Athiveeritud - päev 29.11.2009

Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Reedel olid kĂ”ik tunnid 35 minutit, seoses gĂŒmnaasiumi Ă”htuse MĂ€rgipeoga. Peale tundide lĂ”ppu lĂ€ksime aulasse ja kuulasime Eesti Filharmoonia Kammerkoori, kes esitasid mitmeid laule erinevatelt Eesti autoritelt. Kontserdi nimi oli “4 tegijat Eesti muusikas”

• Cyrillus Kreek – Mu sĂŒda, Ă€rka ĂŒles ja Õnnis on inimene
  • Mart Saar – VihmakĂ”ne, vellekĂ”ne ja Miks sa nutad, tammekene?
  • Veljo Tormis – Neli osa tsĂŒklist “Jaanilaulud” (sarjast “Eesti kalendrilaulud”)
  • Arvo PĂ€rt – …which was the son of…
  • Olav Ehala – JĂ”uluingel

MÔned faktid Eesti Filharmoonia Kammerkoori (EFK) kohta:

• EFK on tuntuim Eesti muusikakollektiiv maailmas.
  • hooaja jooksul antakse 60-70 kontserti nii kodu- kui ka vĂ€lismaal
  • EFK tegutseb 28.hooaega, koor asutati 1981.aastal
  • EFK on vĂ”itunud kuulsaima plaadiauhinna – Grammy – CD-plaadi “Arvo PĂ€rt. Da Pacem” eest 2007.aastal, EFK plaadid on Grammy’le kandideerinud kokku 9 korral ning vĂ”itnud mitmeid vÀÀrikaid auhindu

Kes tahaks veel teada EFK kohta, siis lisainfot saab aadressil: www.epcc.ee

SpordipÀev

SpordipĂ€ev toimus meil seekord 2.septembril. Asukohaks oli Hiiu staadion nagu viimastel aastatelgi. TĂŒdrukutel toimus pallivise, 60m jooks ja 500m jooks. Poistel oli klassidevaheline jalgpall, 60m jooks ja 1000m jooks. Toimus veel klassidevaheline pendelteatejooks.

Meie klass oli ĂŒlimalt edukas, sest 7.-9. klasside jalgpallis saavutasid poisid 1.koha ja ka pendelteatejooksus oli meie klass parim. Ka 60m jooksudes lĂ€ks meil hĂ€sti. Artur jĂ€i 1.-2. koht jagama, Risto jĂ€i kolmandaks ja Karl Martin sai neljanda koha. 1000m jooksus sai Karl Martin esimese ja JĂŒri teise koha. Gerli jĂ€i 60m jooksus 2.kohale ja 500m jooksus neljandale koha. Palliviskajaid meil klassis kahjuks pole. Poistest kindlasti on, aga tĂŒdrukutest mitte.

TĂ€psemaid tulemusi saab siit: http://www.real.edu.ee/failid/sport/spordipaev_2009.pdf

KokkuvĂ”ttes oli tĂ€navune spordipĂ€ev meie klassile vĂ€ga edukas. JĂ€rgmine aasta on juba raskem, siis peab gĂŒmnaasiumiga vĂ”istlema hakkama.

Kooli sĂŒnnipĂ€ev

Septembrikuus sai meie armas kool jĂ€llegi aasta vĂ”rra vanemaks. 128 seekord. Kuigi Ă”ues oli juba kĂŒlm ja vihma natuke tibutas, toimus ikkagi aktus Ă”ues. Meie klassis oli erakordselt palju mĂŒtsikandjaid – hea kui viis tĂŒkki sai kogu klassi peale. Nii et gĂŒmnaasiumiga ei saa me vĂ”istelda, kus enamusel on ikkagi mĂŒtsid peas.

Kuulasime direktori kĂ”net ja lĂ”puks saime kooki sööma hakata. Söömisega on, nagu alati, suur trĂŒgimine. KĂ”ik kardavad, et nad jÀÀvad ilma ja seetĂ”ttu on laua ÀÀres alati hullumaja. Koogid ise olid vĂ€ga maitsvad. Selle eest suur aitĂ€h Annale ja Johannale!

Enne aktust kÀis meiega rÀÀkimas Silvia Purje. Ta rÀÀkis Ôpingutest ja oma elust. Oli huvitav kuulata, kuidas ta rÀÀkis, et eksamid on suhteliselt kerged, et me ennast segaseks ei Ôpiks selle pÀrast, nagu rÀÀgivad meile enamus Ôpetajaid. Ta rÀÀkis veel, kuidas ta on ikka veel tihedalt Reaalkooliga seotud ja kui kallis kool talle ikka on.