Ajaloo-olĂŒmpiaadi piirkonnavoorus 3.-4. koht

MatemaatikavÔistlus KÀnguru 1. koht

GeograafiaolĂŒmpiaadi ĂŒleriigilises voorus 2. koht

8. klass (2008/2009 Ôa)

FĂŒĂŒsika lahtisel vĂ”istlusel 8. klasside arvestuses 4. koht

MatemaatikaolĂŒmpiaadi piirkonnavoorus 1.-2. koht

KeemiaolĂŒmpiaadi piirkonnavoorus 3. koht

BioloogiaolĂŒmpiaadi piirkonnavoorus 4. koht

Loodusteaduste olĂŒmpiaadi teooriavoorus 6. koht (ĂŒleriigilises arvestuses)

MatemaatikavÔistlusel KÀnguru 3. koht

FĂŒĂŒsikaolĂŒmpiaadi ĂŒleriigilises voorus 3. koht

Astronoomia lahtisel vĂ”istlusel nooremas vanuserĂŒhmas 2. koht

9. klass (2009/2010 Ôa)

Loodusteaduste olĂŒmpiaadi eksperimentaalvoorus 3. koht, kokkuvĂ”ttes 4. koht

FĂŒĂŒsika tippvĂ”istlusel 1. koht

Rahvusvahelisel astronoomiaolĂŒmpiaadil hĂ”bemedal

GeograafiaolĂŒmpiaadi piirkonnavoorus 1. koht

FĂŒĂŒsika lahtisel vĂ”istlusel 9. klasside arvestuses 2. koht

Rahvusvahelisel loodusteaduste olĂŒmpiaadil pronksmedal

Matemaatika talvisel lahtisel vÔistlusel 9. klasside arvestuses 1.-3. koht

FĂŒĂŒsika piirkonnavoorus 1. koht

Soome pĂ”hikooli matemaatikaolĂŒmpiaadil 2. koht

Matemaatika piirkonnavoorus 1.-3. koht

Bioloogia piirkonnavoorus 4.-5. koht

Selline nimekiri paneb kindlasti paljusid inimestama. Eks proovige jÀrgi teha!