Eesti parimad minifirmad meie klassis!

Reedel, 15.mail, toimus Eesti Parim Minifirma 2020 veebigaala. Veebigaalal räägiti möödunud aastast ja kuulutati välja selle aasta parimad. Viimases finaalvoorus olid üle Eesti välja valitud 14 parimat minifirmat ja nende seast kuulutati välja 3 kõige paremat ja lisaks anti 4 eriauhinda. 3. kohale tuli meie klassist MF Kookos ja võistluse võitis MF Aircraft. Palju õnne!

Lisaks oli juba varem olnud plaan minifirmasid intervjueerida ja sellel nädalal oli selleks selleks just õige hetk.

Intervjuu minifirmadega

1. Mis on Teie minifirma nimi ja mida Te mĂĽĂĽte?

MF Kookos: Meie minifirma nimi on Kookos ja mĂĽĂĽme looduslikke huulepalsameid.
MF Aircraft: Meie oleme MF AirCraft ja müüme lennundusülejääkidest valmistatud loodussõbralikke tarbeesemeid.

 

2. Millest sĂĽndis minifirma idee?

MF Kookos: Idee oli teha midagi lihtsat ja vajalikku, samas otsusatasime kohe, et toitu me müüma ei hakka. Hakkasin uurima milliseid tooteid saab käsitööna teha ja sealt tuligi idee.
MF Aircraft: Olles suured lennundushuvilised olime teadlikud lennunduses tekkivatest jääkidest. Mõtlesime, et neid ainulaadseid jääke saaks ju väga hõlpsasti ära kasutada ja neist ainulaadseid tooteid valmistada.

 

3. Milline on Teie tiim?

MF Kookos: Meie tiimi kuuluvad Emma , Katarina ja Mia Mai.
MF Aircraft: Meie tugevas tiimis on Henri, Jakob ja Mikk. Üheskoos saavad kõik ka esmapilgul võimatuna näivad mõtted tegudeks. Firmaväliselt armastame koos loodust säästa ja propageerida prügisorteerimist.

 

4. Kui kaua läks aega toote arendusele?

MF Aircraft: Tootearendus ei võtnud liialt kaua aega, paar tundi õmblemist mille käigus toodet disainisime, tooted on lihtsad ja neid me liialt keeruliseks pole ajanud.
MF Kookos: Paar nädalat võib-olla, aga arendasime seda ka jooksvalt edasi.

 

5. Kuidas ja kui kaua Teie mĂĽĂĽdavad tooted valmivad?

MF Kookos: Me sulatame veevannil kõik koostisosad üles, (kookosõli, sheavõi, mesilasvaha, magusa mandli õli ja kakaovõi) lisame eetrliku õli ja valame konteineritesse. Kokku kulub aega umbes 1h valmistamiseks ja 1h kleepsude lõikamiseks ja kleepimiseks.
MF Aircraft: Meie tooteid valmistab õmbleja, kellele meie lõikame valmis vastavad detailid, võtmehoidjad teeme ise, sest nende valmistamine on meile jõukohane ja mitte eriti aeganõudev.

 

6. Mitmel laadal olete müümas ja ennast tutvustamas käinud?

MF Kookos: Oleme käinud kuuel laadal.
MF Aircraft: Oleme käinud kolmel laadal.

 

7. Mis on Teie minifirma tipphetk?

MF Kookos: Me arvame, et tipphetk on Eesti parima minifirma vĹŤistlusel kolmanda koha saamine.
MF Aircraft: Tipphetki on kaks, nende vahel valikut teha on raske. Esimesena saime koostöö rahvuslennufirma Nordicaga ja seejärel saime suure üllatusena Eesti parimaks minifirmaks.

 

8. Kõige pingelisem hetk minifirmaga tegelemise ajal? Kas vahepeal oli mõtteid, et lõpetaks keset hooaega tegutsemise?

MF Aircraft: Pingeliseimaks hetkeks peame oma materjalitüübi vahetumist, pidime disainima uue koti mudeli. See aeg oli küll stressirikas aga lõpetamise peale ei mõelnud me hetkekski.
MF Kookos: Väga üksikud korrad, jõudsime alati lahendusele.

 

9. Mida olete õppinud tööprotsessi käigus?

MF Aircraft: Müügitööd, aja planeerimist, üksteisega arvestamist.
MF Kookos: Väga palju. Peamiselt koostöö ja müügi kohta.

 

10. Mille üle tunnete kõige rohkem uhkust? Kas te olete saavutanud minifirmana oma eesmärgi?

MF Kookos: Eesti parima minifirma võistlusel saavutatud kolmanda koha üle ja üldse, et me tegime selle firma ära ilma suuremate probleemideta. Jah oleme saavutanud oma eesmärgi.
MF Aircraft: Tunneme kõige rohkem uhkust tiitli “Eesti Parim Minifirma 2020” ĂĽle, oleme kindlasti saavutanud oma eesmärgi ja ĂĽletanud kõigi ootusi. Samuti oleme näidanud alguses meisse umbusklikult suhtunud inimestele ja õpetajatele milleks me tegelikult suutelised oleme.

 

11. Mõni huvitav juhtum tegutsemisajal.

MF Kookos: Näiteks Rapla laadal oli üks väga tore naine, kellele väga meeldisid meie tooted ning ta ostis 12 tükki, kõigile sugulastele ja sõpradele.
MF Aircraft: Esimene kord Magnetic MRO-s, sealt lahkudes nägime välja nagu mustlased kellel oli kolme peale 6 suurt rasket kotitäit toorainet mida käe otsas läbi linna tassida. Kohati oli päris piinlik tunne.

 

12. Mida soovitaksite tulevastele minifirma tegijatele?

MF Kookos: Planeerige aega, leidke toode mille tegemine ei maksa palju aga kasum on suur, palju julgust
MF Aircraft: Käige paljudel laatadel ja olge seal avatud ja sõbralikud. Suhtuge endasse ja oma toodetesse enesekindlalt.

Aitäh minifirmadele MF Kookos ja MF Aircraft!

Koostaja – Krõõt

Pildid – MF Kookos ja MF Aircraft

Kommenteerimine on keelatud.