Õpe koroonahooajal 1

Tere jälle!

Nüüd, kui oleme juba 2 nädalat koduõpet harrastanud otsustasime küsida klassikaaslastelt, mida nad oma elust arvavad.

Joosep: “Eelistan õppida kodus, sest nii saab kiiremini asjad tehtud ja õpitud. Jaksan digiõppel olla veel vähemalt 2 kuud ning kõige parem on see, et on palju vaba aega. Kõige hullem on see, et sõpradega ei saa kohtuda.”

Eliise: “Ma eelistan koolis õppida, sest koolis saab rohkem kuulata ja märkmeid teha, aga kodus peab lihtsalt üksinda lugema. Ma arvan, et ma võin suve alguseni ka digiõppel olla, sest mul ei ole selle vastu otseselt midagi. Kõige ebameeldivam on ilmselt see, et ei tohi sõpradega kokku saada. Mulle meeldib selle olukorra juures see, et saab olla koos kogu perega, sest tavaliselt on kõik kuskil laiali.”

Mia-Viktoria: “Raske öelda kumba eelistan. Kodus õppides jääb palju rohkem vaba aega teistele tegevustele ja saab ka oma unetunnid täis magatud. Koolis aga saaksin ilmselt asjad rohkem selgeks ning rutemini. Digiõppel ise suudaksin olla veel maksimaalselt üks või kaks nädalat, aga see ei ole väga oluline, sest riik teeb siiski ise otsuse, kaua me peame karantiinis olema. Kõige parem selle olukorra juures on see, et inimesed saavad nüüd rohkem aega iseendale pühendada, aga halvim on see, et paljude inimeste elud on ohus kogu selle viiruse tõttu.”

Sander: “Praegu eelistan õppida kodus, sest saab oma aega ise planeerida. Arvan, et peaksin vastu 1 kuu, enne kui hakkaks üle viskama. Kõige halvem on, et ei saa käia jalkaväljakutel ja trennides, kõige parem on praegu see, et jääb rohkem aega sportimiseks.”

Reiko: “Eelistan õppida kodus, sest saab aega planeerida (näiteks asju ette teha) ja teha igasuguseid asju siis, kui tahan (näteks olla instas). Jaksan digiõppel olla lõputult. Kõige hullem praeguse olukorra juures see, et ei saa teistega kokku saada. Kõige parem on praeguse olukorra juures see, et saan magada, kaua tahan ja õppida, kui viitsin.”

Rasmus: “Eelistan õppida kodus, sest jõuan koolitööd rutem valmis. Jaksan koduõppel olla nii kaua kui vaja. Midagi hullu polegi. Kõige parem on kodus olemise juures see, et vaba aega on palju rohkem”

Kadri-Liis: “Ma eelistan õppida koolis, sest saan siis õpetajatelt küsimusi küsida ja ei pea uusi teemasid nii palju ise õppima, vaid õpetaja seletab, kuid vahelduseks on hea midagi uut proovida ja ise õppida. Ma arvan, et ma jaksan veel digiõppel olla mõned nädalad, näiteks 1.maini, aga kooliaasta lõpuks tahaks ikkagi korraks veel kooli tagasi minna, et sõpru näha. Minu arust on kõige parem see, et saan harjutada enesedistsipliini, et teeksin kõik ära ja ei oleks liiga palju telefonis. Hea on ka see, et saan hommikul natuke kauem magada ja jääb rohkem vaba aega iseendale. Halb on kindlasti see, et ei saa sõpru näost näkku näha ja ei saa näiteks kinno mina.”

 

Kodutööde sooritamise tabel

Postituse tegi Saskia.

Kommenteerimine on keelatud.