Aastaraamatu iseloomustused

Siin on siis meie aastaraamatu iseloomustused. Palun lugege enda iseloomustus läbi ja kui midagi ei sobi, siis andke seda Lisa Maile teada meiliaadressile lisamai.lindberg@real.edu.ee!

Ian Gustav Ahlberg – Kuldse trio kuldne liige.

Väga silmapaistev noormees olnud läbi aegade. Kõik me mäletame selgelt Iani ja Alvari aegu – oh neid liblikatantse ja muid etendusi. Viimastel aastatel on Ian väga vastutustundlik klassivanem. Meie ajju on kindlasti elulõpuni sĂĽĂĽvinud Iani hääl lausudes “Tere 9A!“

Samuti on Ian läbi aegade olnud klassis kõige soliidsema riietusega õpilane. Ei meenu just palju klassiekskursioone, kus Ianil oleks puudunud lips, ega ei meenu ka ühtegi koolipäeva, kus ei oleks tal seljas moodne triiksärk. Kurb on, et viimastel aastatel on viigipüksid kogu komplektist välja jäänud (ehk lähiaastatel tulevad tagasi?!).

Ian on andekas ja loominguline näitleja, ta on ka tuntud oma naeruhoogude poolest.

Meestuttavad võib Ian vist ühe käe sõrmedel kokku lugeda, aga naistuttavaid vist jääkski lugema.

Merili Arjakas – Merilile peab leida õige lähenemisvõtte, et temaga rõõmsalt juttu puhuda.

Tervele klassile tundub ta natuke tõsise ja sihikindla tüdrukuna, kellel on kõik elueesmärgid juba paigas. Merili leiab tihti koolipealt raamat näpus, parematel juhtudel on raamat isegi jaapanikeelne.

Stella Maria Benno – Kuldse trio liige – klassivanema abi. Igapäeva aga ei pruugigi teda koolist leida.

Tüdruk, kes oskab suhelda terve klassiga, seda oskab vist tõesti ainult tema. Stella on väga suhtlusaldis, suure särava naeratuse ja sooja südamega.

Daniel Ehandi – “Poiss, kes alati naeratab.“ Suurte silmadega ja veel suurema naeratusega lõbus sell. Just Daniel jääb kõikidele õpetajatele ette ja saab riielda, isegi kui ta midagi teinud pole. Samuti on ta väga pĂĽĂĽdlik, kohusetundlik ja tubli sportlane. Varasematest aastatest mäletame kõik teda nii jalgpalluri kui ka kergejõustiklasena.

Gerli Helene Gritsenko – Gerli on väga kohusetundlik ja väga õpihimuline tĂĽdruk. Heal päeval jagab oma tarkust kõigiga. Gerli ei karda vastutust võtta kogu klassi ees nii tundides kui ka väljaspool tunde – organiseerib ĂĽritusi ja läheb vene keeles esimesena vastama. Väiksena oli Gerlil suur soov saada lilleseadjaks, aga nĂĽĂĽd meeldib talle ajaloo valdkond. Gerli on tuntud ka kui väga tubli sportlane – kõigil meenuvad Gerli kauged hĂĽpped ja kiired jooksud.

Johann Andreas Härma –  tõsise näoga suur naljamees. Kui kogu klass on viimseni väsinud või pahur, tuleb tagapingist ikka ĂĽks nali, mis suudab kogu klassi ĂĽles äratada ja koolitööle tagasi suunata.

Armastab ohtlikke situatsioone – ei löö risti ette mitte millelegi!

Andreas on väga tark ja väga hooliv sõber. Alati hoolitsev ja abivalmis.

Ja lisaks kõigele ka väga hea sportlane. Nii kaua, kui meie teda mäletame on ta alati tegelenud golfiga, hästi mänginud jalgpalli ning meil kõigil on meeles ka Andrease suur tennisekott, mis on õpetaja Kangrole kindlasti väga meeltmööda ka järgnevad aastad.

Ühesõnaga poleks ilma Andreaseta meie elu olnud see, mis ta on!

