Tallinna Botaanikaaia kĂĽlastus 15.05.2024

15.05 käisime klassiga Tallinna Botaanikaaias, kuhu sõitsime pärast koolilõunat bussiga. Klass jagati kaheks grupiks ja grupid läksid kumbki oma giidiga botaanikaaeda. Vaatlesime ilmajaama ja täitsime töölehte, uurisime mulda, mulla kihte ning täitsime taas töölehe. Kolmandaks vaatasime vee selgust ning mõõtsime vee pinna ning vee põhja temperatuure. Võrguga saime veest välja püüda erinevaid taimi, loomi jm, näiteks saime kätte kiili vastse, kaani, sarvteo, vesikuuse ning ujuri. Lõpetuseks tegime väikese pikniku. Botaanikaaia külastus oli väga põnev ning saime palju uusi teadmisi.

Lisas: miakrisairi 19.05.2024 18:25

“Mere pidu” Kalevi Spordihallis 03.04.2024

03.04 toimus terve Reaalkooli koolipere pidu Kalevi Spordihallis. Peo teemaks oli meri ja peo nimeks oligi “Mere pidu”. Enne pidu iga klass õppis mere-teemalisi laule ning neid laule lauldi ĂĽhiselt peol koos. Esines ka bänd. Suuremad klassid ning õpetajad esitasid ka toredaid tantse. Pealtvaatajad tegid kätega laineid. Sai palju nalja ja oli väga tore koolirahva pidu!

Lisas: miakrisairi 19.05.2024 18:16

“Vennad LõvisĂĽdamed” etendus Tartus 07.02.2024

Oli tore hommik ja kõik kogunesid Tallinna bussijaamas. Enne bussile minekut andis õpetaja meie istumiskohad ja piletid, kus me istusime. Bussi sõit oli tore, mõned vaatasid filme, mõned rääkisid üksteisega ja ka mõned mängisid midagi koos. Läksime Raekoja platsi peatuses maha, mis ei olnud Vanemuise teatrist üldse kaugel. Teatris võtsid kõik joped ära ja läksime kohe juba oma valitud istumiskohtadele. Vahepausil käisid mõned lapsed puhvetis. Teater lõppes ja siis tegime klassi pildi. Minu arvates oli tore etendus. Pärast külastasime Tartu ülikooli ja Tartu raekoja platsi. Kohe läksime Tartu bussijaama, kus läksime bussi peale Tallinna Bussijaama suunas. Bussisõit sinna oli sama tore. Minu arvates oli tore teatris käik!

Lisas: miakrisairi 19.05.2024 18:05

Keskraamatukogu võõrkeelse osakonna külastus 10.04.2024

10.04 käisime Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelses osakonnas, kus tutvustati meile, mida tähendab Raamatukohvik. Iga inimene valis endale ühe raamatu ja tutvustas seda lühidalt oma grupile. Grupist valiti välja 1 raamat ja ta tutvustas seda raamatut teistele gruppidele.
Lõpus said kõik hääletada enda lemmik raamatu poolt. Lemmik raamatuks osutus ,, The Billionaire Boy”. Visiidi lõpus tutvustas giid meile raamatukogu ja kus mis asub.
Enne lahkumist sai laenutada endale paar raamatut.
See külastus osutus väga huvitavaks ja saime juurde palju teadmisi.

Lisas: miakrisairi 19.05.2024 17:51

Martsipanigalerii 13.11.2023

Käisime klassiga mardi leiva raamatu lõpetamise puhul esmaspäeval (13/11/2023) martsipanigaleriis.
Martsipanigalerii asub vanalinnas. Alguses läksime alla muuseumi ja vaatasime martsipanist tehtud
kujukesi, peale seda vaatasime väikest multikat martsipani ja selle galerii kohta ja degusteerisime
viite sorti martsipani. Peale seda läksime ise martsipanikujukesi tegema, mis tulid väga ilusad välja.
Seal sai osta proffesionaalide poolt tehtud martsipnikujukesi. Kokkuvõttes oli väga tore ja käisime
peale seda ka Raeapteegis.

