Distantsõppe logiraamat #1

Oleme jõudnud kodusõppe viiendasse nädalasse ja tavapäraseks on muutunud see, mis 13. märtsil koolimajast väljudes tundus põnev ja ootamatusi tõotav. Praeguseks arvavad paljud meie klassist, et distantsõppes on palju meeldivat: ei pea koolikotti kandma,  saab omal ajal ärgata ja teha koolitööd omas järjekorras. Mõni isegi rõõmustab selle üle, et ei ole vaja inimeste keskel olla. Samas on rohkem neid, kellele ei meeldi, et ei saa sõpru näha. Distantsõpe on andnud rohkem võimalust oma ajakasutuse üle otsustada ja natukene muutnud meie ärkamise ja magamamineku aega. Kui antud koolitööd on lihtsad, siis muutub meie koolipäev nähtavalt lühemaks ja meil jääb aega üle näiteks perega lauamängude mängimiseks, lemmikloomaga väljas käimiseks, lugemiseks või millegi uue õppimiseks. Klassis on ka neid, kellele on kodusõpe raskem kui klassis koos õppimine. Selles olukorras on abiks videotunnid. Kõige esimene videotund tekitas nii palju elevust, et me ei saanud midagi produktiivset tehtud, aga nüüdseks oleme selliste tundidega harjunud ning see on toredaks vahelduseks omapäi õppimisele ja see annab võimaluse sõpru näha.