Kristiina Juhkami – rahuliku iseloomuga tĂĽdruk, tagasihoidlik, korralik ja vaikne.

Kristiinal on annet nii reaalainetes kui ka tennises.

Laura Kaar – Parim sportlane!

Nii nagu meie mäletame, oskab ta kõike – korvpalli, kergejõustikku, geograafiat ja bioloogiat. Oma sõbraliku ja rõõmsameelseolekuga oskab ĂĽletada kõik raskused! Hädas parim abimees.

Norman Knyazev – Klassi pesamuna!

Suureks abis meile kõigile vene keeles – kui keegi ei tea, siis Norman ikka teab! Muusikakoolile jäänud truuks juba esimesest klassist, väga sõbralik ja sĂĽdamlik klassivend.

Risto Korb – Tulevane Bill Gates!?

Väga tubli matemaatik, keemik, fĂĽĂĽsik, … seda rida siin võikski lugema jääda!

Sellist asja mida Risto ei oska, lihtsalt ei eksisteeri. Valdab ka kõike, mis on seotud arvutitega – meie klassi IT spetsialist.

Merit Kraav – Aus, julgeb oma arvamust avaldada ja väga musikaalne. Muusikatunnis ei leidu küsimust, millele Merit ei oskaks vastata, tulevik on kindlasti seotud muusikaga.

Marten Kundla – Marten on väga sõbralik, kui Sina oled sõbralik temaga.

Kord on ta ühes seltskonnas suur sõber, kord jällegi teises.

Jalgpalli on temaga hea ühes tiimis mängida!

Lisa Mai Lindberg – SĂĽdamlik ja õrn, alati särav ja naeratav. Vajadusel ka kuri.

Väga aktiivne, on valmis kõigeks, mis elu talle pakub ja jutt juba sellel neiul otsa ei saa. Kui igav on, pöörduge Lisa Mai poole. Samuti on klassis paistnud silma oma stiiliga – suur moehuviline ja loodetavasti tulevane moekunstnik. Pigem õmbleb kodus midagi uut valmis, kui teeb mõne matemaatikaõpiku lahti. Aga kui vaja, saab ka sellega hakkama.

Johanna Lond – Suures ringis tagasihoidlik ja vaikne, oma seltskonnas väga särav ja sõbralik. Sõpra ei jäta kunagi hätta! Väga mitmekülgne sportlane – eluaegne rühmvõimleja, samas saab suurepäraselt hakkama jalgpalli ja muude spordialadega. Vaba ellusuhtumisega.

Karl-Kristjan Luberg – Alati sõbralik ja avameelne, lõbus ja vastutulelik, igati positiivne noormees.

Oskab ennast klassi ees välja vingerdada, kui vastust ei tea puhub niisama juttu.

Elise Lätt – Väljaspoolt vaikne, rahulik ja tagasihoidlik, pole kuulda ega näha.

Sõprade ringis lõbus, humoorikas ja palju avatum. Käib fotoringis ja spordiklubis trenni tegemas. Suur maiasmokk ja unimüts.

Karl Martin Miidu – Tunnis palju tähelepanu ei nõua, aga sõpraderingis väga olulisel kohal. Temaga saab rääkida, mida tahad ja korda saata, mis meeldib.

Väga asjalik ja sõbralik, äärmiselt usaldusväärne. Samuti otsekohene ning enesekindel, kui miski ei meeldi ütleb otse välja.

Suur spordisõber – parim sportlane klassis ning väljaspool.

Kärt Pajula – Ta on vaikne ja tagasihoidlik, ei näita välja oma pahameelt, on kõigi vastu viisakalt hea. Vahel täielik juhe.

Ta käib fotoringis, mängib flööti ja teeb aeroobikat.

Arg, aga tark ja abivalmis tĂĽtarlaps.

Elina Pankrašin– Kui ĂĽhel poolrĂĽhmal on Norman, siis teisel poolrĂĽhmal on Elina ja Eeva. Kui me kõik kunagi suureks saame tahaksime kindlasti, et meil sellised Elinad, Eevad ja Normanid kogu aeg kotis oleksid, kes meile vene keelt õpetaksid.