Lisas: miakrisairi 19.05.2024 17:45

Näidendite esitamine 08.05.2024

08.05 oli viiendate klasside näidendite esitamine. Kõik läks väga hästi ning etendused said näidatud. Enne näidendit esitasid 5.a tüdrukud oma tantsukava vanematele ning siis läksime kõik saali etendusi vaatama. Enne esimest näidendit sai käia ära puhvetis, etendused olid väga lahedad ja sai palju nalja. Pärast etendusi andsime klassi poolt draama õpetajale tänutäheks suure lillekimbu.

Lisas: miakrisairi 19.05.2024 17:21

Tantsukavade esitamine 08.05.2024

Meie klass tegi see aasta esimest korda tantsukava. Tüdrukud ja poisid tegid seda eraldi. Meil läks selle kava välja mõtlemiseks umbes kaks kuud ja selle tegemine oli lõbus, kuid vahepeal oli ka vaidlusi ja erimeelsusi. Me harjutasime seda igapäevaselt ja põhjalikult. Lõpuks oli ka viiendate ja kuuendate klasside vaheline võistlus, kus me seda esitasime. Meie klassi tüdrukud võitsid tüdrukute seast. Lõpuks, kui meil oli näidendite esitamine, siis esitasime ka enda tantsukava oma vanematele ja see oli väga lõbus. Selle tantsukava tegemine oli tegelikult ikka väga tore.

Lisas: miakrisairi 15.05.2024 18:47

Kasside varjupaiga kĂĽlastus 15.12.2023

15. detsembril käisime klassiga Cats Help kasside varjupaigas. Varjupaigas oli palju armsaid kasse, kellega sai mängida ja paitada.

Oli ka kasse, keda ei saanud paitada, sest nad olid kurjad. Nende kasside elu pole ka eriti lihtne olnud, enamik neist on toodud varjupaika loomakliinikust, kuhu nad on sattunud vigastatuna tänavalt.

Me võtsime kaasa toitu, tekke ja fliise, et kasse aidata. Meil oli seal väga tore. Reede sai selle külaskäiguga meeleoluka lõpu.

Lisas: raule 15.12.2023 14:23

“Coco Farm” 23.11.2023

23.11 käisime terve lennuga kinos. Vaatasime filmi “Coco Farm”. See film oli Prantsusmaalt pärit, aga oli tõlgitud eesti keelde.

Filmis räägitakse, kuidas 12 aastane poiss nimega Max pidi maale kolima, nõo Charlesi juurde. Maxil tuli idee panna Charlesi vanas taluhoones püsti kanala. Max saab endale uusi sõpru, aga tal tuleb kanadega palju probleeme seaduste ja suurfirmadega.

Film oli väga tore ja nad tegid koostööd ning see tõttu saigi valmis tore kanala.

Lisas: raule 23.11.2023 14:53

Halloweeni klassiõhtu 20.10.2023

20.oktoobril toimus 5.a teemapidu.
Meie klassiõhtu oli halloweeniteemaline ja olime riietunud vastavateks tegelasteks. Kõik tõid sööki ja jooki ning oli vahva koos juttu rääkida.

Tegevusteks mängisime pikka nina ja mõnel olid ka esitlused tehtud. Nagu ikka ja alati, oli olemas ka Kahoot. Saime rohkem teada traditsioonidest ja kõrvitsapeo kommetest.
Meil oli veel kostüümide tutvustamine ja hääletamine, mille võitis ülekaaluliselt Ice Spice.
Peol olid veel nõiad, räpparid ja väljamõeldud tegelased. Kõigil oli tore ja me veetsime koos lõbusalt aega!

Lisas: miakrisairi 07.11.2023 20:22