Kolm aastat orjapõlve

Teekond Reaalis algas üle kivide ja kändude. Katsetelt sisse saades tabas kõiki arusaam, et oleme jõudnud Tallinna ühte parimasse kooli. Kuigi kool oli võimas, saime aru, et peame ise kooli väärilisteks muutuma. Pärast esimest kuud mõistsime, et kiituskirju me enam ei näe. Enesele märkamata oli suvi käes ja õppeaasta läbi.

Kaheksanda klassi alguseks olime kõik nii muutunud, et esimesel septembril me enam üksteist ära ei tundnudki. Kuigi kaheksas klass oli kõige pingevabam, siis veetsid paljud siiski hilisõhtud matemaatika teoreeme õppides ja loovtöö pärast muretsedes.

Üheksas klass algas ning juba esimesest koolipäevast algas ettevalmistus katseteks. Need, kes said ilma nendeta sisse, kasutasid seda aega eksamiteks õppimiseks. Nüüd, kui kool on läbi ja gümnaasium kindlustatud, algab teekond uuesti.
Kirjutasid Markus, Priit, Martin Hans, Siim ja Kaarel