Elina on vaike ja tagasihoidlik, väljapeetud tüdruk. Sihikindel, näitab ennast alati oma parimast küljest. Nagu KGB agent kirjutab kogu aeg midagi üles.

Eeva Protas – Eeva jääb kindlasti meelde omanäoliste riietega, üks püksisäär valge ja teine must, mantlilegi endale terve linna peale maalinud.

Toob meie klassi vene kloriiti, väga intelligentne ja väljapeetud juba varajasest noorusest. Kui kõik teised alles nukkudega mängisid, serveeris tema endale juba peenelt chaid.

Joonas Põder – igale asjale on tal vastuargument, temaga vaielda pole mõte,t sest võit jääb nagu nii Joonase poolele.

Teab, mida ta tahab. Kursis kõigega, mis maailmas toimub või toimuma hakkab – oskab filosofeerida kõikidel teemadel.  Joonasega vesteldes tuleb jätta kõrvale ohtlikud teemad nagu kommunistid, religioon ja Savisaar, siis on ta väga sõbralik ja abivalmis noormees. Loodedavasti paari aasta pärast on ka ladusa hiina keele valdaja.

Richard Reiles – väga tark poiss, kes valdab kõiki aineid suurepäraselt, eeskätt geograafiat ja bioloogiat.

Võib tunduda tõsine ja ükskõikne, kuid tegelikult on ta väga sõbralik ja abivalmis.

Samuti väga enesekindel ja oskab teha head nalja õigel ajal. Täpne ja suur korraarmastaja.

Argipäeviti jookseb kergejõustikuhallis, laupäeviti taob piljardit.

Martin Aleks Remmelgas –  Niheleb Voote ja Karl-Kristjaniga kuskil esipingis või on omas mullis. Vaike ja rahulik, pĂĽĂĽdlik noormees.

Rain Robert Rosenberg – Proovib õpetaja juttu oma kildudega värvikamaks muuta, sõbraliku ja hella hingega. Julgeb oma arvamust avaldada.

Lisa Claudia Carmen Savola – Kunstniku hingega ja loova iseloomuga sõbralik tüdruk.

Omab fotograafias väga head kätt, ei leidu asja mida ta pildile ei jäädvustaks. Aga nagu kunstnikud ikka, on Lisa ka kinnine ja hoiab omaette.

Sandra Schumann – tüdruk, kellele ei piisa ühest lehest aastaraamatus.

Ühel heal päeval, saame me kõik uhkusega öelda, et meie käisime Sandraga ühes klassis. Temast saaks juba praegu terve raamatu kokku kirjutada, kus ta kõik oma tarkusega juba käinud ja näinud on.

Tundides ta eriti käima ei peagi : mis tal, geeniusel, ikka siia asja. Sandra on kogu meie klassi, veel enam Reaalkooli au ja uhkus.

Homo Sapiensi evolutsiooni käigus geeniuseks formuleerunud organism (väljendudes tema moodi).

Jan-Christopher Soovik – Jan mängib bändis The Blinking Lights – musikaalne poiss.

Väga positiivne ja sõbralik, harva näeb teda teistsuguse näoilmega kui kõrvuni naeratus.

Temaga võib rääkida ükskõik millest, vastus on alati positiivne.

Oliver Steinert – Väga mitmekĂĽlgne poiss. Tark ja tõsine, lõbus ja naljakas. Oskab olla lojaalne ja usaldusväärne sõber, kui vaja on otsekohene ja kurja ĂĽtlemisega.

Kadi Jette Tamjärv – Väga tark tütarlaps, teab kuidas hästi hakkama saada ja oma aega planeerida. Kindlasti Imbi Henno lemmiklaps.

Võib jätta väga tõsise mulje, kuid sisemuses on ta väga rõõmus, sõbralik ja humoorikas.

Eriti on tal annet keeltes, mis on ĂĽhtlasi ka tema lemmikained.

Anna Mari Tamm– Nr.1 blondiin maailmas. Ei leidu ĂĽhtki blondimat inimest kui seda oleks Anna Mari Tamm.

