Kevadekskursioon

Ekskursioon algas paljutõotavalt. Sõitsime kooli juurest välja kell kaheksa, samal ajal, kui meie giid kostitas meid vaibumatu infotulvaga iga maja, tänava ja kvartali ajaloost.
Esimene peatus oli Jägala joa juures. Jõe vesi oli üllatavalt soe ja huvitaval kombel suutsime kõik enam-vähem kuivade jalgadega tagasi bussi jõuda.
Järgmisena seiskus buss Lahemaa rahvuspargis, kus vaatasime lühifilmi Lahemaa kohta. Hoolimata huvitavast ekspositsioonist mõisas, suundus terve klass pärast seda kui üks mees poodi jäätist ostma. Seejärel pidime taas edasi liikuma.

DSC_1106 DSC_1107 DSC_1110 DSC_1115
DSC_1128 DSC_1129

Aeg möödus, maastik tuhises bussiakende taga ja me tegime veel kolm lühemat peatust, enne, kui buss lõpuks Eesti Kaevandusmuuseumi juures peatus. Sisenesime muuseumi tagauksest ning meid juhatati väiksesse musta ruumi, kus meile räägiti põlevkivist ehk kukersiidist ja selle kaevandamisest. Siis panime kaevurijoped selga ja kiivrid pähe ja hakkasime mööda puittreppi maa alla laskuma. Maa alla jõudnud tegime kõigepealt lühikese sõidu maa-aluse rongiga, millega omal ajal veeti kaevureid. Maa-aluse ringkäigu jooksul tutvustati meile pisut kaevurielu, kaevandus-tööriistu ja nende arengut läbi aja. Ekskursiooni lõpetuseks sõime kaevurisuppi ja kaneelirulle.
Teel koju ronisime veel tuhamäe tippu, mis oli lõbus, kuid väsitav. Ülejäänud sõit möödus vahejuhtumiteta, jõudsime tagasi Tallinnasse kella kaheksa paiku.

Autor: Ellen

DSC_1116 DSC_1117
DSC_1127 DSC_1124

Aitäh Sirje Jürissonile, kes oskas giidina reisi väga huvitavaks teha ning õpetaja Eglele, kes meiega kaasa tuli!

Kommenteerimine on keelatud.