Lastejooga

I – III klassi poisid ja tüdrukud (grupp kuni 12 last)

T 14:oo – 14:50 Põhikooli maadlussaal (keldris)
Treener Kadri Kustola Vaikla

Tutvustus
Lastejooga on joogatund läbi mängu. Lisaks joogaharjutustele jutustatakse õpetlikke muinasjutte, mängitakse lõbusaid ja arendavaid mänge, lauldakse ja tehakse kunsti – kõik ikka selleks, et lastel oleks hea enesetunne, neil säiliks hea kontakt oma meele ja kehaga, oleksid tasakaalukad, tuleksid toime oma tunnetega ning suhtuksid sõbralikult kaaslastesse.
Tundi alustatakse häälestusega, et tuua oma tähelepanu iseendale ning hetkele siin ja praegu. Järgneb vestlusring, kus iga laps saab soovi korral rääkida. Seejärel jätkatakse joogaharjutustega, mida õpitakse lastele kohaselt läbi erinevate mängude, näiteks jäljendades loomade liikumist. Füüsiline osa lõpeb juhendatud lõdvestusega, mille jooksul õpitakse hingama ja tehakse lihtsamaid meditatsiooniharjutusi. Tund võtetakse kokku lõpulauluga, millega soovitakse head endale ja teistele, et rõõmsalt ja rahulikult minna tagasi oma igapäevaste tegevuste juurde. Lisaks kuulub iga tunni lõppu looduse kingitus, milleks on mõni tervislik amps. Kuigi tunnil on üldjoontes kindel struktuur, siis iga tund saab oma näo arvestades just sel päeval kokku tulnud laste emotsioonide, võimete ja vajadustega.

Lastejooga tundi on oodatud kõik lapsed, kes soovivad tegeleda joogaga.

Tunnis osalemiseks sobivad riided, milles laps ennast hästi tunneb ja millega on mugav liikuda. Joogat teeme paljajalu. Lapsele võib tundi kaasa panna ka joogivee kergesti avatavas-suletavas pudelis.

Esmakordsel liitumisel Spordiklubiga palume sõlmida ÕPPELEPING.