Koolis väga tark tütarlaps ja suur tähenärija. Kooliuksest välja astudes võib ta tihti sattuda segadusse, mida ta parasjagu teeb või kus ta on, miks ta on. Kõik selle korvab tema ülim heasüdamlikkus, ta ei taha kunagi mitte kellegile halba.

Kaunis, šarmikas, mitmekülgne blondiin. Väga hea sõbrana, hea kokana (muffinid!), hea ajaloolane ja veel parem õpilane.

Kirke Tedrema – Kirke jaoks on elu alati ilus ja taevas alati sinine. Liiga kaua pilvedel ei tasu hõljuda, vahel tuleb ka maa peale tagasi tulla.

Väga suhtlusaldis ja seltsiv tüdruk. Kirkel on hea oskus leida kõigiga ühine keel. Kõva temperamendiga aktiivne tujutõstja.

Suurepärase lauluhäälega, kui lavakartusest üle saada ja noodid selgeks õppida, siis on tulevikus suurepärane täht!

Paar aastat tagasi paistis Kirke välja ka oma suurepäraste sporditulemustega.

Kristjan Tõniste – Kui mõistust jagati, olid sportlased trennis (ja seda ainult parimas mõttes!) Meie klassi judotäht! Maailmas juba kõrge tähelennu teinud, loodedavasti spordikarjäär jätkub sama edukalt, kui see on alanud.

Väga hooliv poiss, kaitseb alati kõiki nõrgemaid ja ei jäta kunagi kedagi hätta.

Alati nõus tüdrukute kotte kandma ja neil elu paremaks tegema.

Artur Tänna – Tulgu mis tuleb, saagu mis saab – need põhimõtted kinnitavad Arturi eluviisi!

Arturil on palju andeid, ta oskab suurepäraselt näidelda, väidelda, laulda ja õppida.

Samuti on tal hea huumorisoon.

Suur spordimees.

JĂĽri-Mikk Udam – Seda poissi ei väsi keegi kiitmast. Nii head, sĂĽdamlikku ja humoorikat sõpra annab leida! Väga tark ja sportlik poiss, kogunud palju häid kohti olĂĽmpiaadiel ja ka spordivõistlustel. Poleks ainet milles JĂĽri tugev poleks, pole spordialat mida ta ei oskaks.

Intelligentne, jagab matsu kõigest toimuvast.

Mann Vares – TĂĽdruk on lihtsalt maapealne geenius! Talle on antud nii palju annet kõikides asjades, et kohati ei oska ta isegi sellega midagi peale hakata. Kui mõnda matemaatika või fĂĽĂĽsika ĂĽlesannet esmakordselt näeb või kuuleb, ei võta palju aega, et see tal filigraanselt lahendatud oleks! Ei vaja tema mingeid õpikuid ega raamatuid, tarkus tuleb emakeselt Looduselt antud ajust!

Väga sõbralik, vajadusel väga sõnaosav.

Imelise lauluhäälega, imeliste sporditulemustega, veel enam imeliste hinnetega tütarlaps.

Saab kõikide raskustega, mis elu talle pakub, ilma suuremate probleemideta hakkama.

