mai

mai 2011

Stopp, realist!
Ava uks ja astu üle läve. Kas kõik on uus ja tundmatu? Hinge roostes krigin kajab öhe. Käes on lahkumise tund….
Abituriendid on lõpetamas oma kooliteed, gümnasistid rabelevad koolieksamitega ning väiksemad tasemetöödega, tuleb hakkama saada…
Alles viimase aasta jooksul mõistsin, kui erilise ja suure jälje see kool minusse jätnud on. Ma võin julgelt öelda, et ma ei ole tavaline reaalikas, kes lihtsalt oma tunnid
siin ära istus ja siis kohe koju kopitama lendas, vaid ikka leidus siin-seal nokitsemist ning peagi ma ei imestanud, kui ma alles hilisõhtul Reaali uksest väljusin. Reaalkool ei ole lihtsalt kool, teiste jaoks ka halvamaigulisena kõlav eliitkool, vaid see on üks siht ja  suund, see on elustiil. Reaal tundub olevat pealtnäha üks tavaline õppeasutus oma töötajate ning korraga, kuid me oleme ise teinud ta oma väikeseks sõbralikuks riigiks, kus meil on oma president, valitsus, sõpruskond. Reaalkoolis käimine on üks paras huumor, seda tõestab teile ka selles lehes abiturientide nimel Lehti, ning nali ja naer ongi see, mis viib meid õppimise kandekoorma all päris võiduka lõpuni. Me oleme Reaali nägu ning vaimgi kipub meis positiivses võtmes endiselt edasi kõlksuma! Siit me tuleme!
1..2…3…!!!! SUVIIII!!!!!!
Ja ärge väga masendusse langege, kui kolme kuu pärast jälle kooli tulema peate! Uskuge mind, palju on veel ees ning te ei kahetse seda!

Teie Merili

Sisukord:
lk 2-3 – Tulevik “Mida tulevikul meie jaoks varuks on?”
lk 4-5 – 2010/2011 “REKi aasta”, “Meeleolukas õppeaasta”
lk 6 – Koolielu “Riding a bicycle in an airport”
lk 7 – Koolielu “Elu on lill”
lk 8-9 – Tõde “REAAL abituriendi silme läbi”
lk 10 – Tegus reaalikas “Kartmatu troll ehk Reaali Poisi peatoimetaja Merili”
lk 12 – Kultuur “Teistmoodi teater”
lk 13 – SuveKultuur “Kuhu suvel minna?”
lk 14 – Horoskoop
lk 15 – Väike maja “Mida võib, mida mitte?”
lk 16 – Täherägastik, sudoku

Loe ajalehte!