Ajarännak aastasse 1869

Ajarännakul, 2. mail rändasime 150 aastat ajas tagasi ehk aastasse 1869, mil toimus 1. laulupidu. Õpilased ja õpetajad kandsid vastava ajastu riideid (põhiliselt rahvariideid) ning ka koolitunnid toimusid vastava aja stiilis. Tunnid olid päris huvitavad, sest toimusid vastava ajastu stiilis ning andsid hea ülevaate 19. saj tundidest. Päev algas õpetajate näidendiga laulupeo laulude valimise kohta ning ühislaulmisega. Vahetunnid olid pikemad ning sel ajal sai Piret Otsa juhendamisel aulas tantsu keerutada ning ajalehepoisid müüsid eriväljaannet Reaali Postipoiss. Söögivahetunnil sõime mulgiputru ning rammusat kama, mis olid üllatavalt head. Järgnes kogu kooli moodustatud aastaarv kooli staadionil, kus me moodustasime aastaarvu 1869. Järgnes väga lõbus rongkäik omavalmistatud lipuga Kalevi spordihalli. Rongkäigu miinuseks oli see, et kahjuks oli vihmane ja üsna külm päev.
Spordihallis peeti päevakohaseid kõnesid ning toimus laulupidu, kus laulsid ainult mehed – naisi siis veel ju laulma ei lastud. Pidu lõppes väga toreda simmaniga, kus kogu kool sai tantsu keerutada. Ăśldiselt jäime ajarännakuga väga rahule ning selliseid päevi võiks veelgi korraldada.

Laura Greta, Andreas, Martin