Lisas: admin 09.06.2010 14:22

Võimlemispidu

Neljapäeval, 15.aprillil, toimus meie koolis võimlemispidu. Meie klassi esindasin mina, Eeva, Merili ja Sandra. Võimlemispidu algas kell kuus. Koolist me ära ei läinud, et jõuks ikka harjutada, sest tantsu lõpposa oli alles tegemata. Noh, olgu, tegelikult me käisime veel sццmas vahepeal. Pool neli olime koolis tagasi. Saime klassi 305 ja hakkasime üles minema. Aulas hakati tasapisi kõike sättima juba, kuid meie pidime harjutama. Klassi jõudes panime kohe tantsuriided selga, milleks olid soonikalussärgid, flanellsärgid ja vanad kulunud dressipüksid. Kõigepealt tegime tantsu mingi viis korda läbi, siis otsustasime puhata, et energiat ka alles jääks. Seni aga hakkas Eeva meile soenguid tegema, kõigile erinevaid, ja kellel valmis sai, hakkas meiki tegema. Meik oli meil väga tume, peamiselt lihtsalt mustad laud. Peale seda harjutasime veel paar korda ning otsustasime tattoo’sid tegema hakata. Noh, tegelikult me lihtsalt joonistasime oma käed, õlad ja kaela silmapliiatsiga täis. Minu käed olid täis selliseid kirjutusi nagu: „HATE YOU“ ja „NO KOKAIN“ Eeva õlal ilutses dollarimärk, Merilil oli kirjutatud „DEVIL“ ja Sandral „SUITSU EI TEE“. Kui me olime oma „ilustamise“ lõpetanud, harjutasime veel paar korda ning juba oligi kell kuue peale tiksunud. Saalis oli palju rahvast, 5-9 klasside esindajad. Kõigepealt pakuti kõigel end soojaks teha ja pandi muusika. Peale seda esines „Pallimeri“, mis oli niisama vahepalaks enne võistlust. Siis oli 5-6 klass, neile anti peale seda auhinnad kätte ka. Ja lõpuks oli 7-9 klass. Kõik närveerisid hirmsasti. Lõpuks jõudiski kätte meie esinemishetk. Juba цeldi meie tantsu nimi – „Täielik Error“ Kõik lõppes sama kiiresti, kui oli alanud. Peale meid esinesid veel 8c ja 9b. Peale seda läks žürii kaaluma. Seni aga esitati rahvatantsu ja 10a oma tantsu. Lõpuks tuli žürii tagasi (žüriis olid Heli Roos, Liisi Tegelmann, Eve Karp ja Kristi Koit). Juba saame teada tulemused – meie tants sai kolmanda koha, 8c „Creece“ teise ja 9b oma Hip-hopiga sai esimese koha. Auhindadeks olid diplomid. Meie aga saime eriauhinna meie idee eest ning saime Ku:lsa:li kinkekaardi. Kahju, et see oli viimane võimlemispidu. Ehk saab osaleda järgmine aasta siis, kui žürii otsustab? Loodame aga paremat.

Autor: Elina

Lisas: admin 18.04.2010 20:51

Metsakalmistu kĂĽlastus

Esmaspäeval, 12.aprillil, käisime seoses Holokaustiga Metsakalmistul. 12.23 istusime Bussiterminalis 34a peale, järgmises peatuses tulid peale ka Tallinna Juudi Kooli õpilased. U. 12.45 olime Metsakalmistul. Meile tuli rääkima meie kogunemise põhjust Aavi Dobrõš (Eesti Juutide Kogukonna Nõukogu esimees). Kui juudid olid lilled hauale pannud, rääkis Aavi Dobrõš meile juutide ajaloost. Saime teada, et massilisemad mahalaskmised (üle 20 000 inimese) toimusid Kloogal ja Metsakalmistul 18. ja 19.septembril 1944. aastal. II maailmasõja jooksul oli maha lastud ligikaudu 8 miljonit juuti, ainult rahvuse tõttu. „Maailmas ei ole kohta, mis ei oleks läbi immutatud juutide verega.“ ütles Iisraeli tulnud juutide esindaja. Samuti saime teada, et on elus veel 14 inimest, kes elasid läbi mahalaskmised (8 neist oli ka kohal). See oli juhus, mis nad päästis. Nimelt läks üks auto teel katki ning teise auto juht aitas seda parandada. Nii jäi ellu kaks autotäit inimesi, kes küll viidi vanglasse. Metsakalmistul olid koos meiega Tallinna Juudi Kooli 9. klassi õpilased ja direktor Igor Iltšenko, Eesti Juutide Kogukonna Nõukogu esimees Aavi Dobrõš, Iisraeli juutide esindaja ja 8 inimest, kes jäid ellu.

