Teaduspäev 2022

5. aprillil toimus meie koolis kaheksateistkümnes teaduspäev. Kuna eelmise aastal toimus see virtuaalselt, siis sel aastal saime näha oma ala professionaale Tallinna Tehnikaülikoolist, Tallinna Ãœlikoolist, Tartu Ãœlikoolist, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Eesti Kunstiakadeemiast. Samuti panustasid Eesti teaduste akadeemia, vilistlased,  õpilaste vanemad. Esimeses tunnis oli meil külaliseks meie enda 9B klassi õpilane Saskia Põldmaa loenguga “Stellarium, päikeseplekid ja pikksilmad” .  Seal saime teada palju astronoomiast ning päikeseplekkidest, päikesekiirgusest jne. Teises tunnis oli külaliseks Oive Tinn Tartu Ãœlikooli geoloogia osakonnast loenguga “Evolutsioonilugu meis enestes” seal saime paljugi teada millised nägid välja inimesed miljoneid aastaid tagasi ja ka loomad. Viimaseks oli külaline Heinike Heinsoo, kes on Eesti keeleteadlane ja uurib läänemeresoome keeli, eeskätt vadja keelt. See päev oli huvitav meile kõigile ja täname erikülalisi nende loengute eest. Ootame juba suure rõõmuga järgmist teaduspäeva, et saada teada palju huvitavat.