Lisas: admin 13.04.2010 17:38

Uus tunniplaan

Saime omale 4.veerandiks uue tunniplaani. Uut tunniplaani vaadake siit: http://real.edu.ee/oppetoo/tunniplaan/klassid/d5pe1A_9A.htm

Lisas: admin 27.03.2010 12:19

Meie kooli oma moeshow SININĂ–Ă–P

12.veebruar toimus meie koolis esmakordselt moeshow, mil nimeks Sininööp. Kui umbes kahenädalane ettevalmistus oli lõppenud, mina kõik miljon plakatit igale võimalikku kooli ĂĽles riputanud, Ian kõik võimalikud sponsorid ĂĽles otsinud ja meie žürii telefonid juba punaseks helistanud ei hakanud reede mitte ĂĽldsegi rahulikult. Mina sain päeva alustada õnneks kodus, meie kallis klassijuhataja oli andnud mulle vaba päeva, sest osalesin ise moeshowl. Kuna see oli siiski mu esimene kollektsioon ja kogemus moeshowl, olin selle ĂĽle äärmiselt õnnelik, et sain kodus kõik asjad rahulikult läbi mõelda ja teha. Kes veel ei tea, siis ma tooo-huu-tult jumaldan moodi ja riideid ja kõike sellega seonduvad (niisiis tundub asi loogilisem, et ma ka lõpuks oma kollektsiooni tegin) ja loodan tulevikus kindlasti sellele alale jääda. Ăśhesõnaga hommikut alustasin ikka oma kollektsiooni kallal töötades (nagu viimased kuu aega juba) ja ĂĽritasin meeleheitlikult endale runway laulu välja valida, mille jaoks varem lihtsalt aega ei jäänud. Loomulikult ei jäänud ka reedel, ja kui ma kodust lahkusin haarasin lihtsalt paar suvalist cd virnast kaasa ja lootsin sisimas, et panin täppi. Noh, okei, ei pannud.. aga kodust lahkusin ma ka lisaks CDdele nelja suuure kotiga – ĂĽks pungil meiki, teine riideid, kolmas kingi, neljas jälle riideid.. Kella kolmeks jõudsin kooli. Ma sain loomulikult parima klassi 108.. aga pole hullu modellid ju kõik peenikesed nii, et õnneks mahtusime klassi ära :D:D Vaikselt voolab minu modelle klassi, vaikselt on kõigil juba kostĂĽĂĽmid seljas. Vahepeal kĂĽlastab Nina meid oma positiivsusega, soovib mulle palju edu. Mina topin järjest modellidele haaknõelu naha alla, modellid proovivad ise endale lavakõndimist seada, sest minu ajud olid juba piiisavalt kärssand, et midagi veel välja mõelda. Mulle lihtsalt jagatakse juhtnöörid, millal mina lavale astun, et kõik disainerit ka ikka näha saaksid. Minu hea sõbranna, Helena on mul minu isiklik jumestaja. Kõikidel modellidel on peale kolme-meetrised ripsmed (hiihih, mul kaa!) ja meik tuli samuti ĂĽĂĽber lahe. Mina juba vaikselt paanikas, muide ennem säilitasin täitsa kĂĽlma närvi. Jooksen ĂĽhestkohast teise, proovin meid proovi sokutada ja lugu valida. Vahepeal saabub õnneks positiivne teade, et me saame oma lugu ipodiga ka lasta. Wuhuu, viimase kolme minutiga valitakse lugu välja. Enne saime natuke laval proovi ka teha, ja mina lihtsalt jään oma modelle usaldama et neil lavaline liikumine õnnestub. Kell saab kuus. Rahvast lihtsalt voolab. Esimene kord ja rahvast on niiii palju! Mina säran rõõmust. Kohtunikeks olid meil käsitööõpetaja Katri Org, kõigile tuntud Marta Vaarik ja Eesti moedisainer ja reaalkooli vilistlane Tiina Talumees! Žürii kohta ĂĽtleks ma nii palju, et järgmine aasta soovitan soojalt koolisisesed inimesed žüriist välja jätta!:) Aeg jookseb ja varsti astubki lavale minu kollektsioon, millele ma pärast nime leiutasin “Rokokoo”. Kõik sujub suurepäraselt. Pärast oli lihtsalt super saada kuhjaga lilli ja kuulda nii positiivset vastukaja! Ă•htuga langes kuuajane pinge õlgadelt, nĂĽĂĽd pean vaid riietelõikude, niitide, nõelade, kettide, neetide alt otsima ĂĽles kaua kadunud kooliõpikud ja uuesti end järjele vedama.. jah täpselt ei saanud alguses arugi, kuhu järg jäi.. Ă•htu lõppes ilusti, gĂĽmnaasiumis võitis minu lemmik kollektsioon, Sälly ja Kerli kõikide poolt armastatud pintsakud. Põhikoolis võitis Carmeli kollektsioon ja kuuendikud võitsid oma vanuserĂĽhma. Mina olen aga siiani õnnelik, et sain oma esimese kogemuse, ja edaspidi tean juba mis mind ees ootab. Loodame, et järgmine aasta on minu kollektsioon Sininööbil ĂĽllatuseks! See aasta olid meil ĂĽllatuskollektsioonid Supernoovalt, Kuldlõikelt ja Roosadelt Kääridelt. Lisasin ka siia pildid enda kollektsioonist. Modellideks olid mul Mann, Kirke, Mari-Liis, Emilia, Elizabeth, Laura, Heidi ja Johanna. Meikariks kallis Helena.

Kirjutas Lisa Mai


Lisas: admin 04.03.2010 17:58

Suusapäev

Suusapäev toimus Aegviidus 2.märtsil. Teatesõidus saavutas meie klass põhikooli arvestuses teise koha. Võistkonda kuulusid: Laura, Kirke, Johanna, Karl Martin, Jüri ja Artur. Alla jäime 8C-le. Ülejäänud tüdrukud läbisid 3km pikkuse raja ja poisid 5km pikkuse raja. Pärast seda sai telgis suppi, moosipalli ja teed. Samuti sai osa võtta ka lumesõjast.

Lisas: admin 02.03.2010 23:08

Oandu

Neljapäeval, 25.veebruaril käisime klassiga Oandul. Läbisime RMK matkaraja läbi paksu lume. Põhiliselt räägite meile metsaelust, sest linnalapsed nagu me oleme, ei tea eriti metsast midagi. Mõõtsime puu kõrgust ja diameetrit ja tegime metsaraiet (mitte otseselt, vaid teoreetiliselt, sest nagau alati, pidime täitma töölehte). Kui me lõpuks metsast välja saime (selleks ajaks olid enamike varbad ära külmunud) läksime pisikesse puuonnikesse, mis oli midagi püstkojalaadset, saime süüa ja taimeteed juua. Kõhud täis ja hea soe olla, vaatasime majas filmi ja tegime arvutusülesandeid. Lõpuks istusime bussi tagasi ja hakkasime linna tagasi suunduma. Ilm oli ilus ja selle tõttu oli kindlasti tore, sest lumi oli mõnusalt pehme ja seda oli väga palju (metsas olles rajalt kõrvale astudes ulatus lumi kohati põlvini). Kindlasti olid paljud linna tagasi jõudes väga õnnelikud, sest mõned lihtsalt pole metsaeluks loodud ja mõned suutsid omale jalga panna teksapüksid, mis hiljem olid täiesti läbi vettinud.

Lisas: admin 01.03.2010 22:07

Sisseastumiskatsed

Veebruarikuus käis meiega katsetest rääkimas Ene Saar. 10.klassi astumine polegi tegelikult nii raske, põhiliselt tuleb ainult hinded korras hoida ja katsed hästi sooritada. Tänasest alates (1.märtsist) saab ennast kolme kooli katsetele kirja panna. Need kolm kooli on Tallinna Reaalkool, Gustav Adolfi GĂĽmnaasium ja Tallinna Inglise KolledĹľ. Registreerimislehele peab ka panema koolide eelistusjärjekorra. Samuti võib kandideerida ka vaid ĂĽhte kooli. Katsed toimuvad 22.märtsil ĂĽhes kolmest koolist. Neil õnnelikel, kes on saanud olĂĽmpiaadidel riiklikusse vooru, ei pea arvatavasti katseid tegema. Teised peavad 22.märtsil kohale ilmuma ja tegema eesti keeles, matemaatikas, fĂĽĂĽsikas ja inglise keeles kirjalikud katsed. Võimalik, et kontrollitakse ka ĂĽldteadmisi. Pärast katsete sooritamist tehakse aprilli alguses teatavaks, kuidas kellelgi läks ja kes saavad vestlusele. Kui vestlusel hästi läheb ja tunnistus, käitumine ja hoolsus on korras, ei tohiks olla probleemi kooli sissesaamisega. Valikaineteks gĂĽmnaasiumis on tehnoloogia, programmeerimine, saksa ja prantsuse keel (neile, kes on keelt varasemalt õppinud), vene ärikeel ning majandus. Valikainete põhjal pannakse kokku klassid ja algabki sĂĽgisest gĂĽmnaasium. Edu kõigile katsete sooritamisel ja kooli sissesaamisel! Muidugi ka lõpueksamitega ja lõpetamisega. Olge tublid! Nagu meie klassijuhataja ĂĽtleb: “Targad ja andekad”

Lisas: admin 01.03.2010 21:52

Sandra Schumann

Meie klassi üks parimaid õpilasi on Sandra. Ta on väga väga hea õpilane, kes käib enamikel olümpiaadidel ja saavutab esikohti. Lisaks sellele mängib ta ka viiulit. Siin on tema silmapaistvamad saavutused:

7. klass (2007/2008 õa)

Schwerin-Tallinn matemaatikaolĂĽmpiaad 1. koht

MatemaatikaolĂĽmpiaadi piirkonnavoorus 1.-2. koht

GeograafiaolĂĽmpiaadi piirkonnavoorus 2. koht

Ajaloo-olĂĽmpiaadi piirkonnavoorus 3.-4. koht

Matemaatikavõistlus Känguru 1. koht

GeograafiaolĂĽmpiaadi ĂĽleriigilises voorus 2. koht

8. klass (2008/2009 õa)

Füüsika lahtisel võistlusel 8. klasside arvestuses 4. koht

MatemaatikaolĂĽmpiaadi piirkonnavoorus 1.-2. koht

KeemiaolĂĽmpiaadi piirkonnavoorus 3. koht

BioloogiaolĂĽmpiaadi piirkonnavoorus 4. koht

Loodusteaduste olĂĽmpiaadi teooriavoorus 6. koht (ĂĽleriigilises arvestuses)

Matemaatikavõistlusel Känguru 3. koht

FĂĽĂĽsikaolĂĽmpiaadi ĂĽleriigilises voorus 3. koht

Astronoomia lahtisel võistlusel nooremas vanuserühmas 2. koht

9. klass (2009/2010 õa)

Loodusteaduste olümpiaadi eksperimentaalvoorus 3. koht, kokkuvõttes 4. koht

Füüsika tippvõistlusel 1. koht

Rahvusvahelisel astronoomiaolümpiaadil hõbemedal

GeograafiaolĂĽmpiaadi piirkonnavoorus 1. koht

Füüsika lahtisel võistlusel 9. klasside arvestuses 2. koht

Rahvusvahelisel loodusteaduste olĂĽmpiaadil pronksmedal

Matemaatika talvisel lahtisel võistlusel 9. klasside arvestuses 1.-3. koht

FĂĽĂĽsika piirkonnavoorus 1. koht

Soome põhikooli matemaatikaolümpiaadil 2. koht

Matemaatika piirkonnavoorus 1.-3. koht

Bioloogia piirkonnavoorus 4.-5. koht

Selline nimekiri paneb kindlasti paljusid inimestama. Eks proovige järgi teha!

Lisas: admin 01.03.2010 21:36

Viktoriin

22. veebruaril toimusid Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud viktoriinid. Tulemused liideti kokku kodanikupäeva viktoriini tulemustega ja meie klass saavutas auväärse teise koha. Võistkonda kuulusid Sandra, Gerli, Daniel, Jüri ja Oliver. Auhinnaks saime suure kommikarbi 🙂

Lisas: admin 24.02.2010 19:22